המאבק בקורונה | פרופ' רוני גמזו יציג את תכניתו: חושבים "מחוץ לקופסה"

מרכז המאבק הארצי למאבק בהתפשטות הקורונה, פרופ' רוני גמזו, צפוי להציג את תכניתו להתמודדות עם התפשטות הנגיף והמשבר הכלכלי המתפתח. מסתמן- סגר כמוצא אחרון, יודגש שיתוף הציבור ותהיה הצגה שוטפת של נתונים

חדשות כיפה 28/07/20 07:54 ז באב התשפ

המאבק בקורונה | פרופ' רוני גמזו יציג את תכניתו: חושבים "מחוץ לקופסה"
פרופסור רוני גמזו, צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, צפוי להציג היום (ג') את תכניתו להמשך המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, ואת הצעדים שינקוט על מנת להתמודד עם המשבר הכלכלי, במקביל לעצירת הנגיף.

לפי המסתמן, האכיפה צפויה להמשיך ולקבל משקל רב. נוסף על כך, יודגש שיתוף הציבור ותהיה הצגה שוטפת של נתונים. לפי גורמים המקורבים לגמזו, נעשה מאמץ לבחון חלופות “מחוץ לקופסה” בכל הקשור להתנהלותם של המשק והציבור, כאשר סגר יהווה מוצא אחרון, כך פורסם ב'מעריב'.

נזכיר כי עד אתמול (ב') בשעה 19:00 נוספו 1,205 חולי קורונה חדשים. כיום יש בארץ 310 חולים במצב קשה, 96 מהם מונשמים. מאז תחילת המגיפה נפטרו מקורונה 474 ישראלים.

יש לציין כי מאז כניסתו של פרופ' גמזו לתפקיד חלה ירידה ניכרת במספר הבדיקות היומי, אולי בעקבות תפיסתו והמדיניות החדשה. כך למשל ביום רביעי נערכו 28,808 בדיקות , בחמישי 32,236 וביום שישי יותר מ־24 אלף בדיקות. ומאז החלה ירידה: בשבת נעשו 15,470 בדיקות, שלשום 12,119 ואתמול 16,900. ההסבר העיקרי לירידה הוא שינוי הקריטריונים לבדיקות: א־סימפטומטיים לא נבדקים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר