בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

המחנה הדמוקרטי מציג: כך תזהו הדתה

בחוברת שפרסמו במחנה הדמוקרטי מוצגים שלל מקרים של "הדתה". למשל: "מנהגים דתיים בבית הספר", ו"בנות שירות שמדברות רק על יהדות". כן מוצעות דרכים להתמודד עם הסכנה; "עודדו את ילדיכם לספר על מקרה מוזר או חריג"

חדשות כיפה
ח באלול התשעט
,
08 בספטמבר, 2019 10:07
ראשי המחנה הדמוקרטי

ראשי המחנה הדמוקרטיצילום: תומר נויברג, פלאש 90

הדתה בבתי הספר? עכשיו יש איך להילחם בתופעה. מפלגת המחנה הדמוקרטי, האיחוד בין מרצ לסתיו שפיר ואהוד ברק, מציגה חוברת מיוחדת המלמדת את ההורים כיצד יש להילחם בתופעה הנוראית, לדבריהם, של חדירת תכני יהדות לבתי הספר.

בחוברת מוצגים שלל מקרים של "הדתה בבתי הספר", למשל אם מספרים לילדים שהעולם נברא בשבעה ימים - מדובר בהדתה; "בשבילנו מיליארד שנה של אבולוציה בבקשה", מזדעקים במחנה הדמוקרטי. או אם, למשל, יש "מנהגים דתיים בבתי הספר" - מדובר בהדתה. לבגרות בתנ"ך משום מה לא מתייחסים בחוברת, אבל מן הסתם זה יגיע בחוברת הבאה.

החוברת של המחנה הדמוקרטי

החוברת של המחנה הדמוקרטיצילום: המחנה הדמוקרטי

בהמשך מציגים במפלגה שלל דרכים להתמודדות עם הסכנה האיומה: לדבר עם הילדים, לקרוא את ספרי הלימוד ולהתקשר לקו החם של המפלגה: "חברי הכנסת שלנו יעמדו מול משרד החינוך ויילחמו על החינוך של ילדיכם". 

רוצים גם לדווח על מקרי הדתה? התקשרו לקו החם של המחנה הדמוקרטי *6462 ותוכלו לספר על ההדתה בבתי הספר של ילדיכם.

08.09.2019

1. מורים שמלמדים שרק דמוקרטיה היא צורת שלטון נכונה - חילון, מורים שמדברים על ערכים ליברליים - חילון, צריך להתגייס לצבא - חילון, יהודים בארץ ישראל זה כיבו (רק מי שמאמין בזכויות אדם הוא דמוקרטי - חילון (יש רק "דר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

2. אני מציע שמורים יחליטו שהם לא מוכנים למד על "מורשת רבין" ואז נראה אם יהיו מוכנים לוותר על הכפייה הזו (או, כפי שזכור לי שקרה, מורה שלא היה מוכן להלל את הסכמי אוסלו)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

3. המחנה הדמןקרטי (sss)

ימח שמכם בקרוב אמן. זו תפילה

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

4. ואיך מזהים השמאלה? (מזהה שמאלנים)

בדרך כלל שמאלנים ממציאים שקרים ומאמינים בהם.
נמצא אותם יוצאים להפגין ולהילחם על השקרים שהמציאו, אפילו מחפשים עדויות שיאמתו את השקר והבדייה.
הם מוכנים לעשות הכל כדי לצאת נגד אנשים שאינם מכבדים את ההזייה שלהם ואינם מאמינים להזיות שהמציאו.
הם בטוחים בעליונותם על אחרים.

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

5. דתופוביה (שמעון)

סובלים מדתופוביה

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

6. עוד סימנים להדתה: (נא לשים לב ולהיזהר)

שימו לב אם המורים בבתי הספר מזכירים את הדברים הבאים:

"בְּאֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל קָם הָעָם הַיְּהוּדִי" – הדתה! פרופ' לייבוביץ' קבע שמשפט זה שקרי. לפי ההיסטוריונים הנאורים העם היהודי הוקם בבאזל!
"בָּהּ עֻצְּבָה דְּמוּתוֹ הָרוּחָנִית, הַדָּתִית" – הדתה! יש עם יהודי ללא זהות רוחנית או דתית!
"וְהַמְּדִינִית" – הדתה! אנחנו לא שואפים לחזור לימי דוד ושלמה!
"בָּהּ חַי חַיֵּי קוֹמְמִיּוּת מַמְלַכְתִּית, בָּהּ יָצַר נִכְסֵי תַּרְבּוּת לְאֻמִּיִּים וּכְלָל-אֱנוֹשִׁיִּים וְהוֹרִישׁ לָעוֹלָם כֻּלּוֹ אֶת סֵפֶר הַסְּפָרִים הַנִּצְחִי." – הדתה! התנ"ך אינו "ספר הספרים" כי יש עוד ספרים ואוצרות רוח של תרבויות אחרות. חוצמזה, יש עוד ספרים חשובים כמו "מתי מיכל תהיה ראש ממשלה" המחולק לתלמידי כיתה א בדומה לחלוקת התנ"ך לילדי כיתה ו'!

"לְאַחַר שֶׁהֻגְלָה הָעָם מֵאַרְצוֹ בְּכֹחַ הַזְּרוֹע" = הדתה! יש כאן התעלמות מהקיצוניות הדתית והטלת האשמה על העם הרומאי הנאור!
"ושָׁמַר לָהּ אֱמוּנִים בְּכָל אַרְצוֹת פְּזוּרָיו, וְלֹא חָדַל מִתְּפִלָּה וּמִתִּקְוָה לָשׁוּב לְאַרְצוֹ וּלְחַדֵּשׁ בְּתוֹכָהּ אֶת חֵרוּתוֹ הַמְּדִינִית." – הדתה! רק הדתיים החשוכים רצו בזה. יש יותר מדרך אחת להיות יהודי, כמו הזרמים שהוציאו את ירושלים מסידור התפילה ולא שאפו לקומם את הלאומיות היהודית (ועדת פיטסבורג 1885). יש יהודים בשבילם "ברלין היא ירושלים" עוד לפני המילקי!

"מתּוֹךְ קֶשֶׁר הִיסְטוֹרִי וּמָסָרְתִּי זֶה חָתְרוּ הַיְּהוּדִים בְּכָל דּוֹר לָשׁוּב וּלְהֵאָחֵז בְּמוֹלַדְתָּם הָעַתִּיקָה" – הדתה! יש כאן התעלמות מהנראטיב הפלשיתיני הטוען שאין קשר היסטורי בין היהודים לישראל!
"וּבַדּוֹרוֹת הָאַחֲרוֹנִים שָׁבוּ לְאַרְצָם בַּהֲמוֹנִים, וַחֲלוּצִים, מַעְפִּילִים וּמָגִנִּים הִפְרִיחוּ נְשַׁמּוֹת, הֶחֱיוּ שְׂפָתָם הָעִבְרִית, בָּנוּ כְּפָרִים וְעָרִים, וְהֵקִימוּ יִשּׁוּב גָּדֵל וְהוֹלֵךְ הַשַּׁלִּיט עַל מִשְׁקוֹ וְתַרְבּוּתוֹ, שׁוֹחֵר שָׁלוֹם וּמָגֵן עַל עַצְמוֹ, מֵבִיא בִּרְכַּת הַקִּדְמָה לְכָל תּוֹשָׁבֵי הָאָרֶץ וְנוֹשֵׂא נַפְשׁוֹ לְעַצְמָאוּת מַמְלַכְתִּית." -–הדתה! מדובר בתהליך כיבוש המנוגד לחוק הבינלאומי (וכן כל איזכור של כתב המנדט של חבר הלאומים המציין את זכות העם היהודי על שתי גדות הירדן הינו הדתה).
"בִּשְׁנַת תרנ"ז" – הדתה! ועוד הדתה קיצונית שהרי שימוש בתאריך עברי, מעבר להיותו דתי, מציין שהעולם נברא לפני פחות מ-6,000 שנה!
"(1897) נִתְכַּנֵּס הַקּוֹנְגְּרֶס הַצִּיּוֹנִי לְקוֹל קְרִיאָתוֹ שֶׁל הוֹגֶה חֲזוֹן הַמְּדִינָה הַיְּהוּדִית תֵּיאוֹדוֹר הֶרְצְל וְהִכְרִיז עַל זְכוּת הָעָם הַיְּהוּדִי לִתְקוּמָה לְאֻמִּית בְּאַרְצוֹ." – הדתה! ופאשיזם... חוץ מזה, אסורה מדינה "יהודית" אלא מדינת כל אזרחיה!

"זְכוּת זוֹ הֻכְּרָה בְּהַצְהָרַת בַּלְפוּר מִיּוֹם ב'" -הדתה! שימוש באות במקום מספר!
"בְּנוֹבֶמְבֶּר 1917 וְאֻשְּׁרָה בַּמַּנְדָּט מִטַּעַם חֶבֶר הַלְּאֻמִּים, אֲשֶׁר נָתַן בִּמְיֻחָד תֹּקֶף בֵּין-לְאֻמִּי לַקֶּשֶׁר הַהִיסְטוֹרִי, שֶׁבֵּין הָעָם הַיְּהוּדִי לְבֵין אֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל וְלִזְכוּת הָעָם הַיְּהוּדִי לְהָקִים מֵחָדָשׁ אֶת בֵּיתוֹ הַלְּאֻמִּי." – הדתה! לפי הנרטיב הפלשתיני אין קשר כזה וכל קשר כזה הינו טענה דתית של הימין הפאשיסטי הקיצוני המשיחי החשוך הפרימיטיבי המתנחל...
"הַשּׁוֹאָה שֶׁנַּתְחוֹלְלַה עַל עַם יִשְׂרָאֵל בַּזְּמַן הָאַחֲרוֹן" – הדתה! ומה עם הנכבה?
"בָּהּ הֻכְרְעוּ לַטֶּבַח מִילְיוֹנִים יְהוּדִים בְּאֵירוֹפָּה" – הדתה! מתעלמים מאשמת הרבנים!
"הוֹכִיחָה מֵחָדָשׁ בַּעֲלִיל אֶת הַהֶכְרֵחַ בְּפִתְרוֹן בְּעָיַת הָעָם הַיְּהוּדִי מְחֻסַּר הַמּוֹלֶדֶת וְהָעַצְמָאוּת עַל-יְדֵי חִדּוּשׁ הַמְּדִינָה הַיְּהוּדִית בְּאֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל" – הדתה! לא מדינה "יהודית" אלא "מדינת כל אזרחיה"! ומתעלמים מפיתרון אוגנדה!
"אֲשֶׁר תִּפְתַּח לִרְוָחָה אֶת שַׁעֲרֵי הַמּוֹלֶדֶת לְכָל יְהוּדִי וְתַעֲנִיק לָעָם הַיְּהוּדִי מַעֲמָד שֶׁל אֻמָּה שְׁוַת-זְכֻיּוֹת בְּתוֹךְ מִשְׁפַּחַת הָעַמִּים." – הדתה! לא לכל יהודי אלא לכל אדם!
"שְׁאֵרִית הַפְּלֵיטָה" – הדתה! מושג דתי ארכאי!
"שֶׁנִּצְּלָה מֵהַטֶּבַח הַנָּאצִי הָאָיֹם בְּאֵירוֹפָּה וִיהוּדֵי אֲרָצוֹת אֲחֵרוֹת לֹא חָדְלוּ לְהַעְפִּיל לְאֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל, עַל אַף כָּל קֹשִׁי, מְנִיעָה וְסַכָּנָה, וְלֹא פָּסְקוּ לִתְבֹּעַ אֶת זְכוּתָם לְחַיֵּי כָּבוֹד, חֵרוּת וַעֲמַל-יְשָׁרִים בְּמוֹלֶדֶת עַמָּם." – הדתה! מתעלמים מכך שההעפלה היא לא חוקית!
"בְּמִלְחֶמֶת הָעוֹלָם הַשְּׁנִיָּה תָּרַם הַיִּשּׁוּב הָעִבְרִי בָּאָרֶץ אֶת מְלוֹא-חֶלְקוֹ לְמַאֲבַק הָאֻמּוֹת הַשּׁוֹחֲרוֹת חֵרוּת וְשָׁלוֹם נֶגֶד כֹּחוֹת הָרָשָׁע הַנָּאצִי, וּבְדַם חַיָּלָיו וּבְמַאֲמַצּוֹ הַמִּלְחַמְתִּי קָנָה לוֹ אֶת הַזְּכוּת לְהִמָּנוֹת עִם הָעַמִּים מְיַסְּדֵי בְּרִית הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת." – הדתה! יש כאן התעלמות ממאבקו של העם הפלשתיני ותרומתו במלחמה!
"בְּ-29 בְּנוֹבֶמְבֶּר 1947 קִבְּלָה עֲצֶרֶת הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת הַחְלָטָה הַמְּחַיֶּבֶת הֲקָמַת מְדִינָה יְהוּדִית בְּאֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל" – הדתה! שוב מדינה יהודית??? שימו לב – מורים שחוזרים כל הזמן על המושג "מדינה יהודית" הם סכנה לחינוך ילדנו! יש לאסור על הפצת כל מסמך המזכיר מושג כזה כדי לעצור את ההדתה!
"הָעֲצֶרֶת תָּבְעָה מֵאֵת תּוֹשָׁבֵי אֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל" – הדתה! השם של המקום הינו "פלשתין"!
"לֶאֱחֹז בְּעַצְמָם בְּכָל הַצְּעָדִים הַנִּדְרָשִׁים בְּצִדָּם הֵם לְבִצּוּעַ הַהַחְלָטָה. הַכָּרָה זוֹ שֶׁל הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת בִּזְכוּת הָעָם הַיְּהוּדִי לְהָקִים אֶת מְדִינָתוֹ אֵינָהּ נִתֶּנֶת לַהַפְקָעָה." – הדתה! שוב "העם היהודי", שוב "מדינתו", ולהגיד ש"אינה ניתנת להפקעה" לא עומדת במבחן בג"ץ!
"זוֹהִי זְכוּתוֹ הַטִּבְעִית שֶׁל הָעָם הַיְּהוּדִי לִהְיוֹת כְּכָל עַם וְעַם עוֹמֵד בִּרְשׁוּת עַצְמוֹ בִּמְדִינָתוֹ הָרִבּוֹנִית." – הדתה! יש כאן החלת ריבונות!
לְפִיכָךְ נִתְכַּנַּסְנוּ, אָנוּ חַבְרֵי מוֹעֶצֶת הָעָם, נְצִיגֵי הַיִּשּׁוּב הָעִבְרִי וְהַתְּנוּעָה הַצִּיּוֹנִית, בְּיוֹם סִיּוּם הַמַּנְדָּט הַבְּרִיטִי עַל אֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל, וּבְתֹקֶף זְכוּתֵנוּ הַטִּבְעִית וְהַהִיסְטוֹרִית וְעַל יְסוֹד הַחְלָטַת עֲצֶרֶת הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת אָנוּ מַכְרִיזִים בָּזֹאת עַל הֲקָמַת מְדִינָה יְהוּדִית בְּאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל, הִיא מְדִינַת יִשְׂרָאֵל.
יש להתקשר מיד לקו החם אם מורה מזכיר משפט פאשיסטי-דתי זה!
"אָנוּ קוֹבְעִים שֶׁהַחֵל מֵרֶגַע סִיּוּם הַמַּנְדָּט, הַלַּיְלָה, אוֹר לְיוֹם שַׁבָּת" – הדתה! התייחוסת ליום מהערב לפני זה דתי, וכן המושג "שבת"!
"ו' אִיָּר תש"ח" – הדתה! שימוש בתאריך עברי!
"15 בְּמַאי 1948, וְעַד לַהֲקָמַת הַשִּׁלְטוֹנוֹת הַנִּבְחָרִים וְהַסְּדִירִים שֶׁל הַמְּדִינָה בְּהֶתְאֵם לַחֻקָּה שֶׁתִּקָּבַע עַל-יְדֵי הָאֲסֵפָה הַמְּכוֹנֶנֶת הַנִּבְחֶרֶת לֹא יְאֻחַר מֵ-1 בְּאוֹקְטוֹבֶּר 1948 – תִּפְעַל מוֹעֶצֶת הָעָם כְּמוֹעֶצֶת מְדִינָה זְמַנִּית וּמוֹסַד הַבִּצּוּעַ שֶׁלָּהּ, מִנְהֶלֶת-הָעָם, יְהַוֶּה אֶת הַמֶּמְשָׁלָה הַזְּמַנִּית שֶׁל הַמְּדִינָה הַיְּהוּדִית, אֲשֶׁר תִּקָּרֵא בַּשֵּׁם יִשְׂרָאֵל." – הדתה! אסור מדינה יהודית – רק מדינת כל אזרחיה!
"מְדִינַת יִשְׂרָאֵל תְּהֵא פְּתוּחָה לַעֲלִיָּה יְהוּדִית" – הדתה! עליית כל בני האדם!
"וּלְקִבּוּץ גָּלֻיּוֹת" – הדתה! מושג דתי!
"תִּשְׁקֹד עַל פִּתּוּחַ הָאָרֶץ לְטוֹבַת כָּל תּוֹשָׁבֶיהָ; תְּהֵא מֻשְׁתָּתָה עַל יְסוֹדוֹת הַחֵרוּת, הַצֶּדֶק וְהַשָּׁלוֹם לְאוֹר חֲזוֹנָם שֶׁל נְבִיאֵי יִשְׂרָאֵל" – הדתה! עוד ידרשו ללמד תנ"ך ולהקים בתי ספר לנבואה!
"תְּקַיֵּם שִׁוְיוֹן זְכֻיּוֹת חֶבְרָתִי וּמְדִינִי גָּמוּר לְכָל אֶזְרָחֶיהָ בְּלִי הֶבְדֵּל דָּת, גֶּזַע וּמִין; תַּבְטִיחַ חֹפֶשׁ דָּת, מַצְפּוּן, לָשׁוֹן, חִנּוּךְ וְתַרְבּוּת; תִּשְׁמֹר עַל הַמְּקוֹמוֹת הַקְּדוֹשִׁים שֶׁל כָּל הַדָּתוֹת; וְתִהְיֶה נֶאֱמָנָה לְעֶקְרוֹנוֹתֶיהָ שֶׁל מְגִלַּת הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת." -–הדתה! משפט זה נראה דמוקרטי אבל יש התייחסות ל"מקומות קדושים של כל הדתות". זה ניסיון של דתיים לדבר על מקומות כמו הרב הבית ומערכת המפכלה!
"מְדִינַת יִשְׂרָאֵל תְּהֵא מוּכָנָה לְשַׁתֵּף פְּעֻלָּה עִם הַמּוֹסָדוֹת וְהַנְּצִיגִים שֶׁל הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת בְּהַגְשָׁמַת הַחְלָטַת הָעֲצֶרֶת מִיּוֹם 29 בְּנוֹבֶמְבֶּר 1947 וְתִפְעַל לַהֲקָמַת הָאַחְדוּת הַכַּלְכָּלִית שֶׁל אֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל בִּשְׁלֵמוּתָהּ." – הדתה! ארץ ישראל השלמה???
"אָנוּ קוֹרְאִים לָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת לָתֵת יָד לָעָם הַיְּהוּדִי בְּבִנְיַן מְדִינָתוֹ וּלְקַבֵּל אֶת מְדִינַת יִשְׂרָאֵל לְתוֹךְ מִשְׁפַּחַת הָעַמִּים." – הדתה! שוב העם היהודי?
"אָנוּ קוֹרְאִים - גַּם בְּתוֹךְ הַתְקָפַת-הַדָּמִים הַנֶּעֱרֶכֶת עָלֵינוּ זֶה חֳדָשִׁים - לִבְנֵי הָעָם הָעַרְבִי תּוֹשָׁבֵי מְדִינַת יִשְׂרָאֵל לִשְׁמֹר עַל שָׁלוֹם וְלִטֹּל חֶלְקָם בְּבִנְיַן הַמְּדִינָה עַל יְסוֹד אֶזְרָחוּת מְלֵאָה וְשָׁוָה וְעַל יְסוֹד נְצִיגוּת מַתְאִימָה בְּכָל מוֹסְדוֹתֶיהָ, הַזְּמַנִּיִּים וְהַקְּבוּעִים." – הדתה! הערה זו נוגדת את עיקרון פיתרון שתי המדינות!
"אָנוּ מוֹשִׁיטִים יַד שָׁלוֹם וּשְׁכֵנוּת טוֹבָה לְכָל הַמְּדִינוֹת הַשְּׁכֵנוֹת וְעַמֵּיהֶן, וְקוֹרְאִים לָהֶם לְשִׁתּוּף פְּעֻלָּה וְעֶזְרָה הֲדָדִית עִם הָעָם הָעִבְרִי הָעַצְמָאִי בְּאַרְצוֹ. מְדִינַת יִשְׂרָאֵל מוּכָנָה לִתְרֹם חֶלְקָהּ בְּמַאֲמָץ מְשֻׁתָּף לְקִדְמַת הַמִּזְרָח הַתִּיכוֹן כֻּלּוֹ." – הדתה! יש כאן גישה פטרונית כאילו אנחנו העם הנבחן ואור לאומות! אנחנו צריכים להיגרר אחריהן, לא הן אחרינו!
"אָנוּ קוֹרְאִים אֶל הָעָם הַיְּהוּדִי בְּכָל הַתְּפוּצוֹת לְהִתְלַכֵּד סְבִיב הַיִּשּׁוּב בַּעֲלִיָּה וּבְבִנְיָן וְלַעֲמֹד לִימִינוֹ בַּמַּעֲרָכָה הַגְּדוֹלָה עַל הַגְשָׁמַת שְׁאִיפַת הַדּוֹרוֹת לִגְאֻלַּת יִשְׂרָאֵל." – הדתה! העם היהודי? עליה? שאיפת הדורות? גאולה????
מִתּוֹךְ בִּטָּחוֹן בְּצוּר יִשְׂרָאֵל הִנְנוּ חוֹתְמִים בַּחֲתִימַת יָדֵנוּ לְעֵדוּת עַל הַכְרָזָה זוֹ, בְּמוֹשַׁב מוֹעֶצֶת הַמְּדִינָה הַזְּמַנִּית, עַל אַדְמַת הַמּוֹלֶדֶת, בָּעִיר תֵּל-אָבִיב, הַיּוֹם הַזֶּה, עֶרֶב שַׁבָּת, ה' אִיָּר תש"ח, 14 בְּמַאי 1948.
גם משפט זה הינו דתי. "ביטחון" זה מושג דתי וימני, "צור ישראל" זה ניסיון להכניס את האל, "מולדת" זה משג דתי פאשיסטי, "תל אביב" זה מושג תנ"כי מספר יחזקאל ושתפס את השם של העיר שליד "יפאא" (אין לומר "יפו" כי גם זה שם תנ"כי ומתעלם מהקשר הפלשתיני), "ערב שבת" מושג דתי, ושוב שימוש בתאריך עברי!

שימו לב איך הדתה יכולה להיכנס לבתי ספר! נא לשים את הטלפון לקו החם בחיוג המקוצר!
תזכרו – שימוש בתאריך עברי אומר שהעולם נברא לפני פחות מ-6,000 שנה וזו הדתה! שימוש במושג "מדינה יהודית" במקום "מדינת כל אזרחיה" זו הדתה! הזכרת השבת זו הדתה! כל התייחסות לתנ"ך או לנביאים – הדתה!
תדאגו לעתיד! הזהירו את הילדים! שימרו על עתיד החינוך!

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

7. גם שמירה על חוקי מדינת ישראל זו הדתה (ר.)

ולכן המחנה האנטי דמוקרטי תומך בנשות הפרובוקציה שמפרות את חוקי מדינת ישראל מדי חודש בחודשו.

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

8. צריך לפרסם את תגובה 6 בחוברת נפרדת ובאתר. (בני)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

9. בלוף - מגיעים למענה קולי במספר המצוין. (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

10. הדתה? אין ספק! (גלגל)

יש לשרוף את כל ספרי התורה, התלמוד, המדרשים, ההלכה, ומפרשיהם. להעמיד לדין מי שאוחז בביתו ספרים כאלה, להעניש מדפיסיהם, ובעצם למחוק את המילה "יהדות". אבל באופן שיוויוני יש גם לשרוף את הברית החדשה והקוראן, להרוס מסגדים וכנסיות (בארץ!) ולהעמיד פסל של סטלין בכל כיכרי המדינה. שאם לא כן, חברים הדמוקרטים, לא עשיתם כלום.

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

11. יהדות היא תרבות,היא לא רק דת. (עדי)

שטיפת המוח הדתית מנוגדת ליהדות שבה תמיד נאמר:"אלה ואלה דברי אלוהים חיים"!

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

12. לעדי (11): מה שאתה מכנה "תרבות יהודית" הגיעה ממה שאת מכנה "הדת היהודית" (זו אותו דבר, רק שכאשר אומרים "תרבות" זה נשמע פחות )

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

13. שמש (בלוא)

מזכיר באופן מפחיד את החוברות של ג'ים קרואו שחילקו בדרום בארצות הברית

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

14. המחנה הדמוקרטי - המחנה הרפורמי! למלא את התא קולי שלהם בהודעות הזויות על הדתה... (יהודי)

ל-11. ילדה מפגרת במכנסיים קצרים...

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

15. וממה הם סימני החילון והשמאלנות? (תחיה פישר)

ירוב התלמידים בישראל מגיעים ממשפחות מסורתיות ואולי רק באזורים מסוימים ביותר יש רוב חילוני. למה הרב המסורתי צריך להתכופף למיעוט הקטן החילוני שלא יוגע מאיפה הוא בא ולא מוכן להסכים שהוא גר במדינה יהודית. תקימו לכם בתי ספר חילוניים ותעזבו אותנו במנוחה עם מעט המסורת וידי שמקבלים התלמידים מאז ומתמיד.

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

16. גם איסור להלשין זה הדתה (קרן)

אז אסור להגיד לתלמידים לא להלשין. מזכיר בדיוק את תקופת גרמניה הנאצית

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

17. נשאר לנו המלחה בקלפי (גועל נפש!)

חברים, בואו נעיף את הגועל הזה מארצנו וממדינתנו, נשפיל את ראושו המכוער! לא נתין לרשעים אלו לבמשיך! חשוב לצאת להצביע למלגות ימניות: ליכוד, ימינה, שס, יהדות התורה, רק כך נעיף את הגועל הזה מפה.
דבר נוסף, צריך להתחיל להתנחל בת"א. עד שהציונות הדתית לא תבין שגם את תל אביב צריך להחזיר לעם , אנשים כאלו..מחנה דמוקרטי, ירימו את הראש!

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

18. חזרה לעבר (נורו)

עברו סך הכל 70 שנה והכל חוזר כל מי שילך עם כיפה דמו בראשו הזהרו יהודים השמאל מחצין את צעדיו

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

19. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

20. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

21. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

22. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

23. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

24. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

25. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

26. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

27. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

28. 17 מקיים את חוק גודווין (קרה די מהר)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

29. למערכת: תגובה 20 מופיעה 10 פעמים (לא ברור לי למה... אני משתדל ללחוץ רק פעם אחת) מוזמנים למחוק את 9 הפעמים המיותרות (מגיב 20)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

30. כל הכבוד למחנה הדמוקרטי (מחשבות)

אומרים בגלוי מה שאחרים רק חושבים.

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

31. תמונת-מצב! שהאנטישמים בעולם משלמים כסף לסוכניהם בארץ! (אריק)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

32. חזרה לעבר (נורו)

מה ששונאי ישראל לא הצליחו לעשות מאז פרעה המחנה הדמוקרטי רוצה לעשות בשנים הבאות

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

33. תגובה לנושא ההדתה (צביקה)

אני ממש מרחם על החילוניים. הם עלולים להידבק ולהפוך ליהודים ממש. נראה לי שהכי טוב שפשוט יעזבו אולי לאיזו שהיא מדינה ערבית. שם הם יוכלו לעזור לערבים ולא יצטרכו לגור חס וחלילה עם כל היהודים הדתיים הנוראים האלו.

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2019

34. מדברים כאילו העם איתם... מגרדים את % החסימה (אפי)

מעדיף לשבת עם חרדי מאשר לשבת עם אחד כמו ברק שטוען מעידה חד פעמית לפדופיל...

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2019

35. מגוחך (יאיר)

מגוחך שאנשים ללא דרך סוללים כביש דימיוני לשום מקום,ניצן הליצן שהוכה במכת ברק וקיבל גידול שפיר...

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2019

36. להתבייש שכך (חיים זיו )

בושה שכך כותבים במדינת היהודים, שבסיסה הוא תורת ישראל לעם ישראל. ואלמליא תורתינו לא היה עמינו.

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2019

37. אני מעדיף הדתה על הומוסקסואליזציה. (פיליפ רוסטהולדר)

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

38. אחר מי יודע... (שמעון )

ומי מלבה את אש השנאה....הזונה הג'ינג'ית והסבתא שלה מבגדד.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

39. איזה אלופים - כל הכבוד!!! (Reef)

יש בינינו גם נוצרים וכאלה שלא מעוניינים ללמוד בכפיה ערכי דת (וגזענות) שהם גם ככה לא מזדהים איתם, תודה שיש אותכם למנוע את זה, ולכל המתחכמים פה זאת מדינה דמוקרטית ואנו בבתי ספר חילוניים לא צריכים שיחדירו לנו ערכי גזענות.

דווח על תגובה לא ראויה
16.09.2019

40. שכחתם שאתם יהודים (נועם)

מסורת יהודית היא חלק מהחיים שלנו.קיבלנו מדינה גם בגלל שאנחנו יהודים.כי יהודים סבלו באירופה והושמדו,בגלל היותם יהודים.שכחתם מאין באתם????אני יהודי לא דתי.אבל לא מתכחש ליהדותי.אל תשכחו מי שלא לומד את לקחי העבר,סופו יהיה,שהעבר יהיה העתיד שלו.

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

41. ()

תוכן התגובה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עובדים על חיסון לקורונה בישראל. אילוסטרציה צילום: באסל עאווידת, פלאש 90

חיסון לקורונה: חברת 'מודרנה' מתחילה את השלב הבא בפיתוח

קרא עוד