סגן שר הביטחון על מצעד הדגלים: "נחגוג בשקט"

סגן שר הביטחון אלון שוסטר מתייחס הבוקר למצעד הדגלים ואירועי יום ירושלים: ""נחגוג בשקט, בצנעה, אבל בשמחה" | במערכת הביטחון נחושים שלא לשנות את המסלול ברגע האחרון ולאפשר לו לעבור בשער שכם

חדשות כיפה 26/05/22 08:57 כה באייר התשפב

סגן שר הביטחון על מצעד הדגלים: "נחגוג בשקט"
אלון שוסטר, צילום: David Cohen/Flash90

מצעד הדגלים מתקרב ואם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, הוא צפוי השנה לעבור דרך שער שכם. במערכת הביטחון נחושים שלא לשנות את מתווה המצעד למרות לחץ משמאל וגינויים מצד גורמים פלשתיניים. 

סגן שר הביטחון אלון שוסטר: "נחגוג בשקט, בצנעה, אבל בשמחה"

סגן שר הביטחון אלון שוסטר התייחס הבוקר למצעד המתוכנן ואמר בראיון לגלי צה"ל: "אנחנו ממשיכים מסורת ארוכת שנים של חגיגת יום ירושלים, אנחנו נמשיך גם ביום ראשון הזה, נעשה את זה בביטחון בביטחה ובלי להתגרות. נשמור על כל מי שיהיה באזור העיר העתיקה. אני מבקש להסיר מכל מבקשי רעתה של מדינת ישראל אל תתאיימו עלינו. אנחנו נחגוג בשקט, בצנעה, אבל בשמחה".

כאמור, למרות מסרים שהועברו לפיהם קיום מצעד דגלים בשער שכם עלול לעורר את זעמם של הפלשתינים וכן להביא לגינויים ממדינות שונות, בכירי מערכת הביטחון נחושים גם הבוקר שלא לשנות את מתווה המצעד. 

מתווה צעדת ריקוד הדגלים: 

בשל נהלי בטיחות בצל אסון מירון, יוגבלו כמות העוברים בשערים שכם ויפו במצעד המסורתי. כמו כן, יחולו הגבלות גם על כמות אנשים בכותל המערבי. 8,000 צועדים יצעדו לכותל דרך שער שכם, ו-8000 נוספים יצעדו דרך שער יפו. לעשרות האלפים הנותרים תתקיים הרקדה המונית בסמוך לשער יפו.

לפי המתווה החדש, לנוכח דרישות הבטיחות בעקבות אסון מירון, ישנה הגבלת כמות משתתפים באירוע הענק בכותל המערבי של כ-16,000 איש בלבד. בעוד שבשאר חלקי אירוע ריקוד הדגלים צפויים להשתתף עשרות אלפים צועדים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר