הפסקת אש? נשיאת העליון ושר המשפטים נפגשו

לאחר המתקפה של נשיאת העליון על שר המשפטים החדש אמיר אוחנה, בעקבות דבריו על מערכת המשפט, השניים קיימו פגישת עבודה ראשונה: "הודגש שיתוף הפעולה הענייני הנדרש בין המערכת והשר"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יז בסיון התשעט
,
20 ביוני, 2019 14:46
אסתר חיות ואמיר אוחנה. היחסים נרגעו?

אסתר חיות ואמיר אוחנה. היחסים נרגעו?צילום: הדס פרוש ומרים אלסטר, פלאש 90

מפגש ראשון של נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, עם שר המשפטים אמיר אוחנה. לאחר המתקפה של נשיאת העליון על השר ("השקפת עולם חסרת אחריות"), בעקבות ביקורת שהעביר על מערכת המשפט (""בבתי המשפט ובפרקליטות לא תמיד יושבים מלאכים צחורי כנפיים") נפגשו השניים לישיבת עבודה.

המפגש נערך בלשכת הנשיאה חיות בבית המשפט העליון. על פי ההודעה המשותפת שהוציאו שתי הלשכות, במהלך הפגישה שוחחו הנשיאה והשר על נושאים המצויים על סדר היום של מערכת בתי המשפט והודגש שיתוף הפעולה הענייני הנדרש בין המערכת והשר על מנת לקדמם. 

הנשיאה והשר סיכמו לקיים פגישות עבודה קבועות אחת לשבועיים.

"בעקבות ראיון ששודר אתמול עם שר המשפטים", אמרה חיות בשבוע שעבר, "חשוב לי לומר לכם כי בעיניי יש לראות בחומרה את העובדה ששר משפטים במדינת ישראל, ביום השבעתו לתפקיד, בוחר לשתף אותנו בהשקפת עולם משפטית חסרת-תקדים וחסרת-אחריות, שלפיה לא את כל פסקי-הדין הניתנים על ידי בית-משפט חייבים לכבד".

20.06.2019

1. אל דאגה היא תאכל אותו בלי מלח (יהודי פשוט)

חוט השדרה הרעיוני שלו הוא רכרוכי מאין כמוהו ואילו לה יש אג'נדה סדורה. בל נצפה ממנו לכלום. לא שאני חושב שיש לבנות כ"כ על יריב לוין. כשם שברק וחיות אילפו את גב' שקד, ככה ייעשה לאנשים אחרים, חשובים וטובים לכשעצמם, אך ללא משנה סדורה ובהירה.
ע"מ לנגד את הריקבון המסאב את מדינתנו דרך הצינור של מערכות המשפט השולטות בה ללא מיצרים כמעט, יש להעמיד אל מול זה תיאוריה שלמה, הכוללת את מה שאמור ל ה ח ל י ף את השיטה המשפטית הקלוקלת, שירשנו מהבריטים והטורקים ואנו מחזיקים בקרנות המזבח שלה משום מה, ולא חוזרים לשיטה שמתאימה לאופי הלאומי שלנו מיסודו, שקיבלנו בסיני, שהיא הערובה האמיתית להצלחתה של מדינת ישראל, בהווה ממש ובעתיד הגדול שלה. להעמיד את הרבנות הראשית במרכז ולגדלה, במקום בג"ץ הזר לטבענו.

דווח על תגובה לא ראויה
20.06.2019

2. תמיד בסוף הפוליטיקאי נכנע בפני החונטה המשפטית (איתן)

למה שבהפסקת אש לא נראה את חיות אומרת, שבשנים הקרובות השופטים יזהרו יותר בכבוד הכנסת, ולא ישקלו לפסול חוקים??

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: גילי יערי, פלאש 90

שישה מתים ביממה האחרונה מנגיף הקורונה

קרא עוד