צפו נתניהו בסרטון באנגלית: "בלינקן טועה, חייבים להתנגד להסכם הגרעין"

ראש הממשלה לשעבר ויושב ראש האופוזיציה מגיב לאירועים הפוליטיים: הוא מברך על הגעת שרי החוץ הערביים לישראל, אך מבהיר כי הוא חלוק על בלינקן. "חייבים להתנגד להסכם הזה, וזה מה שאני מצפה מממשלת ישראל ומכל מי שמודאג משלום ובטחון בעולם"

חדשות כיפה 27/03/22 19:32 כד באדר ב'

נתניהו בסרטון באנגלית: "בלינקן טועה, חייבים להתנגד להסכם הגרעין"
נתניהו, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו מגיב לאירועים הפוליטיים בישראל, ומברך על הגעת שרי החוץ הערביים: ״ביקור שרי החוץ הערבים בישראל הוא דבר מבורך. זוהי תוצאה ישירה של ״הסכמי אברהם״ שהבאנו. פגשתי את כל שרי החוץ הערבים כאן בישראל, חוץ שר החוץ של מרוקו שפגשתי אותו קודם לכן באו״ם. חיזוק הסכמי אברהם הוא דבר טוב לשלום, טוב לישראל". 

בהמשך נתניהו התייחס לדבריו של בלינקן: "עם זאת, אינני מסכים עם אנטוני בלינקן, מזכיר המדינה של ארה״ב. אני מכבד אותו אבל אני חושב שהוא טועה טעות מרה. איראן בלי הסכם הגרעין - היא מדינה ענייה, מבודדת, בלי לגיטימציה בינלאומית ובלי חסינות מתקיפה צבאית. איראן עם הסכם הגרעין - הופכת למדינה עשירה, עם מאות מיליארדי דולרים שישמשו אותה לטרור ותוקפנות, ומדינה שתפרוץ את הבידוד הבינלאומי ותקבל חסינות מאפשרות לפעילות צבאית".

נתניהו המשיך: "הסכם הגרעין הוא מסוכן לישראל, לארה״ב ולעולם כולו. הוא לא מונע מאיראן לפתח נשק גרעיני או האמצעים לשגר אותו אל ארה״ב ואירופה, מפני שההסכם מאפשר להם להמשיך לפתח טילים בליסטיים שיכולים לשאת ראשי גרעין. חייבים להתנגד להסכם הזה, וזה מה שאני מצפה מממשלת ישראל ומכל מי שמודאג משלום ובטחון בעולם. חייבים להתנגד להסכם הזה עכשיו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר