מות אהוביה סנדק: שופט בימ"ש השלום בירושלים יחקור את התיק

השופט אליעד וינשל מבית משפט השלום בירושלים הודיע לפרקליטות ולהוריו של אהוביה סנדק כי הוא רואה עצמו כחוקר התיק, ולקח את חומרי החקירה מהפרקליטות. אמו של אהוביה: "מאמינים בעז"ה שהאמת תצא לאור"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 13/01/21 13:47 כט בטבת התשפא

מות אהוביה סנדק: שופט בימ"ש השלום בירושלים יחקור את התיק
ההפגנה מול ביתו של השר אוחנה, צילום: חוננו

בבית משפט השלום בירושלים הסתיים לפני הצהריים (ד') הדיון בבקשת משפחת סנדק למנות שופט חוקר שיחקור את מותו של בנם אהוביה סנדק, באירוע בו התנגש רכב משטרתי ברכב בו נסע אהוביה לפני כחודש, סמוך לכוכב השחר. 

במהלך הדיון אמר השופט, אליעד וינשל, כי הוא רואה עצמו כשופט שיחקור את מות הנער, בסיום הדיון לקח השופט וינשל את כל תיק החקירה מהפרקליטות, והבהיר כי יחל ללמוד את חומרי החקירה ולבקר החקירה.

מותו של אהוביה סנדק: אחד השוטרים נעצר

עו"ד אריאל עטרי המייצג את משפחת סנדק מטעם ארגון 'חוננו', מסר כי "הבקשה שלנו הייתה שימונה שופט לחקור את סיבת מותו של אהוביה ז"ל, אנו מברכים על כך ששופט בית משפט היום החליט כן לפתוח בחקירה כזו. בהמשך להחלטה המבורכת הזאת למינוי שופט חוקר, בית המשפט היום לקח אליו חלק גדול מהחקירה כדי להתחיל ולבחון ולבקר את הפעולות של מח"ש ומשטרת ישראל בפרשה. ואנחנו מקווים מאוד לקבל החלטה כבר בימים הקרובים.

בחוננו אומרים כי הפרקליטות ניסתה למנוע בכלל חקירה ע"י שופט, וביקשו שלא ימונה שופט לחקור את סיבת מותו של אהוביה ז"ל, בימ"ש לא קיבל את העמדה שלהם ובפועל הוא לקח את חומר החקירה והודיע לנו שהוא רואה בעצמו שופט חוקר שכזה. בהמשך ציינו נציגי הפרקליטות שיכול להיות שהם יבקשו להציג חלק מהחומר בדלתיים סגורות. דייה לשמחה בשעתה".

אמו של אהוביה ז"ל, איילת סנדק, בירכה על ההחלטה ואמרה כי "אנחנו מאמינים בעז"ה שהאמת תצא לאור. זה היה דיון לא קל. צפיתי איך פרקליטת המדינה נלחמת בעוז ובגבורה להגן על רוצחים. זה יום מאוד עצוב למדינת ישראל. אני מקווה ומאוד מאמינה שנראה את השינוי ממש בקרוב ומהר. יש עוד כל כך הרבה חקירות...
חקירות זה דבר שכל כך נמרח ומתמשך. אנחנו מאוד מקווים שהצדק יצא לאור כמה שיותר מהר, ועם המון המון תפילות. תודה רבה לעם ישראל, שתומך בנו. שאנחנו לא מפסיקים לקבל גיבויים ועידודים. עם ישראל והציבור יודע את האמת. אומרים שהשמש והאור הוא המנקה הכי טוב.

"האמון שלי לא נפגע מבתי המשפט, אלא האמון במח"ש ובמשטרת ישראל שמהשנייה הראשונה התנהלה בצורה שצועקת ללב השמיים. אנחנו כמשפחה עד עצם הדקה הזו שאני מדברת איתכם לא קיבלנו הודעה רשמית על מות בננו ממשטרת ישראל, וזה האבסורד הנוראי והעוול שזועק לשמיים. אבל בעז"ה אנחנו עם ישראל עם של אמת וצדק, הכל יסתדר".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר