הנשיא ריבלין: "שיתוף הפעולה עם יוון, אבן יסוד ליציבות האזור"

נשיא המדינה ריבלין קיבל את פניו של ראש ממשלת יוון לפגישה מדינית ראשונה מאז שפרץ משבר הקורונה. ריבלין: "יש לנו קשרים עצומים בתחום התיירות ואני מקווה שנוכל לחדש טיסות בין תל אביב לאתונה בקרוב"

חדשות כיפה 17/06/20 11:05 כה בסיון התשפ

הנשיא וראש הממשלה היווני, צילום: מארק ניימן / לע״מ
הנשיא וראש הממשלה היווני, צילום: מארק ניימן / לע״מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים הבוקר (ד'), פגישת עבודה מדינית עם ראש ממשלת יוון, קיריאקוס מיצוטקיס, המבקר בישראל. זהו הביקור המדיני הראשון המתקיים מאז תחילתו של משבר הקורונה.

הנשיא ברך את ראש הממשלה עם בואו לירושלים והוסיף: "השנה אנו חוגגים 30 שנה להחלטה החשובה של אביך, לשדרג את היחסים בינינו. כיום אנו נהנים מקשרים פורחים בתחומי האנרגיה, הביטחון, המסחר, התיירות, התרבות ותגובת החירום. אין זה מפתיע. אחרי הכל, לשני העמים הים-תיכוניים שלנו יש כל כך הרבה מן המשותף."

הנשיא וראש הממשלה היווני

הנשיא וראש הממשלה היווניצילום: מארק ניימן / לע״מ

הנשיא התייחס לקשר ההדוק בין המדינות ואמר: "אתונה וירושלים הן מעמודי התווך של התרבות המערבית. אנו חולקים ערכים ואינטרסים אזוריים שיש להם שורשים עמוקים והיסטוריה ארוכה. כיום, שיתוף הפעולה האנרגטי שלנו הוא אבן יסוד ליציבות באזור הים התיכון הרחב. פרויקט EastMed יעמיק את שיתוף הפעולה הזה עוד יותר. יש לנו גם קשרים עצומים בתחום התיירות, ואני מקווה שנוכל לחדש טיסות בין תל אביב לאתונה בקרוב."

"אין לי ספק שתחת הנהגתך היחסים בינינו יגיעו לגבהים חדשים," חתם הנשיא את דבריו ואמר: "ביקורך כאן בימים מאתגרים אלה בהם שתי המדינות שלנו נלחמות בנגיף קורונה, מהווה עדות ליחסים החשובים שלנו. אלוהים יברך את מדינתכם ואת החברות המיוחדת שלנו, בימים מאתגרים אלה. ימים מאתגרים, אשר אין לי ספק, נתגבר עליהם יחד."

ראש ממשלת יוון, קיריאקוס מיצוטקיס, שיתף את הנשיא בזיכרונותיו הטובים מביקורו הקודם בישראל כמנהיג האופוזיציה ואמר כי הוא שמח על ההזדמנות להגיע לישראל כראש ממשלת יוון. "אני כאן כדי לאשר את הידידות ארוכת השנים בין שתי מדינותינו, וכפי שאמרת - בעיקר בין שני עמינו," חתם ראש הממשלה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר