סגור

הרב הראשי: לקבוע את מספר המתפללים לפי גודל בית הכנסת

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פנה לראש הממשלה ולשר הבריאות במכתב בו ביקש לשנות את הגבלת מספר המתפללים בבית הכנסת. הרב לאו הסביר כי הקביעה השרירותית אינה נכונה לכל מקום, ויש לקבוע את מספר המתפללים בהתאם לגודל בית הכנסת

חדשות כיפה
כט בתמוז התשפ
,
21 ביולי, 2020 19:34
הרב לאו

הרב לאוצילום: מרכז ליב"ה

בעקבות אישור ההנחיות בדבר הגבלת מספר המתפללים בבתי הכנסת, פנה היום (ג') הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין,וביקש לשנות את ההחלטה שהתקבלה בדבר הגבלת מספר המתפללים.

הרב הראשי מסביר במכתבו כי הקביעה השרירותית של מספר מתפללים בכלל בתי הכנסת אינה נכונה לכל מקום, ויש לקבוע את מספר המתפללים בהתאם לגודל בית הכנסת.

הרב הראשי כתב במכתבו: "בראשית דברי אחזק ידיכם במאבק בנגיף הקורונה. האתגר העומד בפניכם הוא עצום, ואני עוקב אחר המאמצים הבלתי נלאים שאתם עושים לילות כימים למגר את המחלה. הנגיף אינו מבחין בין אוכלוסייה זו או אחרת, מגדר זה או אחר ונוגע לכל אחד ואחד מתושבי ישראל".

"בהחלטה על פתיחת בתי כנסת קבעתם מספר מסוים של מתפללים, וזאת מתוך הבנה כי אם ישנם יותר אנשים אז אפשר לערוך שני מניינים נפרדים.

הדבר הגיוני ונכון. אבל ישנו דבר נוסף שלדעתי לא נלקח בחשבון וברצוני להעיר את תשומת לבכם אליו. אינו דומה בית כנסת שיכול להכיל בתוכו מאות ולעיתים אלפי מתפללים לבית כנסת קטן שבקושי יכול להכיל שני מניינים, ועל כן הקביעה השרירותית של מספר מתפללים מצומצם איננה נכונה לכל מקום. יש להתחשב בגודל ובמרחק שניתן לשמור בין האחד למשנהו", הוסיף הרב לאו.

וסיים, "על פי מה שאני רואה ויודע, ציבור פוקדי בתי הכנסת מקפיד מאד על קיום הנהלים. נצרף לזה גם את העובדה שאחוז מאד קטן של נדבקים נדבקו במקומות אלו.

אני פונה אליכם בנושא זה כיוון שלמרות שעדיין אנו נמצאים בתקופת הקיץ אבל באופק כבר מבצבץ ועולה ריחו של חודש אלול והימים הנוראים שיבואו אחריו. בימים אלו נוהג ציבור גדול לפקוד את בתי הכנסת ולכן ראוי שהוראה שאני מציע – לדון כל בית כנסת לגופו, לגודלו, תצא כבר עכשיו".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד צייץ בתגובה: "‏שמח לראות שהרב לאו מצטרף לעמדתי: את מספר המתפללים צריך לקבוע לפי גודל בית הכנסת, בדיוק כמו שאת מספר הסועדים צריך לקבוע לפי גודל המסעדה".

21.07.2020

1. צודק ב100 אחוז. (דרור)

איןנכל הגיון שבבית כנסת עם 200 מקומות ישיבה יתירו להתפלל רק ל 10 אנשים. בקושי רואים אחד את השני. אפשר בקלות לפזר 40 מתפללים תוך שמירת מרחקים של 5 מטר לפחות ביניהם.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2020

2. צודק, אבל (יוסי)

על זה אמרו חז"ל - נתת דבריך לשיעורים..
דהיינו שא"א לתת שיעור שונה לכל מקום, כי זה פשוט לא יעבוד.
לכן, צריך לפעמים לקבוע קריטריון אחד לכולם וזהו.

אדם לא יכול לבוא לבית הכנסת, לחשב את השטח ולדעת כמה מותר..

צריך להבין, אנחנו בעיצומה של התפרצות חמורה!! ההגבלות הללו הם לטובתנו, לא נגדנו.

כל הוויכוחים הללו בכנסת ובועדת הקורונה - יוצרים את משבר האמון שאחכ כולם מדברים עליו.. ואז אף אחד לא מקשיב להנחיות..

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מרב מיכאלי ועמיר פרץ צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עמיר פרץ נגד מרב מיכאלי: התנצלי או שאתבע אותך

קרא עוד