סגור

ניצן הורוביץ: "לא פוסל ממשלה עם החרדים"

יו"ר המחנה הדמוקרטי אמר בראיון כי "נצטרך להתפשר. ממשלה עם חרדים היא לא החלום שלנו, אבל נוכל לקדם נושאים חברתיים" | האזינו לדבריו המפתיעים

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כג בתשרי התשפ
,
22 באוקטובר, 2019 12:02
ניצן הורוביץ

ניצן הורוביץצילום: פלאש 90, גילי יערי

אחרי 'מלשינון ההדתה' שקידמו במהלך קמפיין הבחירות שלהם, במפלגת המחנה הדמוקרטי משנים כיוון ב-180 מעלות. יו"ר המפלגה ניצן הורוביץ אמר הבוקר (ג') בראיון ב-103FM, כי מפלגתו אינה פוסלת ישיבה עם המפלגות החרדיות בממשלה: "ממשלה עם החרדים היא לא החלום שלי, אבל נצטרך להתפשר. אנחנו לא פוסלים את החרדים. ממשלה עם החרדים תוכל לקדם נושאים מדיניים וחברתיים".

הורוביץ הוסיף עוד כי "זאת לא שאיפת חיי וזה לא יהיה פשוט, אני חושב שיש עוד נושאים שאפשר לשתף פעולה בהם, יהיה צריך לעשות פשרות, ונשב עם גורמים שלא היינו יושבים איתם".

גם מס' 2 במפלגה, ח"כ סתיו שפיר, התבטאה באופן דומה לפני מספר שבועות כשאמרה כי היא מוכנה לשבת עם ש"ס 'למען הצלת הקואליציה'. הבוקר אמרה שפיר בכאן 11 כי "אני רוצה להגדיר מחדש מה זה אומר אחדות, אחדות אמיתית זאת ממשלה שיש בה נציגות לכל חלקי החברה הישראלית, נציגות לחברה החרדית, לחברה הערבית וממשלה שסוף סוף הופכת את כלל הציבור ללגיטימי".

כזכור, במהלך מערכת הבחירות תקפה מפלגת המחנה הדמוקרטי, שנוצרה מאיחוד של מרצ עם ישראל דמוקרטית של אהוד ברק, יחד עם סתיו שפיר, בחריפות רבה את המפלגות החרדיות והדתיות. הורוביץ עצמו פרסם שורת פוסטים בהם השתלח ללא מעצורים ברבני הציונות הדתית בזה אחר זה, וספג בשל כך מתקפות מימין. 

בנוסף, פרסמו במחנה הדמוקרטי חוברת המסבירה "כיצד לזהות הדתה" וכיצד להתמודד איתה, וכן השיקו 'מלשינון' בו ניתן היה לדווח על מקרים 'הדתה' בגופים ציבוריים וחינוכיים בישראל.

22.10.2019

1. כבר קדמה לו (אישיהודי)

שולמית אלוני

דווח על תגובה לא ראויה
22.10.2019

2. איזה חבורה של צבועים (גיל)

אתה לא פוסל אותנו , אבל אנחנו לא רוצים לראות את הפרצוף שלך ושל שפיר

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

3. אני איש מרצ , אנשי דת ואמונה הרסו את העולם (חקי חיון)

חקי חיון , במשך שנים רבות הייתי איש מרצ התומך בחירות ובחופש ומתנגד מוחלט לדת אמונה והדתה. מרצ במשך עשרות שנים הצילה את עם ישראל מציפורניהם הטורפות של הליכוד הימין המסורתיים הדתיים והחרדים. מרצ גם נאבקה למען זכויות אדם וזכויות נקבות וזכויות מיעוטים ובעד מדינה פלסטינית צודקת לעם הפלסטיני. אני מאוד מקווה שמפלגתי מרצ תהיה חלק מהקואליציה הקרובה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.10.2019

4. לעוד מישהו בא להקיא (בחילה)

גועל נפש.
אין חוק נגד שקרים צביעות. התחזות. מרמה?

דווח על תגובה לא ראויה
24.10.2019

5. מתהפך....גם בדעותיו. (חיימון)

זחוח חצוף ניקלה בזוי,אך זה לא יימנע מעוכר ישראל שונא עמו ואחיו,אוכל נבלות וטריפות,לגלגל עיניים בהתחסדות צבועה,ומעניין למה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו וגנץ צילום: Israel Sellem

גנץ: "בלמתי התערבות של נתניהו בעבודת המנהל האזרחי"

קרא עוד