סגור

בהוראת משרד הבריאות: גיל המתחסנים יורד ל-40

מנכ"ל משרד הבריאות הנחה להוריד את גיל המתחסנים ל-40, בתיאום עם קופות החולים. במקביל, שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את המנכ"ל להיערך לביצוע 250,000 חיסונים ביום. לאומית וכללית כבר החלו לתגבר את מתן החיסונים

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ו בשבט התשפא
,
19 בינואר, 2021 13:12

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הרחבת מבצע "חוזרים לחיים". מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור חזי לוי, הנחה היום (ג') להוריד את גיל המתחסנים ל-40, וזאת בתיאום עם קופות החולים. במקביל, שר הבריאות יולי אדלשטיין, הנחה את המנכ"ל לוי להיערך לביצוע 250,000 חיסונים ביום.

10,021 חולי קורונה חדשים, שיעור החיוביים עומד על 10.2%

מוקדם יותר היום, הכריז אדשלטיין: "שברנו שיא חדש - 186,000 חיסונים ביום! 114,000 ניתנו כמנה שניה, 72,000 כמנה ראשונה". עד כה במדינת ישראל חוסנו במנה ראשונה 2.2 מיליון אנשים, 422 אלף מחוסנים כבר בשתי מנות. 

לאחר ההוראה שניתנה על ידי מנכ"ל משרד הבריאות, החליטה קופת חולים לאומית להרחיב את מבצע החיסונים לגילאי 40 ומעלה. בהודעה הקופה, נכתב: "ההרחבה באה על רקע הגעת מלאי חיסונים נוסף ותורים פנויים שקיימים במערכת". 

בלאומית צופים כי ממחר ובמהלך השבוע כמות המתחסנים תגיע לשיא מדי יום, בשל שילוב של מתחסני מנה שניה עם מתחסני המנה הראשונה. לאומית פתחה עוד עשרות אלפי תורים עבור כלל מבוטחיה וקוראת להם לבוא ולהתחסן. כיום ישנן 40 נקודות חיסון ברחבי הארץ ועוד 7 ניידות של "לאומית שירותי בריאות".

קופת חולים כללית תצרף גם היא ותרחיב את מתן החיסונים: "ההרחבה באה על רקע הגעת מלאי חיסונים נוסף ולנוכח היערכות הכללית ליכולת חיסון של למעלה מ-100 אלף חיסונים ביום". 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עופר כסיף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ עופר כסיף הותקף באכזריות ע"י שוטרים | "בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית"

קרא עוד