סגור

שר החינוך לא ייפגש עם יו"ר ארגון המורים: "שלא יציב תנאים"

שנת הלימודים אמורה להסתיים באופן רשמי מחר וארגון המורים מסרב ללמד בתשעת הימים הנוספים. בשל כך משרדי החינוך, האוצר, והרשויות המקומיות צפויים לבקש מבית הדין לעבודה להוציא צווי מניעה נגד הארגון. השר גלנט לא יפגוש את רן ארז

חדשות כיפה
כו בסיון התשפ
,
18 ביוני, 2020 7:52
האם נגמרה שנת הלימודים? אילוסטרציה

האם נגמרה שנת הלימודים? אילוסטרציהצילום: shutterstock

ה-20 ביוני, שיחול בעוד יומיים, הוא התאריך הרשמי לסיום שנת הלימודים בחטיבות הביניים והתיכונים. אלא שבשל משבר הקורונה, משרד החינוך הורה הארכה של עוד תשעה ימים לשנת הלימודים. ארגון המורים העל יסודיים, מתנגד להארכת שנת הלימודים, וגם בהסתדרות המורים, המייצגת את מורי בתי הספר היסודיים והתיכונים אמרו כי יתנגדו להארכה, אם השנה לא תוארך בתיכונים. ונשאלת השאלה מי יכריע במועד סיום שנת הלימודים משרד החינוך או ארגון המורים.

בתחילת השבוע הודיע שר החינוך החדש, יואב גלנט, ששנת הלימודים תוארך בעשרה ימים בתיכונים, ובשבועיים בבתי הספר היסודיים ובגנים.  ההודעה לא תואמה עם ארגוני המורים, המתנגדים להארכת שנת הלימודים. גלנט אמר כי "יש כאן התנהגות לא מקובלת, כל האמצעים עומדים לרשותנו". כעת מרד החינוך בשיתוף משרד האוצר והרשויות המקומיות צפויים לגשת היום (ה') לבית הדין לעבודה להוציא צווי מניעה נגד ארגון המורים.

בנוסף, שר האוצר ישראל כ"ץ איים כי יקצץ במשכורות המורים שלא ישלימו את תשעת ימי העבודה בחופשת הקיץ, בשל העובדה שהמשרד לא יכיר בימים שבהם לימדו מרחוק בזמן משבר הקורונה כימי עבודה. יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר על האיום בתגובה: "נערכנו גם משפטית וגם כלכלית, כל מורה שעלול להיפגע יש לנו את האפשרות לעזור לו כלכלית ומשפטית. אנחנו נפצה אותם ונעזור להם, יש לנו את התקציב לכך - שום מורה לא ייפגע".

הבוקר הודיע שר החינוך כי לא יגיע לפגישת ההיכרות המתוכננת עם יושב ראש ארגון המורים הארצי, רן ארז, לאחר שארז הציב תנאי: חברי הנהלת ארגון המורים יצטרפו אליו לפגישה. מסביבתו של השר נמסר: "השר גלנט הזמין את ארז לפגישת היכרות, מתוך רצון טוב שהשניים יפעלו יחדיו למען תלמידי ומורי ישראל. צר לנו שיו"ר ארגון המורים הארצי בוחר שוב בפוליטיקה קטנה על פני רווחת התלמידים והמורים במדינה".

18.06.2020

1. כול סופשנה וכול תחילת השנה אותה התנהלות חלמאית של משרדים ממשלתיים כושלים, שמפילים (נפלא)

על המורים את האחריות לכול כשלונותיהם.

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2020

2. מי זה רן ארז בכלל?? סמם אחד אוכל חינם גוי בהמי מהערב-רב הבהמי שנדבק בעם היהודי ורק צרות ופרעות הביא (גימי-יהודי מיהודה)

ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח...........................אוכל חינם שנדבק לכסא ויקבר איתו ביחד עבור העולם הבא!!

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2020

3. מיליון מובטלים והמורים היו בבית וקבלו משכורת (בושה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2020

4. המורים צודקים (חניאל)

מאד לא ברור מה המצב המשפטי. גלנט מתנהג כמו טמבל חדש בכפר- פה זה לא צבא. המורים לא חייבים כלום מעבר למחוייבות בהסכם הקיבוצי. מי שרוצה שיעבדו יותר- שישלם. משרד החינוך כנראה התחרפן.

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2020

5. המורים צודקים (חניאל)

מאד לא ברור מה המצב המשפטי. גלנט מתנהג כמו טמבל חדש בכפר- פה זה לא צבא. המורים לא חייבים כלום מעבר למחוייבות בהסכם הקיבוצי. מי שרוצה שיעבדו יותר- שישלם. משרד החינוך כנראה התחרפן.

דווח על תגובה לא ראויה
22.06.2020

6. לילדים שלי יש רטים גם בבית (חחחחחחחח)

הם לא צריכים ללכת לבית הספר בשביל זה וגם להידבק בקורונה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כינוס שדולת ארץ ישראל צילום: מאיר אליפור

"יש לנו משימה אדירה של החלת הריבונות" | כינוס היסוד של שדולת ארץ ישראל

קרא עוד