סגור

שר האוצר נגד משרד הבריאות: "לדרוש תוספת 6 מיליארד שקלים - בלתי סביר"

ישראל כץ תוקף את הניסיון של משרד הבריאות לשנות את כללי הלימוד בכיתות א'-ב', בניגוד לסיכומים הקודמים שעל פיהם נפתחה שנת הלימודים. "אין שום מחקר אמיתי שמראה שיש שוני בהיקף התחלואה בין גילאי 6-0 לבין גילאי 8-6"

חדשות כיפה
ח בחשון התשפא
,
26 באוקטובר, 2020 10:40
שר האוצר, ישראל כ"ץ

שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: Olivier Fitoussi/Flash90     

שרי קבינט הקורונה אישרו אמש את מתווה חזרת תלמידי כיתות א'-ד' לבתי הספר, והבוקר (ב') בחשבון הפייסבוק שלו, תקף שר האוצר ישראל כץ את משרד הבריאות. "הניסיון של משרד הבריאות לשנות את כללי הלימוד בכיתות א'-ב', בניגוד לסיכומים הקודמים שלפיהם נפתחה שנת הלימודים, ולדרוש תוספת 6 מיליארד שקלים בנוסף על 4.2 מיליארד שכבר הוקצו למערכת החינוך לצרכי מוגנות, בהתאם לדרישות שר הבריאות ומערכת הבריאות - הוא בלתי סביר באופן קיצוני ודינו להידחות.

מערכת החינוך: כיתות א'-ד' חוזרות ללימודים | 56 גני ילדים נסגרו

כץ הוסיף: "דרישה זו אינה מגובה גם בשום מחקר אמיתי שמראה שיש שוני בהיקף התחלואה בין גילאי 6-0, שפועלים באופן רגיל, לבין גילאי 8-6. מעבר לכך, מערכת החינוך לדבריה אינה ערוכה להפעלה מידית של שינוי מהסוג הזה ודורשת זמן הערכות של 5 שבועות מרגע אישור התקציב, דבר שמשמעותו דחייה של חודשיים נוספים בחזרת תלמידי כיתות א'-ב' ללימודים".

אתמול נפגש כץ עם ראשי השלטון המקומי. "גם מרכז השלטון המקומי מתנגד לשינוי וקורא לאפשר את חזרת כיתות א'-ב' ללימודים בהקדם בהתאם לכללים שנקבעו, וכך גם רוב חברי קבינט הקורונה. בתוך מספר ימים יתקבלו ממצאי התחלואה בקרב ילדי הגנים ואני מקווה שיאפשרו להחזיר מיד את תלמידי כיתות א'-ב' ממתכונת החצי-חצי ללימודים מלאים, כולל מערכת הצהרונים וההזנה".

נזכיר כי קבינט הקורונה אישר לפתוח את מערכת החינוך עבור תלמידי כיתות א'-ד' ביום ראשון הבא, בכפוף לנתוני התחלואה. לפי המתווה אותו אישרו השרים פה אחד, כיתות א'-ב' יחזרו ללמוד בבתי הספר במשך שלושה ימים, לסירוגין. התלמידים יחולקו לשתי קבוצות כשכל אחת תלמד שלושה ימים בבית הספר ושלושה ימים מהבית. כיתות ג'-ד' יחזרו ללמוד בקפסולות בתנאי משרד הבריאות.

(ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה, אתמול)

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

סמוטריץ': לא נכניס לרשימה אנשים שלא יהיו נאמנים לערכים שלנו

קרא עוד