תקיעת שופר בכנסת: פרוש עושה הכל כדי להפריע לגלעד קריב | צפו

אירוע חריג בכנסת: במהלך דיון על הרפורמה בדיוור הדיגיטלי ח"כ מאיר פרוש נכנס לדיון והחל לקרוא פרקי תהילים ללא הפסקה ואף תקע בשופר | קריב: "נשמע פרק תהילים אחד או שניים, זה תמיד טוב"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 06/03/22 14:19 ג באדר ב'

תקיעת שופר בכנסת: פרוש עושה הכל כדי להפריע לגלעד קריב | צפו
פרוש תוקע בשופר, צילום: דני שם טוב דוברות הכנסת

במהלך דיון סוער בכנסת, יו"ר ועדת החוקה חבר הכנסת גלעד קריב הורה על הוצאתו של חבר הכנסת מאיר פרוש מאולם הוועדה לאחר שתקע בשופר וקטע שוב ושוב את דברי המשתתפים בקריאת פרקי תהילים בקול רם.

צפו: תקיעת שופר בדיון


 

עם חידוש הדיון שהופסק הבוקר בעקבות קריאותיו של ח"כ פרוש, אמר היו"ר ח"כ קריב: "ניתן לח"כ פרוש להפגין את מחאתו, זה דבר לגיטימי, ונשמור על זכותם של חברי כנסת למחות על פעולות כאלו ואחרות".  לאחר שח"כ פרוש המשיך לקרוא פרקי תהילים אמר: "אני חייב לציין כי יש כאן שיפור במחאתו, שכן אביו השחית מעל בימת הכנסת סידור תפילה רפורמי. הבן פועל קצת יותר בדרכי נועם, וזכות המחאה עומדת לו. נשמע פרק תהילים אחד או שניים, זה תמיד טוב ואז לצערנו נבקש מסדרני הכנסת באדיבות לסייע לח"כ פרוש להמשיך את מחאתו במקום אחר.

"אתה תפריע, אנחנו נפריע לך"

מצב שבו ח"כ משבש מונע את קיום הדיון ומפריע לנציגי המשרד הממשלתי וחוזר על כך זו הפרה חמורה. זה לא מצב של קריאת ביניים לא נאותה. מפאת כבודו של ח"כ פרוש ומפאת כך שזכות המחאה היא זכות חשובה, ננסה לחדש את הדיון אך אם ימנע את קיום הדיון אשתמש בסמכותי לבקש מח"כ פרוש לצאת ולא להעמיד את סדרני הכנסת במצב לא נעים. לאחר דברים אלו הוצא ח"כ פרוש מהאולם תוך שהוא קורא לעבר היו"ר: "אתה תפריע, אנחנו נפריע לך".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר