סגור

אדלשטיין מגבה את גמזו: "לא הזמן לטוס לאומן, שנבחרי הציבור לא יגזרו קופון"

שר הבריאות אדלשטיין בחנוכת מרכז השליטה בקורונה החדש: "השנה זה לא הזמן לטוס לאומן. קורא לנבחרי הציבור לא לגזור קופון על חשבון בריאות הציבור"

חדשות כיפה
ו באלול התשפ
,
26 באוגוסט, 2020 12:15
אדלשטיין בחנוכת המשל"ט

אדלשטיין בחנוכת המשל"טצילום: משרד הבריאות

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין חנך היום (ג') את מרכז השליטה לקורונה של משרד הבריאות בקרית שדה התעופה. באירוע השתתפו גם סגן השר יואב קיש, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, וראש תכנית "מגן ישראל" פרופ' רוני גמזו.

סמוטריץ' תוקף: "אבדה הבושה, תנו לגמזו לעבוד"

אדלשטיין העניק גיבוי לפרופ' גמזו, על רקע עמדתו בסוגיית הטיסות לאומן בראש השנה, והמתקפות שספג הבוקר מכיוונו של יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר. אדלשטיין אמר כי "כל המאמץ שנעשה כאן הוא על מנת להיאבק בתופעה שקשה להגדירה. אנחנו בפעילות מתמשכת מול הרבה דברים שעוד לא נודעים לנו". 

שר הבריאות התייחס לחשיבות ההסברה וההפנמה של המצב בציבור ואמר כי "אחת המשימות שלנו כאן במשל"ט היא לא רק הערכות מצב וקטיעת שרשרת ההדבקה, אלא גם היכולת שלנו להעביר לציבור שכולנו שותפים למאבק - בדברים הפשוטים של מסכה, מרחק והיגיינה, וביכולת שלנו להעביר גם לעמיתיי שאנחנו עושים את המקסימום לקבל את ההחלטות המקצועיות תוך התחשבות מרבית בצרכי המשק". 


(התדרוך היומי של פרופ' גמזו, אתמול)

"אני קורא מכאן לעמיתיי נבחרי הציבור: אל תנסו לגזור קופון על חשבון בריאות הציבור", שלח אדלשטיין רמיזה לעמיתו לסיעה, ח"כ מיקי זוהר. "ההמלצות שמגיעות מכאן הן המקצועיות והטובות ביותר שניתן לקבל. אנחנו מתחשבים לא רק בצרכי הבריאות. ואנחנו עושים את המרב שבחודש הסליחות ובימים הנוראיים נוכל לשמוע קול שופר ולהתפלל, מי שנוהג כך. אנחנו מתחשבים, אבל גם מצפים לפזר את הקהילות לכמה שיותר מניינים כדי למנוע התקהלויות וגידול בתחלואה".

"עם כל הצער שבדבר, אחריות לאומית אומרת שזה לא הזמן לטוס לקברו של ר' נחמן באומן. אחריות זה לא להתכנס יחד סביב שולחן החג.
אם כולנו ננהג באחריות ונקשיב להנחיות, נוכל גם להתגבר ונצא מנצחים בלי לפגוע במרקם החיים של אזרחי ישראל. גם בנושא הזה נהיה דוגמה למדינות אחרות". סיים שר הבריאות.

30.08.2020

1. הבעיה עם גמזו היא לא אומן או לא אומן, אלא שההחלטות שלו פוליטיות. (xnh)

אין סיבה למגבלות בבתי כנסת, כשאותו גמזו שותק במקור ההדבקה הגדול בארץ - ההפגנות בבלפור.
(הן אף פעם לא היו הפגנות חברתיות, ומהפגנה להפגנה, המסיכה הזאת נופלת).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דנה זילבר צילום: פלאש 90. הדס פרוש

הארכת כהונת זילבר: "הרכנת ראש מבישה ומעילה באמון הציבור"

קרא עוד