סגור

הממשלה החליטה: מערכת החינוך תיסגר כבר ביום חמישי

במשאל טלפוני החליטו שרי הממשלה לקבל את המלצתו של הממונה על הקורונה וקבעו כי כל מערכת החינוך תיסגר כולל גני הילדים ומעונות היום, למעט חינוך מיוחד

חדשות כיפה
כז באלול התשפ
,
16 בספטמבר, 2020 8:47

צילום: shutterstock

הממשלה החליטה במשאל טלפוני לקבל את המלצת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי פרופ׳ רוני גמזו, לסגור את כל מערכת החינוך (למעט חינוך מיוחד וחריגים), כולל בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, כבר מיום חמישי הקרוב, נוכח העלייה המשמעותית בהדבקה.

כזכור, פרויקטור הקורונה פנה אתמול (ג') לשרי הבריאות והחינוך, בבקשה לשנות את החלטת השרים ולסגור את מערכת החינוך כבר בחמישי.  "מאחורי המלצה זו עומדים כל גורמי המקצוע. הממשלה קיבלה החלטה לא נכונה בניגוד להמלצות שלנו" כתב גמזו. עוד הוסיף כי "אנו משוכנעים שהעלייה בתחלואה באוכלוסייה נובעת מהדבקת יתר והפצה בגילאי מערכת החינוך, במיוחד בגילאי 10 ומעלה". ולבסוף חזר על הדרישה: "אני מבקש לעמוד בהמלצה המקצועית שלנו".בנוסף למכתב הוסיף פרויקטור הקורונה גרף שהצביע על קפיצה של 8% בשיעורי החולים בקרב בני עשר עד 19, מפתיחת שנת הלימודים.

הדרישה הגיעה גם אל ראש הממשלה בזמן שהותו בוושינגטון לפני יציאתו לחתימה על הסכם השלום. לפי אחד הגורמים בסביבת נתניהו, ראש הממשלה ערך התייעצות בנושא מערכת החינוך, ושקל לקבל את המלצת  פרופ' גמזו, המקורית ולסגור את מערכת החינוך כבר מחר. לבסוף כאמור, ועדת השרים המליצה על אפשרות אמצעית, כדי שמצד אחד האזרחים יוכלו לקבל עוד יום נוסף של היערכות לפני ההחלטה ומצד שני לעצור יום נוסף של הדבקות.

הנהגת ההורים הארצית הגיבה בביקורת להחלטה: "דרך קבלת ההחלטות המתבצעת בשליפה מהמותן, באישון לילה, על בסיס נתונים חסרים או לא מעודכנים, פוגעת באזרחי המדינה כולם ובציבור ההורים והילדים בפרט. כאזרחים שומרי חוק אנו מחויבים לפעול בהתאם להוראות, אך כשההוראות פוגעות ללא כל סיבה או הצדקה בהורים המבקשים לפרנס את משפחתם, מחובתנו להתריע ולהודיע למקבלי ההחלטות שאת כיפופי הידיים ומשחקי הכוחות לא יעשו על גבם של הורי ישראל. עד כאן".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מחלקת קורונה, אילוסטרציה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

"נצטרך לצאת מהסגר מאוד בזהירות, יותר לאט משחשבנו"

קרא עוד