סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

"הפקרות הביטחונית", "לא לוקח אחריות על מעשיו": בכחול לבן תוקפים את נתניהו

על רק המתיחות בדרום והסכם הרגיעה עם חמאס, תקף ח"כ משה יעלון את ראש הממשלה: "במקום להגיב תגובה קשה כנגד העפיפונים והבלונים, אנחנו שומעים את נתניהו מצהיר הצהרות מאיימות - ובסוף אנחנו משלמים"

יעלון בסיור בעוטף עזה

יעלון בסיור בעוטף עזהצילום: דוברות ח"כ יעלון

בכחול לבן תקפו היום (א') את התבטאות ראש הממשלה נתניהו בנוגע למצב הביטחוני ברצועת עזה והסכם הרגיעה עם חמאס. לדבריהם, הוא יכול לבוא בטענות רק לעצמו.

"שוב נתניהו מתעסק בפוליטיקה ובעצמו, במקום בהגנה על האזרחים", נאמר בהודעת המפלגה, "מי שלא יכול לקחת אחריות על מעשיו בעשור האחרון לא יפתור לעולם את מצוקת תושבי הדרום, שצמאים לפתרונות מראש הממשלה שלהם ולא לביקורות על יריביו הפוליטיים".

מספר 3 ברשימת המפלגה לגנסת, משה (בוגי) יעלון, סייר היום בעוטף עזה ואמר במהלכו: "די להפקרות הביטחונית שאנחנו רואים כאן בחודשים האחרונים, שבה במקום לגבות מהחמאס מחיר כבד על מה שהוא עולל כאן, ותראו את הדוגמא של השדה מאחורי, אנחנו משלמים לו פרוטקשן".

לדבריו, "במקום להגיב תגובה קשה כנגד העפיפונים והבלונים, שמישהו זלזל בהם לצערי כבר לפני שנה, אנחנו שומעים את נתניהו מצהיר הצהרות מאיימות - ובסוף אנחנו משלמים. ביטחון תושבי העוטף משועבד למה שמעניין את נתניהו - הבריחה מאימת הדין. ההישרדות הפוליטית. אילולא זה, כבר מזמן צה"ל היה נותן מכה קשה, כפי שצריך לתת".

מוקדם יותר, בפתח ישיבת הממשלה, אמר נתניהו כי הוא "לא מתרשם מהתעמולה של 'המומחים' למיניהם. רבים מהם משיאים לנו עצות שהם בעצמם לא יישמו כשהם היו בתפקיד. ושלא נתבלבל, הם גם יהיו הראשונים לבקר אותנו אחרי שנצא למבצע צבאי רחב היקף, דבר שייתכן שנאלץ לעשותו. לכן מה שמנחה אותי זה רק דבר אחד - ביטחון מדינת ישראל".

עקבו אחרינו בטוויטר
15.08.2019

1. מה עם אפליית יהודי צפון אפריקה על ידי אחיהם בארץ ישראל. (עינת)

דווח על תגובה לא ראויה
15.08.2019

2. ל-1 תלמד היסטוריה. הגרמנים פלשו לצפון אפריקה רצחו, אנסו, שדדו ומה לא. מה נחשבת בשבילך שואה? רק יהודים אשכנזים? (דורון)

או שצריך כמות מסוימת של נרצחים כי הם לא נמנים אם הקורבנות מאירופה חס וחלילה.

דווח על תגובה לא ראויה
15.08.2019

3. מגיב 1, אתה טיפש וגיזען. אתה עושה סלקציה כמו הנאצים (תהילה)

דווח על תגובה לא ראויה
15.08.2019

4. ל-1,2 קודם כל אתם צריכים להתבייש שאתם מוחקים תגובות וסותמים פיות כמו אתר 'הארץ' (שמוליק)

לא התקיימה שואה באפריקה; לא הוקמו מחנות להשמדת יהודים באפריקה, לא היו כוחות גרמניים שהיו מופקדים במיוחד להשמדת יהודים. התקיימו קרבות של המלחמה ובאותה צורה ניתן לייחס גם יהודים במזרח התיכון שסבלו מהשלכות המלחמה. לא הייתה שואה במזרח התיכון כשם שלא הייתה שואה באפריקה.
אתם צריכים בעיקר להתבייש במחיקת תגובות שאינכם מסכימים עמם והניסיון להכפיף את המושג "שואה" תחת נרטיב ההתמסכנות של היהודים יוצאי עדות המזרח.

דווח על תגובה לא ראויה
15.08.2019

5. שמוליק, מי שצריך להתבייש זה אתה. אתה יהודי מכחיש שואה (דורון)

בתוניסיה למשל הוקמו מחנות ריכוז וכן נרצחו יהודים בכל צפון אפריקה בפיקוד הגרמנים. כל מה שעשו הנאצים ליהודים בכל העולם נחשב שואה אחת גדולה. לדעתך הם סתם נרצחו בלי קשר לנאצים?

מלבד זאת מי שמחק את התגובה שלך זה כנראה האתר ובצדק. לי אין יכולת למחוק תגובה וגם לא דיווחתי עליה.

דווח על תגובה לא ראויה
15.08.2019

6. מה? הייתה שואה ליהודי צפון אפריקה? (מוטק'ה)

סבתא שלי לא סיפרה לי שבמחנה איתה היו גם יהודים מזרחיים. יוונים היו קצת, אבל היא דברה בעיקר על הונגרים פולנים וליטאים ורומנים.
היא כן סיפרה על ההתנהלות שלהם כשבאו ארצה וכ'.
אבל כל הכבוד שעם מספיק פרסומות הצלחתם להכניס את זה לתוכנית הלימודים וכ' וכ'.

דווח על תגובה לא ראויה
15.08.2019

7. לטהורי הגזע האשכנזים קשה לקבל את המציאות שגם אחיהם בצפון אפריקה סבלו מהכיבוש הנאצי. (דורון)

סבל השואה העניק להם עליונות מדומיינת על שאר היהודים, וכעת קצתם מעט בחרדה שהם ואחיהם מצפון אפריקה היו שותפים לאסון משותף. הכרתם שהשואה הגיעה אף לצפון אפריקה מערערת את מעמדם העליון המדומיין, עקב זלזולם הגזעני ביהודים שאינם ממוצא אשכנזי. אותה עליונות גזע וסלקציה חולנית נראית כעת בימינו בקרב קבוצת יהודים אומללים שלא למדו שום לקח החקוק על בשר יקיריהם. נקווה לרפואתם השלימה במהרה בימינו אמן.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 ח"כ עודד פורר צילום: פלאש 90, הדס פרוש

ישראל ביתנו עולים שלב במלחמה מול החרדים: "נדרוש להציב מצלמות בקלפיות בשכונות החרדיות"

קרא עוד