מתפייסים | אריה דרעי: "כדי להקים ממשלה, אני מוכן למחול לליברמן"

יו"ר מפלגת ש"ס שפרש לפני כמה חודשים במסגרת עסקת טיעון, חזר שוב ביום אחד לשיא העשייה הפוליטית. הוא לא הופתע מפרישת סילמן, מוכן לסלוח לאביגדור ליברמן וקובע: "בקרוב ממש נשמע על עוד אחד או שניים שיעשו אותו מהלך"

חדשות כיפה 07/04/22 07:43 ו בניסן התשפב

מתפייסים | אריה דרעי: "כדי להקים ממשלה, אני מוכן למחול לליברמן"
דרעי וליברמן. יחזרו להיות חברים?, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרישת סילמן והמגרש הפוליטי: אחד השחקנים המשמעותיים בזירה הפוליטית הוא אריה דרעי. הוא אחד מהאנשים הוותיקים במשכן וידוע כפוליטיקאי מנוסה, חד ובעל יכולות. במידה ותקום ממשלה שתחליף את ממשלת בנט - דרעי יהיה אחד השחקנים המשמעותיים בבנייתה. חשוב לזכור כי הוא אינו חבר כנסת לאחר שפרש במסגרת עסקת טיעון.

"לא הופתעתי מפרישת סילמן מהממשלה. כבר כמה ימים יש מגעים, הייתי סקפטי. באמצע הלילה הודיעו לי שזה סופי. אני מקווה שהיא לא האחרונה. בקרוב ממש נשמע על עוד אחד או שניים שיעשו אותו מהלך. אני מקווה בגלל מה שאני יודע, ידיעה לבד זה לא מספיק", אומר דרעי בראיון לישראל היום.

"כל מחיר שצריך לשלם בשביל להפיל את הממשלה הרעה הזאת שווה לשלם"

האם זה איילת שקד? ניר אורבך? עונה דרעי: "לא אגיד שמות. אנחנו נמצאים באמצע אירוע מתגלגל, ואני מקווה שהוא יסתיים בטוב". על המחיר שמשלמים לסילמן אמר דרעי: "כל מחיר שצריך לשלם בשביל להפיל את הממשלה הרעה הזאת שווה לשלם. דובר על אחד הח"כים (שיש הידברות איתו) שלא רצה לקבל מקום בליכוד כי הוא לא מסתדר איתם. הצעתי לתת לו מקום בש"ס".

"סילמן עשתה צעד אמיץ, הייתה לי ביקורת קשה עליה אבל היא עשתה צעד אמיץ, אחותנו, ברוכה השבה הביתה. יש לה מקום מכובד בקואליציה שלנו. וגם למי שעוד יבוא יש מקום. כולנו נוותר, כולנו נצמצם בתפקידים בממשלה". לדבריו, "מהיום זה יום חדש. סילמן לא אחרונה. נכון לרגע זה, כשהמצב הוא 60-60, הממשלה לא יכולה לתפקד יותר, נקודה. יש סיכוי טוב להגדיל את ה־60 ואז צריך לראות אם הולכים לבחירות או מקימים ממשלה חלופית אחרת".

"לא נזכיר להם דקה אחר כך שהם היו לא בסדר"

לשאלה האם אפשר להקים ממשלה עכשיו או שהולכים לבחירות, עונה דרעי: "יש לנו רוב עם גדעון סער וימינה. אם הם יחזרו הביתה ויגידו טעינו, הייתה לנו נקמה, היו לנו עצבים, אבל אנחנו חוזרים הביתה - תאמין לי שלא נזכיר להם דקה אחר כך שהם היו לא בסדר. אני אדאג לזה".

"נקבל אותם באהבה מוחלטת. תבואו אלינו בחזרה, בואו תקימו ממשלה, תקבלו תפקידים בכירים. יימחק להם הכל? אני מוחק להם הכל, אדאג שיקבלו את הכבוד הכי טוב שיכול להיות. גם נתניהו יקבל אותם באהבה. אגיד לך אפילו משהו יותר מזה, גם אם איווט ליברמן רוצה לבוא בחזרה - נגיד לו בבקשה, תבוא".

על ליברמן אמר דרעי את הדברים הכי גרועים בעולם ושאין לו סליחה וכפרה לעולם, וכעת דרעי אומר על שר האוצר כי: "אם הוא ירצה להיכנס לקואליציה ולהיות חלק מאיתנו ביחד זה אפשרי. על המעשים שהוא עושה, אבל אני מוכן למחול, הכל כדי להקים ממשלה נורמלית".

דרעי בהפגנה: "אנחנו מוסרים נפש"

יושב ראש סיעת ש"ס אריה דרעי, אמר בהפגנת הימין אמש (ד') כי הזהות היהודית של מדינת ישראל נמצאת בסכנה איומה: "על זה אנחנו מוסרים נפש ונלחמים, אנחנו ממש מחויבים. מי מילל ומי פילל ששר בריאות יהודי ירדוף את בתי החולים כדי להכניס חמץ בפסח. מי מילל ומי פילל שבמדינה יהודית שרת התחבורה תסגור את הכרמלית בחיפה עד שהיא תיסע בשבת. מי מילל ומי פילל שיו"ר הכנסת של כנסת ישראל ייסע ביחד עם רביי רפורמי כדי לחזק את הקהילות הרפורמיות בארה"ב. הכותל המערבי שריד בית מקדשנו הקדוש רוצים לבוא ולחלן אותו ולהפוך אותו למקום לא קדוש על זה אנחנו נמצאים כאן".

הריאיון המלא לכתב הפוליטי יהודה שלזינגר, יפורסם מחר (ו') במוסף "ישראל השבוע" של "ישראל היום"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר