סגור

בן גביר לכיפה: "עם תיקונים מסוימים נמשיך לרוץ עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי"

חבר עוצמה יהודית ציין כי במידה ויהיו בחירות פני מפלגתו להמשך החיבור עם הרב פרץ וסמוטריץ: "ראינו מה קרה לפייגלין ומה קרה לבנט שהתפלגו ולא התחברו". לצד זה הדגיש: "כל אחד צריך לקבל את הכוח שלו"

מירב כהן, חדשות כיפה
כד באייר התשעט
,
29 במאי, 2019 17:43
סמוטריץ בן גביר והרב פרץ

סמוטריץ בן גביר והרב פרץצילום: יחצ

המשבר בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו ליברמן נמצא בשיאו, אך במערכת הפוליטית כבר חושבים על יום שלאחר פיזורה האפשרי של הכנסת ועל גיבוש הרשימות. כך גם עו"ד איתמר בן גביר מעוצמה יהודית שהתייחס בראיון לחדשות כיפה לאפשרות שיתחבר שוב לבית היהודי והאיחוד הלאומי.

"אנחנו חושבים שהחיבור הזה הוכיח את עצמו". אמר והוסיף עקיצה לעבר מפלגות הימין שלא צלחו את הבחירות, "ראינו מה קרה למי שמתפלג ולא מתחבר. אם יהיו בחירות חדשות הנטייה שלנו תהיה להיכנס לחיבורים מימין".

לצד זה הוא סייג את ואמר: "נצטרך לשבת ולראות מה עושים. כל בחירות זה משהו חדש בפני עצמו. אין לנו הסכם לחתונה קתולית ועם תיקונים מסוימים בוודאי שנמשיך לרוץ יחד. ראינו מה קרה לפייגלין ומה קרה לבנט. כולם מבינים שחיבורים זה הדבר הנכון, אבל כל אחד צריך לקבל את הכוח שלו".

דוגמא למתיחות האפשרית שעשויה להתפתח סביב גיבוש רשימת המפלגות לכנסת, במידה ויהיו בחירות, ניתן היה לקבל סביב הכוונה למנות את אורית סטרוק לתפקיד יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט, כפי שפורסם לראשונה בחדשות כיפה. נגד כוונה זו יצא בן גביר ואמר כי הוא "לא מאמין שחבריי בבית היהודי-איחוד לאומי יתקעו לי סכין בגב".

30.05.2019

1. אין עליך בן גביר, רוץ איתם במקום המקורי שהיית צריך לקבל!! (רק איחוד הימין)

דווח על תגובה לא ראויה
30.05.2019

2. האינטרס של כולנו הוא לשמור על הרכב איחוד הימין כפי שהיה (אריאל)

עוצמה תקבל מקומות 5 ו-8 כפי שסוכם איתה בתחילה.
בן דהן יקבל את מקומו ע"פ תוצאות הפריימריז.
נקווה שהפעם לא נראה שוב הרפתקאות פוליטיות מסוכנות ומזיקות, ונגיע בעז"ה ל-8 מנדטים!

דווח על תגובה לא ראויה
30.05.2019

3. אם האיחוד יודעים מה טוב להם שלא יעשו שוב את הטעות הזו (שפיות בבקשה)

5 מנדטים זה שפל ששנים לא היה כדוגמתו, גם כאשר למפדל היו 3-4 מנדטים זה היה כשרצו בנפרד מהאיחוד הלאומי כך שביחד תמיד היה לפחות 7 מנדטים עד שבבחירות האחרונות יותר מדי אנשים מהציבור הזה הרגישו שזה כבר לא בית בשבילם. שהם לא רוצים להצביע לאנשים שמתפרנסים משנאה והסתה, שלא מכבדים את מוסדות המדינה ושצולמו תוקפים חיילי צהל. טוב יעשו באיחוד אם יבצעו חשבון נפש על מה שהרשו לעצמם להכניס לביתם שכבר שכחו שהוא גם ביתנו.

דווח על תגובה לא ראויה
30.05.2019

4. כל אלו שלא הצביעו לאיחוד בגלל עוצמה יהודית כנסו (איתן)

ראשית, איתמר בן גביר ועוצמה יהודית ממש לא קיצוניים כמו שהתקשורת מכרה לכם אותם, ולא הם גם לא כהניסטים, עברו מאז כמספיק שנים והשיטה לא עבדה. אם היו כהניסטים לא היו נותנים להם להתמודד. הם משרתים הרבה ערכים של הציבור הדתי לאומי ושל הציבור הכללי והביאו גם בוחרים רבים מעבר לציונות הדתית ואני מכיר כאלו.
שנית, אם היה איבוד קולות, זה בגלל הרבה סיבות אחרות בעיקר ולא בגללם, דתיים לאומים רבים עזבו יחד עם בנט ושקד, בחרו בפייגלין או לחלופין במפלגות חרדיות/ליכוד. הרשימה של האיחוד כבר לא נוצצת כמו שהייתה ויש חלופות אחרות. ללא עוצמה יהודית אולי כלל לא היו עוברים את אחוז החסימה. בנוסף, תזכרו שאתם לא מצביעים לעוצמה יהודית, שכן עוצמה יהודית תיפרד מהם יום לאחר הבחירות כפי שאמר הרב פרץ. ואני בטוח שיועצי מפלגתו יודעים היטב שהחיבור עם עוצמה הרבה יותר מוסיף מאשר גורע ולכן עליכם לחשוב שוב על הדברים.. ולבחור נכון

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לימודים בתקופת הקורונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד החינוך מציג: התכנית למלחמה בקורונה במערכת החינוך

קרא עוד