ללא הודעה מוקדמת: הר הבית נסגר לכניסת יהודים

מאות יהודים שתכננו לעלות להר הבית, גילו במפתיע כי שעריו נעולים וכי הוחלט על סגירת הכניסה ליהודים. ארגוני המקדש: "צעד מתנכל של המשטרה". השר אריאל: "שערורייה חסרת תקדים"

חדשות כיפה יונתן אוריך, כיפה 24/09/13 10:41 כ בתשרי התשעד

ללא הודעה מוקדמת: הר הבית נסגר לכניסת יהודים
המטה המשותף להר הבית, צילום: המטה המשותף להר הבית

מאות יהודים שהגיעו הבוקר להר הבית נדהמו לגלות בשער מודעה לקונית של המשטרה שנתלתה לאחר שעת הפתיחה כי הר הבית יהיה היום (ג‘) סגור ליהודים. אוטובוסים מלאים ביהודים שהתכוננו לעלות להר וערכו את כל ההכנות ההלכתיות הנדרשות, נעות כעת מכל רחבי הארץ, ונוסעיהם מתלבטים אם להמשיך בדרכם.

"מדובר בצעד מתנכל של המשטרה נגד העולים היהודים להר הבית, בעוד מאות ילדים עושים את דרכם אליו מכל הארץ עם הוריהם, לאחר שתיאמנו את עלייתנו עם המשטרה", טוענים העולים, "היה אמור להיות עליית ילדים המונית למקום הקדוש. והמשטרה הפרה בכך פעם נוספת התחייבות של הממ"ז פריינטי בוועדת הפנים של הכנסת לפתוח את ההר ליהודים ללא הפרעות בחול המועד".

גם חברת הכנסת שולי מועלם נמצאת על אחת האוטובוסים הנוסעים להר הבית.

יו"ר מטה ארגוני המקדש, אביעד ויסולי, מוסר כי "הכשלון של המשטרה לאבטח את כניסת היהודים היום להר הבית, דורש דיון דחוף בהחלפת המשטרה בהר הבית בחברת אבטחה מקצועית שתתן מענה לצרכים הייחודיים של עולי הרגל. המשטרה מוכיחה שוב ושוב שאין ביכולתה לאבטח כניסת יהודים חופשית להר הבית". לאחר שהמשטרה סגרה את ההר ליהודים בימי הראמדאן, היא היתה חייבת לפתוח אותו בחג ליהודים בלבד, כדי לאפשר כניסה חופשית לכל יהודי, ללא כניעה לטרור המוסלמי במקום".

השר אורי אריאל אומר כי ”סגירת הר הבית הבוקר הינה שערוריה חסרת תקדים והפרת התחייבות מפורשת של משטרת ישראל. לא יעלה על הדעת שמדינה ריבונית תתקפל בפני איומים במקום לפעול נגדם וזאת תוך פגיעה בזכויות הבסיסיות ביותר של אזרחים מן השורה. בכוונתי לפנות לשר לביטחון פנים בדחיפות על מנת לקבל הבהרות על האירוע החמור הנ״ל, ואני דורש מהמשטרה לפתוח כעת באופן מיידי את ההר“.