הוגש כתב אישום נגד הרב אלון

לאחר התפטרות עורך דינו ולאחר שדחה את עסקת הטיעון נגדו, הגישה פרקליטות המדינה כתב אישום נגד הרב מוטי אלון, בטענה כי ביצע מעשים מגונים בשניים מתלמידיו

אורי פולק 02/11/11 11:52 ה בחשון התשעב

הוגש כתב אישום נגד הרב אלון
Shalom, צילום: Shalom

פרקליטות המדינה הגישה היום (ד') כתב אישום נגד הרב מוטי אלון, בטענה כי על פי החשד ביצע מעשים מגונים בשניים מתלמידיו. כתב האישום מגיע על רקע התפטרותו של עורך דינו של הרב אלון, עו"ד יאיר גולן, אשר ייצג את הרב מאז החלה חקירת המשטרה נגדו. כתב האישום יימסר לעורך דינו של הרב, ציון אמיר, בבית המשפט המחוזי בירושלים.

כתב האישום, שאושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה ועל דעת פרקליט המדינה, מייחס לרב אלון שני אישומים בגין עבירות בגין עבירות מין שבוצעו בשני מתלוננים קטינים, במספר הזדמנויות. המעשים בוצעו לכאורה בין השנים 2003-2005. על פי האישום הראשון, הרב אלון ביצע לכאורה מעשה מגונה בכח, פעמיים, בשני הנערים. האישום הנוסף שנמסר מייחס לרב אלון ביצוע מעשה מגונה בקטין, תוך ניצול יחסי מרות, שלוש פעמים.

עו"ד ציון אמיר, המייצג את הרב אלון במשפטו, אמר היום כי כפי שהרב הכחיש עד כה את המיוחס לו, הוא עדיין מאמין בניקיון כפיו. "בפני הרב אילון אכן הוגשה הצעה להסדר טיעון, שעל פניה נראיתה נדיבה, אך הוא דחה אותה ללא היסוס כי אין לו ספק בחפותו", אמר עו"ד אמיר.

השבוע החליט הרב אלון לדחות את עסקת הטיעון שהציעה לו פרקליטות המדינה בשבוע שעבר. מוקדם יותר השבוע דחה הרב אלון את עסקת הטיעון לאחר שסירב להודות בחלק מהעבירות שיוחסו לו - וצעד זה הביא את עורך דינו להתפטרות מיידית.

כפי שדווח בכיפה, בשבוע שעבר הציעה פרקליטות המדינה לרב אלון עסקה טיעון מקלה, במסגרתה יודה הרב בעבירות מין אך לא ייאלץ להתמודד עם סעיפי אישום נוספים הנוגעים לעבירות המין המיוחסות לו. כעת מתברר כי הרב אלון סירב להודות בעבירות המין שהוצגו בעסקה. בשל החלטתו, הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים - כבר בתקופה הקרובה.

כזכור, לפני חמישה חודשים הגיע עו"ד יאיר גולן לשימוע בעניין הגשת כתב אישום נגד הרב אלון. הרב עצמו לא הגיע לשימוע. במהלך השימוע, שארך כשעתיים, טען עורך דינו של הרב אלון כי הוא אינו מכחיש את העובדות אך הוא כופר באחריותו הפלילית, שכן, לטענתו, החיבוקים והמגע עם אותם נערים קטינים נעשו מתוך אהבתו התמימה כלפיהם ולא מתוך תאווה מינית או מטרה לסיפוק מיני. ייתכן ועורך דינו של הרב אלון יוזמן לשימוע נוסף כדי לשכנע את הפרקליטות לחזור בה מכוונתה להגיש נגדו כתב אישום.

מספר חודשים קודם לכן אישר היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, את המלצת פרקליטות מחוז ירושלים אשר דרשה להעמיד לדין, לאחר שימוע, את הרב מוטי אלון בחשד לעבירות מין שביצע לכאורה בשני קטינים בין השנים 2003-2005. ההחלטה התקבלה על דעת פרקליט המדינה, משה לדור - ונמסרה לידיעת הרב.

כחודש קודם לכן העבירה הפרקליטות את טיוטת חוות הדעת הממליצה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להעמיד לדין את הרב מוטי אלון בגין ביצוע מעשים מגונים בשני נערים לפחות. בפרקליטות ציינו כי הגיעו למסקנה לאחר בחינת עמדת המשטרה בפרשה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר