סגור

משרד הבריאות פנה - הרב לאו סירב להתיר להתחסן בשבת

שר הבריאות אדלשטיין פנה לרב דוד לאו בבקשה שיפרסם היתר להגיע להתחסן בשבת. הרב לאו סירב: "בשלב זה, כאשר גם בימות השבוע עדיין לא מבצעים חיסונים בכל שעות היום והלילה - אין היתר לחלל שבת"

חדשות כיפה
ט בטבת התשפא
,
24 בדצמבר, 2020 21:57
הרבנים הראשיים הרב יוסף והרב לאו

הרבנים הראשיים הרב יוסף והרב לאוצילום: פלאש 90

הרבנים הראשיים סירבו להתיר קבלת חיסונים בשבת? על פי דיווח הערב (ה') בחדשות 13, שר הבריאות יולי אדלשטיין פנה לרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, בבקשה שיתיר לציבור להגיע להתחסן בשבת, מדין פיקוח נפש, ונענה בשלילה.

מדריך הסגר השלישי: מה מותר ומה אסור

על פי הדיווח, ברבנות הראשית טענו שכיוון שהחיסונים לא מתקיימים 24 שעות ביממה, ממילא אי אפשר להתיר חיסונים דווקא בשבתות, כיוון שאם היה מדובר בפיקוח נפש, המבצע היה נמשך גם בלילות באופן רציף, בדומה לבדיקות לאיתור קורונה.


(מנכ"ל משרד הבריאות בתדרוך, הערב)

יש לציין כי מתחמי החיסונים יעבדו באופן רציף בשבתות, והפנייה נעשתה במטרה להביא שומרי שבת להתחסן גם בשבתות, כדי לזרז את קבלת החיסונים. בעקבות הדיווח מסרו הערב במשרד הבריאות כי "מדינת ישראל נמצאת במערכה בריאותית שלא הייתה כמותה מאז קום המדינה. בימים האחרונים אותרו מוטציות שמדביקות בקצב מהיר וחריג שטרם פגשנו ואנחנו נמצאים במרדף נגד הזמן. ככל שנחסן יותר אזרחים ובקצב מהיר נחסוך בחיי אדם.

"לפיכך", אומרים במשרד הבריאות, "שר הבריאות הנחה את מנכ"ל משרדו לפעול למתן חיסונים 24/7, לגייס כח אדם לשם כך, ולהגיע לקצב של יותר מ-100 אלף חיסונים ביום. הקורונה מסכנת את כולנו, החיסונים יצילו את כולנו. אין פיקוח נפש גדול מזה".

מלשכתו של הרב דוד לאו נמסר בתגובה כי "הרב לאו רואה חשיבות רבה במתן החיסונים לכלל הציבור ואף התחסן בפומבי בכדי לעודד את הציבור להתחסן". 
עם זאת "הרב הראשי סבור כי ככל שיתקיימו חיסונים במשך כל שעות היום והלילה במהלך השבוע,  מה שמעיד בפועל על דחיפות ובהילות לחסן מהר ככל הניתן, יהיה אפשר לשקול להתיר חיסונים גם בשבתות. בשלב זה, כאשר גם בימות השבוע עדיין לא מבצעים חיסונים בכל שעות היום והלילה, אלא בשעות קבלת קהל - לכן בשלב זה אין היתר לחלל שבת".

מלשכתו של הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, נמסר כי לא התבצעה כל פניה בנוגע למתן היתר לחסן בשבת. 

25.12.2020

1. יולי אדלשטיין גוי אוקראיני כאביו הכומר ואמו הנוצריה (בנימין)

לכן בנקל ידרוש חלוח שבת, הרי בסתר לבו הוא מאמין באותו האיש. גם כיפת הבד הקטנה לראשו לא תסתיר את האמת.

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

2. איזה מגיב רשע מס' 1 (יוסי)

למה לא מוחקים תשובה שטנית כזו

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: דובר צה"ל

צפו: צה"ל משמיד מטרות של חמאס

קרא עוד