אדלשטיין: "אני עם האחים והאחיות במאבקם"

שר הבריאות ביקר במרכז הרפואי איכילוב, והתייחס לשביתת האחים והאחיות: "נתגבר את המערך בכוח אדם איכותי ונעצים את המערכת". מנהל איכילוב פרופ' גמזו: "להקצות מיידית תקנים בשל מחסור חמור בכוח אדם"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 20/07/20 10:45 כח בתמוז התשפ

אדלשטיין: "אני עם האחים והאחיות במאבקם"
אדלשטיין במרכז הרפואי איכילוב, צילום: משרד הבריאות

על רקע שביתת האחים והאחיות שהחלה הבוקר (ב') שר הבריאות יולי אדלשטיין קיים סיור בבית החולים איכילוב בתל אביב. את הסיור הוביל מנהל בית החולים, פרופ' רוני גמזו, והשתתפה גם ח"כ קרן ברק (הליכוד).

שביתת האחיות החלה: "להציל חיי אדם"

אדלשטיין הבטיח כי יסייע לאחים ולאחיות בהגדלת התקנים: "חברותיי וחבריי האחיות והאחים", אמר. "אני איתכם במאבקכם. יש לי הערכה גדולה לעבודתכם הנפלאה, המסורה והחיונית. 
המחסור בכוח האדם איננו רק בגלל נגיף הקורונה, זו בעיה מתמשכת במערכת הבריאות שרק התעצמה.
משרד האוצר צריך לאפשר את הגדלת מספר התקנים מתוך דאגה למערכת הבריאות, לחולים ולעומס העבודה.
נתגבר את המערך בכוח אדם איכותי ונעצים את המערכת גם אחרי שננצח את הקורונה". הבטיח שר הבריאות.

שר הבריאות אדלשטיין בראיון לכיפהצילום: חדשות כיפה

פרופ׳ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב, הוסיף: "אני מודה לשר על הביקור. הדגשתי בפניו את הצורך בטיפול מיידי בבעיה התזרימית החמורה אשר הולכת וגדלה עם פער של 350 מיליון שקלים בעקבות הגידול בהוצאות וירידה בהכנסות".

לדברי גמזו, "יש להקצות מיידית תקנים בשל מחסור חמור בכוח אדם רפואי וסיעודי. כמו כן, חשוב להקים מסד נתונים ארצי של חולי הקורונה והנגשת המידע הגולמי הקיים לנתונים ולשכלול ודיוק התחזיות.
בנוסף ולא פחות חשוב זה שיפור התקשורת השוטפת בין משרד הבריאות ובעלי התפקידים במערכת הבריאות כמו: למידה משותפת מניסיון של גופים שונים, יזום דיון מקצועי בהנחיות ופערים וכן שיפור הצפת סוגיות ופערים מהשטח למשרד הבריאות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר