סגור

"בושה גדולה. שבעה בתי חולים קורסים"

בתי החולים הציבוריים ממשיכים במחאה מול משרד האוצר, וטוענים לקריסה כלכלית וקריסה של המחלקות בפועל: "הציוד שלנו הולך ואזל, התרופות הולכות ונגמרות, ולאט לאט אנחנו מפסיקים לעשות יותר ויותר פעולות, גם ביחידות הקורונה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ח בשבט התשפא
,
21 בינואר, 2021 12:24
הפגנת בתי החולים מול משרד האוצר

הפגנת בתי החולים מול משרד האוצרצילום: דוברות הדסה

400 רופאים, אחיות ואנשי צוות רפואה מפגינים כעת מול משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה במחאה על מצבם הכלכלי הקשה של שבעה בתי חולים ציבוריים, הדסה, שערי צדק, לניאדו, מעייני הישועה ושלושת בתי החולים בנצרת.

אדלשטיין: "אין הבדל בין בתי החולים - צריך לטפל בכולם"

מנהל בית החולים החולים הצרפתי בנצרת, ד״ר נאיל אליאס, אמר בהפגנה כי "אנחנו דורשים שוויון בין ירושלים, נצרת, בני ברק נתניה לתל אביב וחיפה. 2 מיליון התושבים שלנו לא שווים פחות. ראש הממשלה נתניהו אתה חייב להתערב, אנחנו לא רוצים לפגוע במטופלים. פקידי האוצר מובילים אותנו לסגירה".

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, אמר כי מדובר בבושה גדולה. לדבריו, "במקום לעשות דברים מועילים ולהציל חיים, אנחנו יושבים פה באוהל מיום ראשון. תנו לנו לחזור למקום הטבעי שלנו, לבתי החולים, שהם מרכזי הקורונה של מדינת ישראל. הציוד שלנו הולך ואזל, התרופות הולכות ונגמרות, ולאט לאט אנחנו  מפסיקים לעשות יותר ויותר פעולות, גם ביחידות הקורונה. הצוות מחזיקים בציפורניים חלק מהחולים בחיים. בושה גדולה למי שלא מונע את זה".

מנכ״ל בית החולים לניאדו נדב חן הוסיף: "כל מי שנמצא פה הגיע לפני משמרת או אחרי משמרת, בשיא משבר הקורונה. זו בושה שהגענו ליום הזה. בושה שזעקתנו לא נענתה. מציעים לנו פלסתרים, רוצים לטאטא אותנו מתחת לשטיח. אנחנו מופלים לרעה.  מי צריך את המשאבים האלה יותר מאיתנו? תתביישו לכם, אתם אלה שחיים באקסלים פה בחדרים למעלה, בחימום בחדרים. 
אנחנו דורשים מראש הממשלה ושר האוצר להתערב במשבר באופן מיידי, בושה שאתם לא פה איתנו".

מנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין, אמר כי "את השיעור בבית ספר לרפואה של להוציא אנשים להפגנה כנראה פספסתי. אני חש פה בושה גדולה. שבעה בתי חולים מתחננים פה כדי לשרוד. מה ביקשנו בסך הכל? חלוקה שיוויונית של התקציב. ראש הממשלה ושר האוצר, האחריות היא עליכם". 

מנהל בית החולים האנגלי בנצרת, פרופ׳ פהד חכים, הוסיף: "כולנו צריכים להיות עכשיו בבתי החולים להציל חיים. זה מראה מבייש למדינת ישראל. מבייש את הצוותים הרפואיים, לא ייתכן שיש אטימות של שר אוצר שנותן לבתי החולים להירקב. תהיה חתום על סגירת 7 בתי חולים במדינת ישראל. אי אפשר לבקש מבתי חולים לקבץ נדבות. דיי, נחנקנו כבר".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

צעדות השיבה ברצועת עזה. ארכיון צילום: עאבד רחים חאטיב, פלאש 90

קצינים במילואים: נחקרנו במצ''ח כהכנה לחקירת בית הדין הבינלאומי

קרא עוד