ארגון בתי הכנסת: מברכים על ההחלטה להגביל את כמות האנשים בבתי כנסת

הרב שמואל סלוטקי על החלטת הממשלה לצמצם את מספר המתפללים בבית הכנסת ל-19: "אנו קוראים להמשיך ולייסד מנייני תפילה נוספים במרחב הפתוח עבור אלו שלא יוכלו להיכנס בשערי התפילה"

חדשות כיפה
יד בתמוז התשפ
,
06 ביולי, 2020 15:36
עדיף מניינים במרחב הפתוח

עדיף מניינים במרחב הפתוחצילום: shutterstock

הממשלה קיבלה היום (ב') את הצעת השר אריה דרעי, ובתי הכנסת יישארו פתוחים - אך מספר המתפללים יוגבל עד ל-19 בני אדם. זאת במקביל למסעדות הצפויות להיות מוגבלות ל-20 איש בפנים ו-30 בחוץ. הממשלה אישרה את טיוטת החוק לתיקון וקיום תוקפן של תקנות שעת חירום, כך שההגבלות עליהן תחליט הממשלה יכנסו לתוקף באופן מיידי. הצעת החוק תועבר לאישור מליאת הכנסת באופן מיידי.

השרים אישרו: בתי הכנסת צפויים להישאר פתוחים - במגבלות של 19 איש

בארגון בתי הכנסת העולמי מברכים על ההחלטה. וטוענים כי על אוכלוסיות בסיכון להתפלל במרחב הפתוח מנהל הארגון העולמי של בתי הכנסת הרב שמואל סלוטקי על החלטת הממשלה לצמצם את מספר המתפללים בבית הכנסת ל-19:"אנו מברכים את ממשלת ישראל שהחליטה, למרות המורכבות הרבה, להשאיר מנייני תפילות פעילים, גם אם מצומצמים, בבתי הכנסת".
 
"אנו מבינים את הסכנה הגדולה הקיימת בימים אלו בעת שציבור רחב מתאסף בהתקהלות גדולה בעת תפילה במניין בחלל התפילה הסגור" אומר הרב סלוטקי. בשל כך הם קוראים לשוב למניינים במרחב הפתוח: "עם זאת, במקביל- אנו קוראים להמשיך ולייסד מנייני תפילה נוספים במרחב הפתוח עבור אלו שלא יוכלו להיכנס בשערי התפילה עקב המכסה שנקבעה והן עבור מתפללים הנמצאים בקבוצת סיכון. למבוגרים שמבין המתפללים ולבעלי מחלות רקע- אנו ממליצים שלא להגיע לבתי הכנסת אלא להתפלל במרחב הפתוח או אף איש איש בביתו".

לבסוף הובא הטיעון ההלכתי הידוע: "'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' עומד תמיד לנגד עינינו. 'וחי בהם'- ולא שימות בהם- לימדונו חכמינו.  אנו ממשיכים להתפלל שהקב"ה יסיר מעלינו בקרוב את המגיפה הזו ונשוב להתפלל כשבימים עברו ברוב עם בבתי הכנסת".

06.07.2020

1. ארגון קיקיוני (אדם)

דווח על תגובה לא ראויה
06.07.2020

2. שאלה טכנית (צוריאל )

במידה ויש מספר אולמות אפשר 19 בכל אולם בנפרד??

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

סקר קורונה: הציבור במשבר ולא סומך על ההנהגה

קרא עוד