"נצבע את הארץ בכחול": תומכי הרפורמה המשפטית יוצאים לצמתים

מאות מתומכי הרפורמה המשפטית מפגינים הערב בעשרות צמתים בכל רחבי הארץ במפגן תמיכה ברפורמה. את הפעילות יזמה תנועת "קול ישראל" תחת הכותרת "תומכים ברפורמה המשפטית - יחד נצבע את המדינה בכחול".

חדשות כיפה חדשות כיפה 16/03/23 18:59 כג באדר התשפג

"נצבע את הארץ בכחול": תומכי הרפורמה המשפטית יוצאים לצמתים
הפגנות התומכים ברפורמה המשפטית, צילום: תנועת קול ישראל

תומכי הרפורמה צבעו את הצמתים: לאחר יממה של הפגנות מתנגדי הרפורמה המשפטית תחת הכותרת "יום ההתנגדות", מאות מתומכי הרפורמה משתתפים הערב (ה') במפגן תמיכה ברפורמה המשפטית בעשרות צמתים ברחבי הארץ. את המחאה יזמה תנועת "קול ישראל" תחת הכותרת  "תומכים ברפורמה המשפטית - יחד נצבע את המדינה בכחול".

מפגן התמיכה בעשרות צמתים ברחבי הארץ

מפגני התמיכה מתקיימים בכניסה לבאר שבע, בצומת רעננה, בכניסה לירושלים, בגשר קוקה קולה, בצומת מורשה, בצומת אשדוד, בצומת שילת, במחלף פולג, בקרית גת, בכניסה ללוד, בעיר עכו, בראשון לציון, בקרית מוצקין, ובעשרות צמתים נוספים ברחבי הארץ.

הפעילים מחזיקים שלטים בעד הרפורמה, ומדווחים על תמיכה רבה מהנהגים בצמתים. בנוסף מחלקים הפעילים לנהגים סרטים בצבע כחול, לתלייה על הרכב כהזדהות ותמיכה ברפורמה המשפטית. 

הפגנות התומכים ברפורמה המשפטית

הפגנות התומכים ברפורמה המשפטית צילום: תנועת קול ישראל

המשטרה מתנגדת לקיום ההפגנות

מוקדם יותר פורסם כי משטרת שדרות יצרה קשר עם רכז התנועה המארגן את המחאה בצומת שדרות, והודיעה לו כי מדובר בפעילות בלתי חוקית. בתחנה הודיעו למארגני המחאה כי במקרה שיהיו יותר מ-50 איש בצומת, הם יכריזו על המחאה כבלתי חוקית ויפעלו נגד המשתתפים בהפגנה. המשטרה גם איימה על מנהלי התנועה, כי הצטרפות נערים להפגנה מהווה עבירה פלילית בגין שידול קטינים.

בקרית גת, זימנה המשטרה את רכז המחאה לתחנה, והודיעה לה כי היא אוסרת על תומכי הרפורמה לחלק ברמזור לנהגים סרטי תמיכה כחולים לתמיכה ברפורמה המשפטית. באופקים יצרה המשטרה קשר עם רכז התנועה והודיעה לו כי הפעילות אינה מאושרת.