סגור

המלצת ועדת החיסונים: בני 16-18 יחוסנו נגד קורונה

המלצת ועדת החיסונים מתייחסת לבני הנוער בלבד, אך מעבר לכך היא ממליצה שלא לחסן בני 40 ומטה. החלטה סופית תתקבל על ידי מנכ"ל משרד הבריאות. עיכובים צפויים בקבלת חיסונים בשבוע האחרון של ינואר ובתחילת חודש פברואר

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ח בשבט התשפא
,
21 בינואר, 2021 20:56

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ועדת החיסונים במשרד הבריאות החליטה הערב (ה') להמליץ על הרחבת מבצע "חוזרים לחיים" ומתן חיסון נגד קורונה לגילאי 18-16, בכדי לא לפגוע בבחינות הבגרות. הוועדה דנה באפשרויות השונות להמשך המבצע, בשל הדיווחים כי צפויים בתחילת חודש פברואר שיבושים קלים במתן מנות החיסון, עם מספר נמוך יותר של חיסונים שיגיע לארץ. הוועדה המליצה שלא לחסן קבוצות גיל נוספות מתחת לגיל 40, וההחלטה הסופית נתונה לשיקולו של מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור חזי לוי.

בכירים במשרד הבריאות עדכנו היום את ראשי קופות החולים, כי צפויים עיכובים בקבלת חיסונים בשבוע האחרון של ינואר ובתחילת חודש פברואר. כתוצאה מכך, בסוף החודש מספר המתחסנים בכל שבוע צפוי לרדת מ-1.2 מיליון ל-600 אלף בלבד, אלא אם מתן המנה השנייה של החיסון יידחה לטובת מתחסני המנה הראשונה. במשרד הבריאות מפעילים לחף על פייזר שתגדיל את כמות החיסונים.

שר הביטחון בני גנץ, הגיב להמלצת הוועדה: "בהתאם לדרישת כחול לבן בישיבת הממשלה החליטה ועדת התיעדופים לחסן את בני 16-18. נמשיך לעמוד ישר על מה שנכון מתוך הממשלה ולא ניתן לשיקולים פוליטיים לקבוע סדרי עדיפות במלחמה בקורונה. החינוך חייב להיות בראש סדר העדיפויות שלנו, אחרי שדאגנו שהמורים יחוסנו עלינו לוודא שבני הנוער יוכלו לקיים את הבגרויות ולחזור למסגרות בהקדם".

 

21.01.2021

1. מכון בלי לב (סטודנט)

אנחנו זועקים מדם ליבנו,אנחנו זועקים כי לא מצאנו אף ברירה אחרת,אנחנו פונים למאבק מהסוג הזה כי הגיעו מים עד נפש,כי לא מצאנו אופציה אחרת, חשבנו שידאגו לנו שיצילו אותנו, נוכחנו לדעת שאנחנו טועים.
המרכז האקדמי לב פועל באופן ישיר נגד הסטודנטים שלו, כשבכל תחום אחר במדינה שלנו המוסדות הרשמיים מנסים לבוא לקראת האנשים המבולבלים המכון פועל בדיוק הפוך, אחרי סמסטר שלם שבו התלמידים היו צריכים לשבת 10 שעות ביממה בסביבת לימוד שלא מזכירה בשום צורה כיתת לימוד ראויה, אחרי סמסטר שלם שבו המרצה קטוע ואתה לא יכול ללמוד עם חברים, במשך סמסטר שלם שבו לא הפחיתו אף גורם מהקושי שהפך חריג בתקופת הקורונה, אחרי כל זה הם באו לעזור לנו עם "הקלות".
"הקלות" כמו קיצור המבחן בחצי בלי הבטחה מפורשת לקיצור השאלות בחצי אלא ניסוח עמום כמו "מותאם", ואף יש דוגמאות רבות לכך שזה לא הותאם.
"הקלות" כמו לא לתת לסטודנט את הזכות הכל כך בסיסית במבחן לחזור לשאלה הקודמת,לא הצלחת את השאלה הראשונה? או שתוותר עליה או שתקבל 0.
"הקלות" כמו לשלול מאיתנו את הזכות לעבור על מבחנים משנים קודמות מהסיבה הפשוטה שמשנים את מבנה המבחן ולא מעדכנים אותנו לגביו.
"הקלות" כמו לכפות עלינו קנייה של מצלמת רשת במצב הכלכלי הרע הזה למרות שאפשר לקבל את אותו אפקט עם הפלאפון.
"הקלות" כמו לא לצאת לשירותים לכל אורך הבחינה,להתרכז בבחינה זה פשוט נראה אותך מתרכז בלהתאפק.
"הקלות" כמו 100 סטודנטים שמשאירים את המיקרופון פתוח,עכשיו זו כבר החלטה שלך או להתמודד עם הרעש ולהכשל במבחן,או להתעסק עם מדור בחינות שיפסול את הבחינה שלך.
"הקלות" כמו אינטרנט לא יציב שיכול לגרום לפסילת המבחן שלך.
"הקלות" הם אמרו,אז אמרו.
האמת היא שזה עצוב,זה עצוב כי תקופת בחינות מתחילה עוד 3 ימים ואנחנו מתחילים מאבק,הפוסט הזה הוא רק הראשון יבואו אחריו עוד רבים, נביא דוגמאות מזעזעות שקרו, עקרונות שצריך ללכת לפיהם, וגזרות נוספות שיבואו עלינו לרעה.
כל זה בלי לדבר בכלל על השביתה שמרחפת מעל הראש שלנו אבל שם פשוט נקווה לטוב, כרגע המאבק הוא מתווה המבחנים,ואנחנו? אנחנו הפסקנו להיות ילדי כאפות,עכשיו תורכם.
#מכון_בלי_לב

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב יהודה מרמורשטיין בראיון מיוחד לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מרגש: הסיפור מאחורי עמותת 'עלה'

קרא עוד