סגור

שיוויון בקרוב? נשקלת פתיחת תפקידי דת נוספים לנשים

הצעה חדשה קוראת להרחבת מנעד התפקידים במוסדות הדת, ופתיחת עוד מינויים שמאפשרים התמודדות לנשים, זאת בתגובה לניסיון של חבר הכנסת ארבל להחריג תפקידים נוספים מחוק שיווי זכויות האישה

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
י בחשון התשפא
,
28 באוקטובר, 2020 19:46
מועצת הרבנות הראשית. בקרוב ישבו שם נשים?

מועצת הרבנות הראשית. בקרוב ישבו שם נשים? צילום: דוברות הרבנות הראשית לישראל

תנועת נאמני תורה ועבודה פירסמה היום (ד') נייר עמדה, שנמסר לכל חברי הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, ובו הצעה להרחבת מנעד התפקידים במוסדות הדת והמינויים של בעלי סמכות בתחום שירותי הדת הפתוחים לנשים.

ההצעה של נאמני תורה ועבודה הגיעה כתגובה להצעת חוק של ח"כ משה ארבל מש"ס, שהונחה על שולחן הכנסת, שמבקשת להוסיף תיקון לחוק, שיגדיר כי על כל תפקיד דת שתגדיר הרבנות הראשית, לא יחול חוק שיוויון האישה. קרי, לא תתאפשר התמודדות של נשים למשרות אלה. נייר העמדה מציין כי הצעת החוק תביא לנסיגה בקידום נשים לתפקידים שונים במערכות שירותי הדת, ובכלל. 

בנייר העמדה שנכתב בסיוע עו״ד בתיה כהנא-דרור, נאמר כי ההצעה היא לערוך תיקון לחוק "מתוך מגמה להרחיב את מנעד התפקידים במוסדות הדת והמינויים של בעלי סמכות בתחום שירותי הדת הפתוחים לנשים. דבר אשר עשוי להלום את ערכי מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, לחזק את אמון הציבור במערכות שירותי הדת ולהשלים את מגמתו של החוק להחלת שוויון הזדמנויות מלא בין נשים לגברים ברוח הצהרת העצמאות שבהקמת מדינת ישראל". 

תני פרנק, ראש תחום דת ומדינה בתנועת נאמני תורה ועבודה אמר כי "בשנים האחרונות נפתחו יותר ויותר תפקידים בשירותי הדת לנשים. מונו סמנכ"ליות במשרד לשירותי דת ובבתי הדין הרבניים ועלה שיעור הנשים במועצות הדתיות. אנו קוראים לחברות וחברי הכנסת, במקום לצמצם - להרחיב. לאפשר לנשים להתמודד לתפקידים נוספים מה שרק יחזק את אמון הציבור במערכות שירותי הדת ואת דמותה של מדינת ישראל היהודית ודמוקרטית".

28.10.2020

1. הרבנות הראשית: נפוטיזם, העמקת השסע העדתי, שוחד, העדפת מקורבים (יאיר)

המקום הכי גברי ומושחת. מאות אלפי בעלי עסקים משלמים בשחור למשגיח.

דווח על תגובה לא ראויה
28.10.2020

2. למה אין אזהרה בכותרת שבכתבה יוזכרו נאמני תורה ןעבודה? קראתי את הכתבה בשעה שאכלתי, וכשהגעתי לשמות של (א)נשי "נאממנ" כמעט הקאתי (דתיה)

.

דווח על תגובה לא ראויה
29.10.2020

3. למגיבה 2- לא צריכה לשתף כך את הקוראים בתחושותייך (מתפלא )

כשקראתי את גם את התגובות והגעתי לתגובתך הרגשתי לא טוב. כך כותבים ומתייחסים למה שהשני או השנייה חושבים? .כך מקיימים ואהבת לרעך כמוך ? זו דרך ארץ? מבלי לומר אפילו טעון אחד .
אנחנו בימי הביניים שאשה אינה יוצאת מהבית?! זו הלכה ? זו יהדות? כך מסופר על האשה בתנ"ך ?

דווח על תגובה לא ראויה
05.11.2020

4. חייבים לבטל את בתי הדין הרבניים! (ממזר)

ועד אז-כל מסורבות הגט החילוניות לא צריכות לחכות לגט בכלל-אלא יכולות להמשיך בחייהן עם בני זוג חדשים-וגם כמובן ללדת ילדים עם מי שהן מחליטות-ולהתעלם לחלוטין מהמושג הדתי הפרימיטיבי והדימיוני "ממזר"!
כן יירבו "ממזרים" בישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט נשאל "מי קובע במפלגה, אתה או סמוטריץ'" והשיב: "אני"

קרא עוד