סגור

ג'ייסון גרינבלט: ישראל תצטרך להקצות שטח למדינה פלשתינית

ג'ייסון גרינבלט, מי שהיה אחד מהוגי תכנית השלום ויועצו של טראמפ לשעבר, דיבר הבוקר על התכנית המתרחקת, ואמר כי היא עדיין אפשרית ליישום. גרינבלט: "יש דברים שצריך לדבר עליהם לפני שמדברים על מדינה פלשתינית"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ב באב התשפ
,
23 ביולי, 2020 9:17
גרינלבט ונתניהו

גרינלבט ונתניהוצילום: Matty Stern/US EMbassy TEl Aviv

תאריך היעד להחלת הריבנות כבר מאחורינו ונדמה כי החלת ריבונות בעת הזו  היא אינה דבר שבמציאות. ג'ייסון גרינבלט, מיוזמי תכנית השלום, יועצו לשעבר של הנשיא דונלד טראמפ ושליחו למזרח התיכון עד ספטמבר - עדיין מאמין שהתכנית מציאותית.

גרינבלט התראיין הבוקר (ה') בגל"צ ואמר שעדיין יש סיכוי ליישם את תכנית השלום. "אני עדיין חושב שזה אפשרי. אני מקדיש הרבה מזמני לחיבור של ישראל עם העולם הערבי. בחודשים הקרובים תהליך השלום יהיה מאתגר בגלל המשבר הכלכלי והקורונה ובגלל ההנהגה הפלשתינית שדחתה את התכנית עוד בטרם פרסומה. צריך להמשיך לנסות".

יוסי דגן לכיפה: "במקום להחיל ריבונות בנימין נתניהו מדבר ומדבר ומדבר"

לשאלה מדוע מתעכבת החלת הריבונות והאם ראש הממשלה בנימין נתניהו בכלל מעוניין בה, השיב גרינבלט: "אני תומך בהחלת ריבונות אך אני לא ישראלי אז אין לי זכות דיבור בעניין. אין לי את המידע שיש היום לנתניהו. אני בטוח שכשממשלת ישראל תחליט מה היא רוצה לעשות, היא תעשה את זה בשיתוף עם הבית הלבן, זו הגישה הנכונה לדעתי". 

האם הממשל יתעקש על כך שהחלת ריבונות תלווה בהבטחה להקמת מדינה פלשתינית? "אני לא אוהב את ביטוי שתי מדינות לשני עמים. אנחנו מדברים בתכנית על מדינה פלשתינית מציאותית שצריכה לעמוד בכמה קריטריונים כמו עצירת הטרור נגד ישראל. יש דברים שצריך לדבר עליהם לפני שמדברים על מדינה פלשתינית. אך אם ישראל תחליט שהיא הולכת על החלת ריבונות כחלק מתכנית המאה, היא תצטרך להתחייב על הקצאת שטח למדינה פלשתינית עתידית". 

לשאלה האם הנשיא טראמפ איבד עניין בתכנית השלום עליה עמל רבות, ענה: "לא חושב. זו שאלה תאורטית לגבי השטחים למדינה הפלשתינית כי הנהגת הפלשתינים דחתה את התכנית. לדעתי בעיתוי הנכון תהיה התקדמות בנושא הזה".

ומה עם עתידו של טראמפ שהסקרים לא מעודדים עבורו? גרינבלט טוען "עברתי על הסקרים בשנת 2016 והם היו גרועים מאוד – אז אני לא מייחס להם הרבה משקל".

 

 

23.07.2020

1. רצינו ריבונות- קיבלנו מדינה פלסטינית (מתן)

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2020

2. ג'ייסון גרינבלט, הצחקת אותנו. (ידידיה שילה)

מי אתה היושב במנעמי הגלות, תקבע לנו מה אנחנו צריכים לעשות בארץ אבותינו שנתן לנו הקב"ה?
גורלך הפוליטי יהיה כגורלם של קיסינג'ר דניס רוס ושאר יהודים שניסו לנשל אותנו מנחלת אבותינו, בתואנה שהם באים לעזור לנו.

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2020

3. אבודים בחלל שומרון - יש מחיר (עדיאל)

יוסי דגן ממשיך בהבליו- המהביל הבלים. ארהב נסוגה והמתנחלים ממשיכים לפזר אשליות- עיוורים בשכל הישר. אין סיכוי לסיפוח ללא הכרה בישות מדינית פלסטינית- להיפך, המשך מצב קיים הוא האשליה היחידה שנותרה.איבדנו בגללכם את יהדות ארהב השפויה והנורמלית- ולכן רוב העם היהודי אינו אתכם ואין ענין בגורלכם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השרה ינקילביץ והרבנית ימימה  צילום: יח"צ

השרה ינקלביץ: "הרבנית ימימה נרתמת לחיבור יהדות התפוצות"

קרא עוד