יהודה גליק תובע את המתפרע שתקף אותו באלימות: "אירוע לאומני"

ח"כ לשעבר והמועמד לנשיאות תובע 300 אלף ש"ח ממתפרע בן מיעוטים בגין הלינץ' שנעשה בו, כשהגיע לניחום אבלים אצל משפחתו של איאד אלחלאק. גליק: "נדהמתי שהמדינה לא ראתה בזה אירוע לאומני"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 30/11/20 13:19 יד בכסלו התשפא

יהודה גליק תובע את המתפרע שתקף אותו באלימות: "אירוע לאומני"
יהודה גליק, צילום: Yonatan Sindel פלאש 90

תביעה כספית הוגשה אתמול לבית משפט השלום בירושלים על ידי ח"כ לשעבר והמועמד לנשיאות המדינה, יהודה גליק, על סך 300 אלף שקלים כנגד תושב מזרח ירושלים אשר הורשע לפני כ-4 חודשים בתקיפה וחבלה ממשית בצוותא, ונגזר עליו חמישה חודשי מאסר בפועל.

יהודה גליק משחזר את הלינץ' שעבר

כתב האישום שהוגש לפני כחמישה חודשים, מתאר כי בעת שהגיע גליק אל בית האבלים של משפחת אל-חאלק, התוקף תפס והוציא את גליק בחוזקה מהבית לאחר מכן "השליכו וגלגלו את התובע במורד כעשרים וחמש מדרגות הכניסה לבית האבלים .התובע, אשר היה שרוע ארצה, ניסה להתרומם אולם הנתבע ובני החבורה היכו ובעטו בגופו ובראשו". 
כאשר גליק התרומם והמשיך לצעוד ברחוב, התוקף ובני חבורתו עקבו אחריו, כאשר "סמוך לתחנת כיבוי אש המשיכו להכות את התובע בראשו ובגופו, בעטו והפילו אותו ארצה בשנית. בעוד התובע שרוע על הארץ, המשיכו לבעוט בעוצמה בראשו בגופו של התובע".

בנוסף, ציינו בכתב האישום כי במהלך האירוע, התוקף אף קרא והלהיט את בני החבורה שהיו יחד איתו, לתקוף ולפגוע בתובע. כמו כן במהלך התקיפה, נקראו קריאות כי המתלונן יהודי, "פורץ לאל אקצה", "מרביץ לנשים", "מוסר צעירים למשטרה".

בכתב התביעה טוענים עורכי דינו של גליק כי הנתבע הורשע ע"פ הודאתו בפלילים, וכי מכתב האישום עולה כי הנאשם פעל ממניעים גזעניים, ומסיבות שונות לא הואשם במניע זה. לסיום פרטו "לצורכי התביעה מבוקש אפוא לאמוד את הפגיעה הלא ממונית בכ-250 אלף ₪ בנוסף לכך יבקש המערער להשית על הנתבע פיצויי עונשי על סך 50 אלף ₪ מאחר והתקיפה נעשתה באופן מרושע ואכזרי ממניע גזעני."

גליק הגיב על הגשת התביעה ותיאר כי "האירוע היה מאוד טראומתי והיה בו כאב פיזי מאוד קשה, נדהמתי שהמדינה לא ראתה בזה אירוע לאומני, למרות שהקריאות היו לאומניות והיה ברור לכל שלא הרביצו לי סתם. התביעה לא נעשית מפאת תאוות ממון שלי, אלא מפאת המאבק שלי נגד האלימות בחברה הכללית ובפרט כנגד חברי ציבור. בתקווה שניצור פה הרתעה ונגיע למצב שלא תהיה אלימות ברחובות ישראל ושלא תהיה אלימות במיוחד על רקע לאומני. תודה לחוננו על הליווי ועל הסיוע במקרה הזה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את גליק מסר: "יהודה גליק הותקף בידי פושעים אכזריים בשל היותו יהודי. התוקפים גלגלו את יהודה 25 מדרגות והכוהו בכל חלקי גופו תוך שידוע להם מי הוא ועברו הרפואי ועל כך שהוא ניצול מהתנקשות בה נפצע אנוש זה מקרוב.
לצערנו, באופן רשלני התביעה לא האשימה את התוקף במניע גזעני ואף מיהרה לסגור את התיק בהסדר טיעון מגוחך של חמישה חודשי מאסר בלא ליידע את נפגע העבירה. אנו מקווים שעתה ייעשה קצת צדק באמצעות התביעה האזרחית שהגשנו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר