סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

"הפקרות הביטחונית", "לא לוקח אחריות על מעשיו": בכחול לבן תוקפים את נתניהו

על רק המתיחות בדרום והסכם הרגיעה עם חמאס, תקף ח"כ משה יעלון את ראש הממשלה: "במקום להגיב תגובה קשה כנגד העפיפונים והבלונים, אנחנו שומעים את נתניהו מצהיר הצהרות מאיימות - ובסוף אנחנו משלמים"

משה ויסטוך, חדשות כיפה
כז בסיון התשעט
,
30 ביוני, 2019 13:48
יעלון בסיור בעוטף עזה

יעלון בסיור בעוטף עזהצילום: דוברות ח"כ יעלון

בכחול לבן תקפו היום (א') את התבטאות ראש הממשלה נתניהו בנוגע למצב הביטחוני ברצועת עזה והסכם הרגיעה עם חמאס. לדבריהם, הוא יכול לבוא בטענות רק לעצמו.

"שוב נתניהו מתעסק בפוליטיקה ובעצמו, במקום בהגנה על האזרחים", נאמר בהודעת המפלגה, "מי שלא יכול לקחת אחריות על מעשיו בעשור האחרון לא יפתור לעולם את מצוקת תושבי הדרום, שצמאים לפתרונות מראש הממשלה שלהם ולא לביקורות על יריביו הפוליטיים".

מספר 3 ברשימת המפלגה לגנסת, משה (בוגי) יעלון, סייר היום בעוטף עזה ואמר במהלכו: "די להפקרות הביטחונית שאנחנו רואים כאן בחודשים האחרונים, שבה במקום לגבות מהחמאס מחיר כבד על מה שהוא עולל כאן, ותראו את הדוגמא של השדה מאחורי, אנחנו משלמים לו פרוטקשן".

לדבריו, "במקום להגיב תגובה קשה כנגד העפיפונים והבלונים, שמישהו זלזל בהם לצערי כבר לפני שנה, אנחנו שומעים את נתניהו מצהיר הצהרות מאיימות - ובסוף אנחנו משלמים. ביטחון תושבי העוטף משועבד למה שמעניין את נתניהו - הבריחה מאימת הדין. ההישרדות הפוליטית. אילולא זה, כבר מזמן צה"ל היה נותן מכה קשה, כפי שצריך לתת".

מוקדם יותר, בפתח ישיבת הממשלה, אמר נתניהו כי הוא "לא מתרשם מהתעמולה של 'המומחים' למיניהם. רבים מהם משיאים לנו עצות שהם בעצמם לא יישמו כשהם היו בתפקיד. ושלא נתבלבל, הם גם יהיו הראשונים לבקר אותנו אחרי שנצא למבצע צבאי רחב היקף, דבר שייתכן שנאלץ לעשותו. לכן מה שמנחה אותי זה רק דבר אחד - ביטחון מדינת ישראל".

30.06.2019

1. פוליטיקאים נהיו כמו לוחמים שמורדים במפקד וסוחטים אותו באיומים כדי שינהל את הקרב לפי שקול דעתם (המשוחדת?) (רוקדים עם הבלונים)

פוליטיקאים נהיו כמו לוחמים שמורדים במפקד וסוחטים אותו באיומים כדי שינהל את הקרב לפי שקול דעתם (המשוחדת?).
|
מאימים על נתניהו שאם לא יגיב על ירי מעזה באפן שילבה את האש אז יוצג בעיני הבוחרים כפחדן וכלוזר ויפסיד בבחירות הבאות. חסרי אחריות וידע מאימים עליו, כאילו שהם יודעים שהחלטתו להבליג היא שגויה (בהתחשב בסכוני המלחמה).
|
לעומת המתלהמים, אומרים בעלי אחריות:
ב-06.05.19: "גורמים בקבינט אמרו כי הרמטכ"ל ... וראש שב"כ .... התנגדו ליציאה למבצע רחב [בעזה] .... טענו, .. כי אם יוצאים למבצע נכון לעשות זאת ב.. הפתעה " (- ynet.co.il איתמר אייכנר 06.05.19 ) + "גורמים שהשתתפו בישיבת הקבינט: ...הרמטכ"ל וראש השב"כ המליצו לקבינט לעצור את הלחימה בעזה... ותמכו ב...הפסקת אש" (- news.walla.co.il טל שלו 06.05.19 ). + " גורמים בקבינט טוענים ההחלטה לנצור את האש התקבלה בעקבות "נסיבות מיוחדות וחשאיות " (- mako.co.il דנה ויס 06.05.19 ).
אפילו בנט, למרות הפה הגדול שלו, כשהיה חבר בקבינט לא תמך בפעולה קרקעית בעזה (- ישראל היום, ראיון ליהודה שלזינגר 04.10.18 / 06.10.18) , אך היא עלולה להגרר בעקבות התגובה לפעולה אווירית שכן מוצעת.
ראש המל"ל לשעבר, יעקב עמידרור: "איראן בסוריה צריך לפנות .. אנרגיה .. לשם, אם צריך .. תמורת זה ..ויתור בעזה - ..לעשות את זה" (- מעריב FM 103 15.08.18) "לחסל מסה גדולה של מפקדים. אפשר לעשות זאת ואז תפרוץ מלחמה. אני לא חושב שזה נכון לנו"(- מעריב 103 FM 04.10.18) . "באיראן תהיה השמחה הכי גדולה ביום שבו נפתח במבצע הזה"(- בשיחה עם ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו, גל"צ 26.03.19).
בתשובה לתלונת מח"ט 7 על ה"דפוס... להימנע מהפעלת כוחות היבשה... [שהרי] מה שעושה אותנו למפקדים קרביים .. זה חיכוך עם הצד השני ...בלי חיכוך - מוות קליני" ענה הרמטכ"ל אייזנקוט: " אם על כל רקטה שתעוף נצא למלחמת אין ברירה, ניכנס למלחמת 100 שנים". (- ynet יואב זיתון 22.02.19 מהסרט הדוקומנטרי "איזנקוט" של יריב מוזר בערוץ "כאן 11" ) .
"הקשר ..בין האיראנים ובין ארגוני הטרור... רוצים ... להחליש אותנו במלחמות מתישות ויקרות בכוח אדם, בלגיטימציה, בתחמושת, בזמן שהם מכינים את .. הגרעין" (-ד"ר מייקל אורן, דוקטור להיסטוריה של המזה"ת וליחסים בינ"ל, היה שגריר ישראל בארה"ב, בראיון למערכת זווית אחרת 28.02.19 )
|
רה"מ נתניהו החליט להמנע מלחימה בעתוי שהחמאס בחר בו. אולי החמאס הוא רק "תיל ממעיד" למלחמה כוללת !! ("פורסם בעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד"... גורמים במודיעין המצרי מעריכים כי יש קשר בין ההסלמה ברצועת עזה לבין תקיפת מכליות הנפט במפרץ עומאן"- GershoniOr חדשות 13 6:34 15.06.19).
אפשר שרה"מ ממתין לגיוס הסכמה בינ"ל להרג רב של מגנים חיים ולמכה מקדימה "הסיכוי לנצח ולקצר את הזמן שבו ייפלו טילים על העורף יוכפל אם צה"ל יקבל אישור ..ל.. מכה מקדימה .. בפתיחת מלחמה. אבל לשם כך ..לפני המלחמה, ..ישראל צריכה לצבור מספיק לגיטימציה בינלאומית "(- ynet רון בן ישי 22.06.19)
אפשר שרה"מ ממתין לכך שיושלם המחסור באמבולנסים "עד סוף שנת 2020", ליצור הלייזר נגד טילים, לתקון המגרעות של "קלע דוד" ו"חץ 2", להשלמת החסר הידוע במובילי טנקים שנחוצים להובלה בין שתי חזיתות, לרכישת מערכות לחימה מסוימות שנחוצות (- ynet רון בן ישי 22.06.19) . אולי הוא מעדיף לדחות (ככל האפשר, או לעתוי אופטימלי) לחימה שהוא צופה שמספר הנפגעים שלנו בה ועלותה לישראל יאפשרו לאויב להציג נצחון, במושגים שלו, וידרבנו את האויב להתעצם עוד יותר לעמות הבא בתור.
|
לדעתי, מלחמה כלל אזורית, עקב מלחמה בעזה, עלולה:
-לחשוף אמצעי לחימה סודיים שנבנו במשך זמן רב כדי להפתיע את האויב, וקשה להחליפם בחדשים.
-להסעיר את דעת הקהל בעולם, עקב הרג "לא פרופורציונלי" (כשההכנסות של רוב היצור בישראל הן מלקוחות בחו"ל).
-להקטין נכונותן של מדינות זרות לשתוף פעולה עם ישראל, עד כדי פגיעה בעצמתה. (דוגמא אחת מרבות: ישראל בקשה מיוון להחזיק בשטחה חלק ממטוסי הקרב מחשש שמטר הטילים ימנע מהם להמריא מהארץ, להתאמן בהריה הגבוהים ולבנות עליהם מכ"ם להתרעה מטילי שיוט).
- להרע את יחסם של הדמוקרטים בארה"ב אל ישראל.
- לפגוע בחילי ארה"ב שהוצבו בארץ להפעלת מכ"ם וטילי יירוט.
- לגיס מאות מיליונים מוסלמים במזה"ת ללחץ צבורי שיאיים על ממשלותיהם, להפסיק את השת"פ מול איראן ולצאת למלחמה בישראל כנקמה על ההרג הרב שהיהודים עשו באזרחים שהם אחיהם לדת. (אפרט: בהערכה השנתית של אמ"ן בפני המטכ"ל 02/19 נוספה טורקיה לרשימת האתגרים כ"כח עוין עולה"; טורקיה היא מהחזקות במדינות נאטו ולרשותה מספר ספינות מלחמה וצוללות הגדול פי 10 משל ישראל. איראן משתדלת לגיס את עירק, וכבר הציבה במערבה טילים לפגוע בישראל. צבא מצרים שגדול יותר מהצבא החזק של איראן לחוץ מעשרות מיליונים של אדוקים עיוורים למחיר המלחמה שתובעים לחסל את ישראל, ונסערים מהרג פלסטינים)
-להרבות את תאבונם של גורמים חזקים במרחב ושל ג'יהאדיסטים להצטרף בעתיד למלחמה משותפת בישראל, עקב הערכה מחודשת של יכלתה, לפי מה שיתגלה במלחמה הקרובה. כמובן, גם ההפך אפשרי. "המלחמה היא ממלכת אי הוודאות"; אפילו לנצחון האויב עלינו יש סכוי ("הצבא לא מוכן למלחמה"(-'פק"ל לב רם' ..עם.. יצחק בריק 12.06.19) + "ב...דו"ח משלים לדו"ח ... בריק... חשף אלוף יאיר גולן ... שאת אלפי הטילים במלחמה הבאה חיל האוויר אינו יכול לעצור" ( - ynet 02.02.19 יואב זיתון ) + ר' להלן נספח סייבר). אפשר שדחית המלחמה היא עקב הכנות טכנולוגיות ואחרות להקטנת סכוי זה.
-להביא לטבח הדדי של אזרחים יהודים וערבים ביו"ש (משתמע מדברי אלוף מיל. יצחק בריק ב'פק"ל לב רם' 12.06.19, בהנחה שלי שלא יהיו שם מספיק חילים)
-לפגוע בהספקת המים והחשמל בישראל. (פקוד הערף המליץ לצבור מים ומזון בבתים).
-לפגוע פגיעה ישירה בעשרות אלפי יהודים בגליל ובמרכז. ב"צוק איתן" הטילים פסקו רק אחרי כניעת ישראל לחלק מתביעות חמאס.
-לאפשר חטיפת חילים.
-להוצאה כספית של מאות מיליארדי שקלים על לחימה ועל שקום, ע"ח בתי"ח וחיי מבוגרים.
|
גם אם מלחמה בעזה לא תתרחב למלחמה כוללת, בה לבדה יש סכנות שהן חשובות ל"חכם עיניו בראשו":
-הטבח שנאלץ לטבוח במגנים החיים בעזה ישמש (ע"י מסיתים מחו"ל ומהארץ) להצגתנו כרשעים, כשאנחנו עוד לפני הטבח הנחוץ יותר לנו שהוא הטבח במגנים החיים בלבנון, טבח שיצריך אותנו לקרדיט מבעלי השפעה בכל העולם, לרבות במדינות סוניות ששת"פ אתן חשוב לנו, ולרבות במדינות שמהן אנו מיבאים רכיבי נשק חיוניים (בריטניה- של הלייבור?), או שהן בעלות משקל בהחלטות מועצת הבטחון.
"נזדקק .. לסיוע .. אמריקאי [נשיא מהדמוקרטים?]... מפני סנקציות" ... "ב-2006 ...חיזבאללה הקימו מחסומים כדי למנוע מאזרחים לברוח ... הם רוצים שנהרוג אותם...את הנזק המדיני-משפטי ... אחרי שנהרוג ..אלפי ..חפים מפשע"; (-ד"ר מייקל אורן, דוקטור להיסטוריה של המזה"ת וליחסים בינ"ל, היה שגריר ישראל בארה"ב, בראיון למערכת זווית אחרת 28.02.19 ).
-חרבן תשתיות ברצועת עזה יאלץ תושבים רבים מאד לברוח ממנה, ואלה מהם שלא יעדיפו להפגע על גדר הגבול עם ישראל יברחו למצרים. זה דבר שהמצרים מתנגדים לו מאד ועשוי להרע את יחסי ישראל-מצרים, בפרט אם המצרים יאמינו שישראל היתה יכולה להמנע מתקיפה הרסנית. למצרים כבר יש צבא חזק מאד, ותוצאות הרעת היחסים אתה- מי ישורן?
-כבוש מתמיד של רצועת עזה, למניעת חזרת ירי הטילים יחיב אותנו לשוב לשלוט בה בלי השת"פ של הבטחון המסכל הפלסטיני שאליו התרגלנו ביו"ש, ואז נתגעגע לשרפת השדות שלפני הכבוש (החלופות לכבוש גרועות ממנו, והן: 1. מאזן אימה מתמיד של טבח אזרחים הדדי 2. שליטה של הרשות הפלסטינית בעזה כמבא ל- א. מדינה פלסטינית שתעשה את כל השטח המיושב ביהודים לעוטף עזה החדש. ב- תלית הבטחון שלנו בכך שחמאס לא ישלוט ברשות הפלסטינית כולה, על אף שהוא כבר קרוב להשיג זאת, בין ע"י בחירות בין ע"י טרור, ועל אף שפצול כחות הרש"פ להרחבת שליטתה יגדיל את הסכוי לתבוסתה מול חמאס והג'יהאד האסלאמי, ולאבדן השלטון לטובתם גם ביו"ש. ג- מעגל נקמה בינינו לבין כחות הרשות הפלסטינית בגלל כניעת אנשיהם לעריצי חמאס. כניעה שתוצאתה רקטות, מנהרות ונחילי רחפנים חמושים).
- כשיתגלה חסר התוחלת של הלחימה בעזה הוא יוטף עד בלי די (גם באותם אמצעי התקשורת שקודם לכן דרבנו "להכנס בהם אחת ולתמיד"). כמו שהיה אחרי מלחמת של"ג, הבקורת הזאת תחזיר את סרבנות הלחימה ואת סרבנות הגיוס. החלשת האמון בהנהגה, ובהחלטתה להלחם בשטח האויב, תשפיע גם על ציות להחלטה ללחימה בעתיד נגד אויב אחר, ותשפיע על מורל הלוחמים ומזה יושפעו גם יעילות לחימתם וסכוי לנצחון.
|
נספח סייבר
מ-ynet 11.05.18 אמירה לם מפי גיורא איילנד, ראש המל"ל לשעבר: "יכול להיות שבמלחמה הבאה יהיו תקיפות של אתרי שליטה וחסימות של מערכות קשר. שתהיה לחימת סייבר ..שתשבש ... אני לא בטוח שהתרבות הארגונית בצבא היום מעודדת את העצמאות שעלולה להידרש [בהעדר קשר]".
מ"ישראל היום" 07.02.19 יואב לימור תחת הכתרת: " תא"ל נועם שער... ראש חטיבת ההגנה בסייבר על... הניסיונות לשבש ... אמצעי לחימה מתוחכמים, לחדור לרשתות תקשורת ולהשיג מידע": "מודיעין, ייצור מטרות, פיקוד ושליטה, .. ומידע... תשתיות מבוססות רשת - כמו ... חשמל... ואמצעי הלחימה... ממטוסי קרב ועד טילים... אין דבר שאי אפשר לחדור אליו... מטריד מאוד.. המחשבה ..על פעולות שנעשו ...לך תדע מה מחזיקים עלינו השחקנים ש.. מולנו"...במלחמה הבאה? "הנחת העבודה היא שיהיו לא מעט הפתעות.... בתרחיש המחמיר, נראה ניסיונות לאתגר את מערכות האמל"ח שלנו, כמו מערך ההגנה האווירית".
מ"מידה" 15.03.19 פלורית שויחט תחת הכתרת: " ד”ר הראל מנשרי, ממקימי מערך הסייבר של השב”כ, אומר": " איראן חזקה ... בסייבר" " יש להם גם ניסיון תקיפה מוצלח מול ישראל" " הטמעת הגנה לוקחת חודשים רבים, ולכן היתרון תמיד אצל התוקף".
מ"וואלה" אמיר בוחבוט 28.06.19 : "הסיוט...של כל ראשי החברות הגדולות .. ומנהלי התשתיות הטכנולוגיות מבוססות רשת .. ש... יצליחו ...לשתק פעילות קריטית" [ אמנם, ספק אם הכוונה היא לשתוק ממושך ].

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנימין נתניהו ובני גנץ עשו שינויים בהסכם צילום: ללא

תקציב חד שנתי או דו שנתי: במקום דיון כלכלי, הדיון הוא פוליטי

קרא עוד