סגור

ליברמן: נעתור לבית המשפט העליון נגד פסק הדין שהכשיר את יזבק

בעקבות תמיכתה של ח"כ היבא יזבק במנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ראאד סאלח, יו"ר ישראל ביתנו הורה ליועצים המשפטיים של מפלגתו להגיש עתירה לביטול פסק הדין המתיר את התמודדותה לכנסת. ח"כ פורר: "תומכי טרור לא יכולים לכהן בכנסת ישראל"

חדשות כיפה
טו בשבט התשפ
,
10 בפברואר, 2020 18:34
ליברמן בנאומו אמש אחרי המדגמים

ליברמן בנאומו אמש אחרי המדגמיםצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הנחה היום את היועצים המשפטיים של המפלגה לעתור לבית המשפט העליון לביטול פסק הדין שהכשיר את התמודדותה של ח"כ היבא יזבק ולבקש דיון מחדש נוכח הראייה החדשה שנולדה היום-תמיכתה של יזבק בראאד סלאח שהורשע בהסתה לטרור ותמיכה בהתארגנות אסורה

יו"ר הסיעה, ח"כ עודד פורר, מסר כי: "הליכתה של יזבק לתמוך בראאד סלאח מיד לאחר שהוכשרה התמודדותה ברוב זעום של שופטי בג"צ היא עדות לכך שבסיס פסק הדין שניתן בעניינה, המתבסס על החרטה שלכאורה הביעה, מקורו בטעות ודינו להתבטל. חוק יסוד הכנסת הוא ברור ביותר: תומכי טרור לא יכולים לכהן בכנסת ישראל ולקבל משכורת ממשלם המיסים הישראלי. לאור התנהלותה של יזבק, בית המשפט חייב לבטל את פסק דינו ולקיים דיון מחדש בסוגיה."

כזכור, הבוקר (ב') הטיל בית משפט השלום בחיפה 28 חודשי מאסר בפועל על מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ראאד סאלח. מהעונש שנגזר יקוזזו 11 חודשים, אותם הספיק סאלח לרצות בתא המצער. סלאח הורשע כבר בנובמבר בגין הסתה לטרור ובתמיכה בהתאחדות בלתי חוקית והוא נושא עונש מאסר על תנאי בשל הרשעה קודמת, ובית המשפט גזר עליו היום עוד 12 חודשי מאסר על תנאי.

10.02.2020

1. לא תקום עוד ממשלת ערב רב! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2020

2. הוא מפחד שיצטרך לשבת איתה בממשלה... (יעקב)

מכיוון שסופרים את הרשימה המשותפת יחד עם גוש השמאל, ליברמן מפחד שייאלץ לשבת איתה בממשלה...

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

3. רוצים הוכחה שכחול לבן= שמאל?? כנסו!!! (יוסי)

הגיע הזמן אחת ולתמיד לנפץ את הקשקוש שכחול לבן היא מפלגת "ימין ממלכתי" או מכבסות מילים בסגנון, מי שמצביע להם מצביע לאנשי שמאל ושלא יתפלא אם יגרשו אותו מהבית אח"כ: להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, ניסנקורן היה במפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סגן שר לביטחון פנים גדי יברקן צילום: כיפה

גדי יברקן לכיפה: "אני לא מסתפק בהחלת ריבונות על 30 אחוז מיהודה ושומרון"

קרא עוד