סגור

עמיר פרץ: "מעולם לא התנגדנו לסיפוח גוש עציון"

יו"ר העבודה, המיועד לקבל את תיק הכלכלה בממשלה שתקום, אמר כי מפלגתו מעולם לא התנגדה לסיפוח. ראש מועצת גוש עציון בתגובה: "אמירה ערכית שרואה בחבלי ההתיישבות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל"

חדשות כיפה
כח בניסן התשפ
,
22 באפריל, 2020 18:32
ח"כ עמיר פרץ

ח"כ עמיר פרץצילום: פלאש 90, הדס פרוש

"אני לא אתנגד שגוש עציון תהיה חלק ממדינת ישראל", כך אמר אחר הצהריים (ד') יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, המיועד לתפקיד שר הכלכלה בממשלה שצפויה לקום בשבועות הקרובים. פרץ אמר את הדברים בראיון בגלי צה"ל, והוסיף כי "מעולם לא התנגדנו לסיפוח גוש עציון".

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, בירך על דבריו של פרץ, ואמר כי "אנחנו שמחים על הצהרתו של השר לעתיד ויו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ. בעיניינו זו אמירה ערכית שרואה בחבלי ההתיישבות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

נאמן הוסיף כי "מתיישבי גוש עציון לדורותיהם מכפר עציון עד כפר אלדד וממיצד עד כרמי צור מברכים אותו על העמדה הזו ומדגישים כי רואים בגוש עציון חבל חלוץ שיימחק את חרפת הקו הירוק ממפת המדינה ויביא לריבונות ישראל מלאה ביו"ש". 

על תפקידו החדש המיועד, ולקראת כינוס ועידת מפלגת העבודה, שתכריע אם לאשר את כניסתם לקואליציה של עמיר פרץ ואיציק שמולי, אמר פרץ: "אני כבר בדרך לפגישה ראשונה לקראת התפקיד. מאמין שחברי המפלגה יאשרו את המהלך, אבל אכבד את דין התנועה".

22.04.2020

1. עמיר פרץ (דבורה מור)

עמיר
חלאס
פג תוקף

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2020

2. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2020

3. בושה וחרפה (ש)

לא יודע למה התנגדת ולמה לא. יש כמובן הבדל עצום בין מה אתה חושב שיהיה בסופו של דבר בהסדר הקבע לבין הסיפוח החד צדדי המתוכנן. דבר שני המושג גוש עציון הוא מושג עמום ולא ברור. במקורו לפני מלחמת העצמאות מדובר על גוש של ארבעה יישובים, כפר עציון, עין צורים, רבדים ומשואות יצחק. יישובים אלה כידוע חרבו במלחמה ובמקומם הוקמו יישובים אחרים. כשמדברים היום על גוש עציון מדברים על שטח עצום שאין לו שום קשר למושג המקורי. אני שואל את עצמי האם אתה באמת תומך בסיפוח חד צדדי של כל השטח הזה, ואם כן מה חיפשת ברשימה שאיתה רצת לכנסת?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
שר החינוך יואב גלנט צילום: פלאש 90

גלנט מינה את עמית אדרי למנכ״ל משרד החינוך

קרא עוד