סגור

61 תמכו, בגוש הימין החרימו: הכנסת אישרה את הקמת הוועדה המסדרת

חברי גוש הימין החרימו את הדיון וההצבעה, היו"ר אדלשטיין נמנע. הוועדה תורכב מ-17 חברים לפי מפתח המייצג את גודל הסיעות. גנץ בדיון: "אחדות בעם ובממשלה לא בונים באיומים או תחת אולטימטומים". רגב: בג"ץ יחד עם כחול לבן הפכו את הדמוקרטיה לדיקטטורה משפטית".

מירב כהן, חדשות כיפה
כז באדר התשפ
,
23 במרץ, 2020 19:47
הדיון בהקמת הוועדה המסדרת

הדיון בהקמת הוועדה המסדרתצילום: דוברות הכנסת - שמוליק גרוסמן

בתום דיון במליאה ובצל הקורונה, מליאת הכנסת אישרה את ההצעה להקים את הוועדה המסדרת ברוב של 61 תומכים ללא מתנגדים, ונמנע אחד (היו"ר אדלשטיין), זאת לאחר שחברי הליכוד, ש"ס, יהדות התורה וימינה החרימו את הדיון וההצבעות.

בעקבות הנחיות משרד הבריאות, התקיימה הצבעה שמית כאשר כל ח"כ שמזכירת הכנסת קראה בשמו, נכנס למליאה, הצביע ומיד יצא על מנת לאפשר לבא אחריו להיכנס למליאה ולהצביע. חברי הכנסת אלון שוסטר ורם בן ברק מכחול לבן שנעדרו מהשבעת הכנסת בשבוע שעבר מכיוון שהם נמצאים בבידוד, הצביעו והצהירו אמונים מאחורי זכוכית מיציע הציבור, תוך שהם עוטים מסכה, לובשים כפפות ושומרים על מרחק אחד מהשני.

ח"כ אלון שוסטר מצהיר אמונים מבעד לזכוכית

ח"כ אלון שוסטר מצהיר אמונים מבעד לזכוכיתצילום: דוברות הכנסת - שמוליק גרוסמן

ע"פ ההצעה אותה הציג ח"כ אבי ניסנקורן,  הוועדה המסדרת תורכב מ-17 חברים לפי מפתח מייצג את גודל הסיעות. ההרכב המוצע של הוועדה -  הליכוד - 5 חברים, כחול לבן - 5 חברים, הרשימה המשותפת -2 ישראל ביתנו -1  ש"ס -1 יהדות התורה -1 העבודה מרצ -1 הימין החדש -1. יו"ר הוועדה ע"פ ההצעה יהיה ח"כ אבי ניסנקורן.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר בדיון: "במעשה חסר תקדים  ניסו לשתק את הכנסת. דבר שלא נעשה באף דמוקרטיה מתפקדת ולא ייעשה לעולם במדינת ישראל. כל הדמוקרטיות הגדולות החלו את תהליך סופן כשהיה מצב חירום. עכשיו יש קריאות של שרים  לא למלא אחר הוראות בג"ץ. חבריי בליכוד אתם השתגעתם? ירדתם מהפסים? כשנוח לכם אתם עותרים ועכשיו אתם קוראים לא לקיים את פסיקות בג"ץ. לא יקום ולא יהיה.

השרה מירי רגב אמרה בדיון: "היום מתנוסס דגל שחור על הכנסת ועל הדמוקרטיה שלנו. מעולם כנסת ישראל לא פעלה באופן חד-צדדי ולא אפשרה הקמת ועדות כנסת שלא בתיאום ושלא מתוך הבנה והסכמות .החלטת בג"ץ מהיום היא בעצם השתלטות על הכנסת דבר שמנוגד לכל דמוקרטיה, בג"ץ יחד עם כחול לבן הפכו את הדמוקרטיה לדיקטטורה משפטית. רק יושב-ראש הכנסת על פי התקנון יכול לקבוע מתי המליאה מתכנסת ומה על סדר יומה, החלטת בית המשפט היא בעצם הפיכה שלטונית שאינה מייצגת מנותקת מהציבור. המיעוט היהודי ציוני יחד עם תומכי טרור מבקשים לבצע פוטש ולהתנקש בדמוקרטיה שלנו, לכאורה בשם הדמוקרטיה. הם משתמשים בכלים הדמוקרטיים כדי להפוך את המשכן הזה לאנרכיה".

השרה רגב נואמת בדיון

השרה רגב נואמת בדיוןצילום: דוברות הכנסת - שמוליק גרוסמן

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין אמר בפתח הישיבה: "בניגוד לשקרים שהופצו לאחרונה, הכנסת לא נסגרה לרגע. הכנסת עבדה בשבוע שעבר לפי כל לוחות הזמנים כמו בכל שבוע במשך עשרות השנים האחרונות. 
אני קורא לכל חברי הכנסת ולכל באי המשכן, לשמור על ההנחיות שעשינו בהתאם להוראות משרד הבריאות. ואם כבר אנחנו מדברים על שמירה על ההנחיות - כרגע יש הפגנה מול הכנסת. כמי שהשתתף בעצמו לפני כניסתי לפוליטיקה ואחרי כשהייתי כבר חבר כנסת במאות רבות של הפגנות, אני מכיר ומעריך את זכות האזרחים להפגין. אך אנא, במצב שאנחנו נמצאים בו אל תסכנו אחד את השני, אל תסכנו את אנשי המשמר ואת אנשי המשטרה, שימרו על ההנחיות. אי אפשר להסביר לאזרח שמקבל קנס מכיוון שיצא להשתזף בחוף הים, שלחברי כנסת מותר להתחבק עם המפגינים או אחד עם השני, ולשים את התמונות בפייסבוק."

ח"כ היבא יזבק: "מגיפת הקורונה משפיע על כולנו, הנזק הרפואי והנזק הכלכלי כבר מורגש בכל מקום למעלה מחצי מיליון אזרחים הצטרפו למעגל האבטלה, עסקים רבים נאלצים לסגור ולא יודעים איך יעמדו בהתחייבויות הכלכליות שלהם. המצב הנוראי הזה משתק את הכל, אך דבר אחד מגפת הקורונה לא מצליחה לשתק וזו הסתה חסרת הרסן של ראש הממשלה נגד האזרחים הערבים או נציגיהם. כנראה שזה קשה להבנה כי כ-600000 אזרחים יצאו והצביעו עבורנו ,אנחנו הרשימה המשותפת אשר מייצגת את הצדק ואת השוויון אני מציע לכל מי שמתקשה לקבל את העניין, להתחיל להתרגל."

ח"כ יאיר לפיד: "בואו נודה על האמת לא בא לכם דמוקרטיה יותר. מאז שרוה"מ הבין שאם תהיה פה דמוקרטיה הוא הולך לבית סוהר אז החלטתם שעדיף שלא תהיה פה דמוקרטיה. ואתם עושים את זה בדרך שבה מפרקים כל דמוקרטיה בעולם, במצב חירום. לא ניתן לכם לפרק את הדמוקרטיה הישראלית."

ח"כ ניצן הורוביץ: "האתגר אולי הגדול ביותר שניצב לפתחנו ובטח של הכנסת הזו עכשיו, זה טיפול במשבר הכלכלי והחברתי שהוא חסר תקדים. אחרי שנים של ריסוק וייבוש והפרטה של מערכת הבריאות בשם השוק החופשי כביכול, אנחנו צריכים להגיד היום איזה מזל שלמרות כל הפגיעה המתמשכת ממדיניות הימין ונתניהו עדיין יש לנו מערכת בריאות ציבורית והיא זו שמטפלת בנו. תארו לכם שהחזון הקפיטליסטי היה מתגשם שהכול פרטי ורק למטרת רווח, אין לך כסף אין טיפול. אז תודה לאל שיש לנו מערכת בריאות ציבורית והמשימה הראשונה שלנו אחרי המשבר תהיה לשקם אותה."

23.03.2020

1. עוד טעות של גנץ ועוד טעות ועוד טעות... אולי הוא פשוט ט....? (חגי)

"כל הדמוקרטיות הגדולות החלו את תהליך סופן כשהיה מצב חרום" - לא נכון.

הדמוקרטיות נופלות בגלל חוסר אתיקה של הפוליטיקאים. מה שכחול לבן עושים זה מה שהורס את הדמוקרטיה - אם אין חוקי התנהלות ואין מסורת ואין נוהג ואפשר לעשות מה שרוצים עם רוב של 61 חברי כנסת, כך מפילים דמוקרטיות.

הגיע הזמן שגנץילמד קצת היסטוריה ויפסיד לדבר שטויות. עד כה נראה שהיה לנו רמטכ"ל בור והולך להיות לנו ראש ממשלה עם הארץ.

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2020

2. עוד טעות של גנץ ועוד טעות ועוד טעות... אולי הוא פשוט ט....? (חגי)

"כל הדמוקרטיות הגדולות החלו את תהליך סופן כשהיה מצב חרום" - לא נכון.

הדמוקרטיות נופלות בגלל חוסר אתיקה של הפוליטיקאים. מה שכחול לבן עושים זה מה שהורס את הדמוקרטיה - אם אין חוקי התנהלות ואין מסורת ואין נוהג ואפשר לעשות מה שרוצים עם רוב של 61 חברי כנסת, כך מפילים דמוקרטיות.

הגיע הזמן שגנץילמד קצת היסטוריה ויפסיד לדבר שטויות. עד כה נראה שהיה לנו רמטכ"ל בור והולך להיות לנו ראש ממשלה עם הארץ.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר


Warning: array_rand(): Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 553

Notice: Undefined index: in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 554

Notice: Trying to get property of non-object in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 560

Notice: Trying to get property of non-object in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/footer.php on line 560

קרא עוד