סגור
בחירות ברשויות המקומיות סיקור מיוחד בכיפה

ראש עיריית חיפה דורשת מחבר המועצה שתמך באסד לחזור בו

עינת קליש-רותם שוחחה עם רג'א זעאתרה, חבר מועצת העיר הצפוי להתמנות לסגנה, ודרשה ממנו להודיע כי הוא מכחיש את האמירות המיוחסות לו בדבר תמיכה בנשיא סוריה אסד ובהשוואות בין הציונות לדאעש

יהונתן קליין
ג בטבת התשעט
,
11 בדצמבר, 2018 10:35
עינת קליש-רותם

עינת קליש-רותםצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

התקפלה? ראש עיריית חיפה, עינת קליש-רותם, שוחחה עם חבר מועצת העיר מטעם חד"ש, רג'א זעאתרה, הצפוי להתמנות לסגנה במחצית השניה של הקדנציה, ודרשה ממנו לפרסם הודעה בה הוא מכחיש את האמירות המיוחסות לו. כך דווח בחברת החדשות.

רג'א זעאתרה עלה לכותרות לאחר שהשווה בין ארגון דאעש לציונות, ואף חזר על כך בשידור חי ברשת ב'. בעבר הודיע זעאתרה כי הוא תומך בנשיא סוריה אסד במאבקו במורדים, ובארגון החיזבאללה בלבנון.

בתחילת השבוע דרש ראש הממשלה נתניהו מקליש-רותם לבטל את מינויו של זעאתרה לסגן ראש העיר, אך פורסם כי היא דחתה את בקשתו. כעת, כאמור, דווח כי היא ביקשה ממנו לחזור בו מדבריו; "מופעל עלי לחץ ואתה חייב להבהיר את הדברים, במצב הזה הקואליציה שלנו לא תחזיק מעמד למשך שבוע". על פי הדיווח זעאתרה אמר לקליש-רותם כי בכוונתו לכנס מסיבת עיתונאים בנושא.

12.12.2018

1. צריך רק לאכוף את החוק (משפטן)

פקודת מניעת טרור - היא פקודה בדיני מדינת ישראל המשמשת, לצד סעיפים בחוק העונשין, תקנות ההגנה (שעת חירום) וחיקוקים נוספים, כלי משפטי בידי המדינה להאבק בארגוני טרור (כולל ארגונים שהוכרזו על ידה כארגוני טרור). הפקודה מטילה עונשים כבדים על מי שמשתתף בפועל בפעולות טרור ועל חבר בארגון טרור...

סעיף 4 לפקודה מפרט סדרה של מעשים הנחשבים לתמיכה בארגון טרור, ואסורים אף הם. מעשים אלה כוללים, בין השאר: פרסום דברי שבח, אהדה או תמיכה בארגון טרור, החזקת חומר תעמולה לטובת ארגון טרור, מתן כסף או שווה כסף לטובת ארגון טרור, עשיית מעשה שיש בו גילוי של הזדהות עם ארגון טרוריסטי או אהדה אליו, בהנפת דגל, בהצגת סמל או סיסמה או בהשמעת המנון או סיסמה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 הרב קנייבסקי צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

מרצ נגד הרב קנייבסקי בשלט שנתלה באיילון: "הם לא יחליטו"

קרא עוד