פרידה עצובה: בבית הכנסת בגבעת זאב הוציאו את ספרי התורה

בבית הכנסת בגבעת זאב הוציאו את ספרי התורה, ויסגרו את המקום. בית המשפט קבע אמש: לפנות ולהרוס את המתחם אשר על פי הטענות עומד על קרקע פלסטינית פרטית

חנן גרינווד, כיפה 10/08/15 09:52 כה באב התשעה

אילוסטרציה. shutterstock, צילום: אילוסטרציה. shutterstock
אילוסטרציה. shutterstock, צילום: אילוסטרציה. shutterstock

מתפללי בית הכנסת בגבעת זאב העומד בפני פינוי, ערכו הבוקר (ב') תפילה וטקס פרידה זמני עם הוצאת ספרי התורה מבית הכנסת, לאחריו ינעל בית הכנסת עד להחלטה הסופית בעניינו.

אתמול דחה בג"צ את הריסת בית הכנסת, שלטענת ארגון 'יש דין' נבנה על קרקע פרטית בבעלות פלסטינית. השופטים החליטו להעניק ארכה נוספת למשיבים להוכיח את טענותיהם בטרם ייהרס המבנה, ולקיים דיון בעניין ב-17 באוגוסט, אך אתמול בלילה הורה בית המשפט לפנות את המתחם עד הדיון.

כבר בשעות הלילה הוצא ריהוט בית הכנסת כמעט ללא הפרעה והוא ייסגר על סוגר ובריח עד שיוחלט מה יעשה בעניינו. מתפללי בית הכנסת הזועמים טוענים כי בית המשפט מתעלם טוטאלית מכך שמדובר בבית כנסת, ובעובדה התמוהה שאין דורש לקרקע שהוחלט שהיא של פלסטיני.

ביולי 2014 פסק בית המשפט כי על עמותת "איילת השחר" לפנות את המבנה, לאחר שלא הצליחה להוכיח כי רכשה את הקרקע, והורה להרוס אותו, אך מאז העניקו השופטים ארכה לביצוע הצו.

מתפללי בית הכנסת הגיעו הבוקר (ב') לתפילה אחרונה במתחם עד להודעה חדשה. בעוד איום הפינוי עומד מעל המבנה, הוציאו המתפללים את ספרי התורה.

יש לכם מידע מעניין? רוצים לשתף אותנו במשהו? סמסו לוואטסאפ האדום: 052-6071574

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר