סגור

"חולי קורונה מונשמים מתו בגלל מחדלים"

האשמה בבית החולים וולפסון: "חלק מחולי הקורונה המונשמים נפטרו לא בגלל מחלתם אלא בגלל טעויות קשות, מחדלים חמורים וכשלים מתמשכים שנעשו על ידי אחים ואחיות לא מיומנים ולא מנוסים", כך טוען מנהל מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים

חדשות כיפה
טז בתמוז התשפ
,
08 ביולי, 2020 8:26
בדיקת קורונה

בדיקת קורונהצילום: יוסי אלוני, פלאש 90

במחלקת הקורונה של ביה"ח וולפסון נפטרו 21 חולים מתוך כ־120 מאושפזים. מנהל טיפול נמרץ בביה"ח: חלקם לא מתו בגלל מחלתם, אלא בשל טעויות קשות של אחיות בבית החולים. וולפסון: "הפקת לקחים ולמידה מתמדת הן דרך החיים של כלל הצוותים שלנו". כך חושף הבוקר (ד') העיתון 'ישראל היום'.

חלק מחולי הקורונה המונשמים נפטרו לא בגלל מחלתם אלא בגלל טעויות קשות, מחדלים חמורים וכשלים מתמשכים שנעשו על ידי אחים ואחיות לא מיומנים ולא מנוסים בטיפול בחולים קשה ומונשמים במחלקת הקורונה המיוחדת בבית החולים הממשלתי וולפסון בחולון. כך עולה מ"מסקנות ולקחים" של בדיקה פנימית של הטיפול בחולים אלה, שריכז ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ כללי בבית החולים הממשלתי וולפסון בחולון. 

מכתבו חסר התקדים של ד"ר סורוקסקי, אשר נחשף בדיווח לראשונה, הועבר בתחילת יוני השנה למנהלת ביה"ח וולפסון, ד"ר ענת אנגל, והשבוע הוא הועבר גם למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ולד"ר ארז און, ראש  חטיבת  בתי החולים במשרד הבריאות. 

סורוקסקי הדגיש כי הוא כותב זאת משום שבישיבה שנערכה להפקת הלקחים מהטיפול בחולי הקורונה "לא נכחו נציגות הנהלת המוסד" והוא נועד לחדד, לשנות, ולשפר את "הנושאים לעתיד לבוא ולקראת החורף הקרוב".

הוא התריע כי "לא מן הנמנע שבחורף הקרוב נתמודד עם התפרצות כפולה של שפעת עונתית וקורונה, ויש להיערך לגל של חולים מונשמים רבים", והדגיש כי יש "לשפר מספר נושאים קריטיים, שאם לא ישופרו - הדבר יעלה בחיי אדם".

סורוקסקי התריע כי במהלך התפרצות הגל הראשון של הקורונה ואמר: "סבלנו קשות מתת כוח אדם של רופאי טיפול נמרץ בכירים ומנוסים, ונאלצנו לחלק את זמננו בין המטלות הרגילות של מענה לחולים הרגילים של בית החולים ובין הטיפול בחולי הקורונה".

לדבריו, חוסר מיומנות של הצוות הסיעודי במחלקת הקורונה בבית החולים "גרם לכשלים בטיפול השוטף בחולים ובהשגחה עליהם", והוסיף כי:
"ב־25 שנות עבודתי בטיפול נמרץ לא נתקלתי בטעויות כאלה, והתרחשותן של טעויות כאלה מעידה על מיומנות ירודה ביותר וחוסר מקצועיות".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: חדשות 13

להחרים את ערוצי התקשורת. כאן ועכשיו.

קרא עוד