עסקת טיעון אריה דרעי הורשע בעבירות מס ויוכל לחזור לכהן בכנסת הבאה

במסגרת עסקת הטיעון הגיע הבוקר יו"ר ש"ס אריה דרעי לבית המשפט השלום בירושלים שם הרשיעו אותו השופטים בעברות מס | ההתפטרות של דרעי מהכנסת נכנסה לתוקף זמן קצר לפני המשפט

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 25/01/22 11:15 כג בשבט התשפב

אריה דרעי הורשע בעבירות מס ויוכל לחזור לכהן בכנסת הבאה
דרעי, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עסקת הטיעון של אריה דרעי מתקדמת והבוקר (ג') יו"ר ש"ס הורשע בעבירות מס במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עמו. מוקדם יותר היום נכנסה לתוקף ההתפטרות של אריה דרעי מהכנסת, גם היא כאחד מתנאי עסקת הטיעון, דרעי יוכל לחזור ולכהן כחבר כנסת רק בכנסת הבאה.

מדינת ישראל נגד אריה דרעי

כתב האישום מייחס לח״כ דרעי שני אירועים: האחד, עסקת גבעת שאול – עניינה של פרשה זו בעסקת נדל"ן משנת 2013, במסגרתה מכר ח"כ דרעי לאחיו שלמה דרעי, נכס בשכונת גבעת שאול בירושלים. על פי כתב האישום, הדיווחים שהועברו לרשויות מיסוי מקרקעין במסגרת טפסי הדיווח המקוונים על העסקה (טופס מש"ח), כמו גם חוזה המכירה שצורף לדיווח, לא שיקפו את מלוא פרטי העסקה, לרבות גובה התמורה שבעסקה. בגין כך נאשם דרעי בסיוע לעריכת הצהרה שאינה נכונה.


להורדת הקובץ

השני, הכנסות מחברת גרין אושן – גרין אושן הייתה קרן פיננסית להשקעות בארה"ב. בשנת 2011 החלה גרין אושן לשלם לח"כ דרעי עמלת מגייס בגין גיוס משקיע לקרן. על-פי כתב האישום, החל מינואר 2013 עת חזר לחיים הפוליטיים, הורה ח"כ דרעי לגרין אושן להעביר את סכומי העמלות להם היה זכאי לאחיו שלמה.

בהתאם לכך, בין השנים 2015-2013 שולמו לשלמה דרעי כ-630 אלף ש"ח כנגד חשבוניות ייעוץ. דרעי לא כלל את ההכנסה בסך 101,074 ש"ח בדוח שהגישה החברה בבעלותו לשנת 2013, וכן לא ניהל פנקסי חשבונות ולא הגיש את דו"חות החברה שבבעלותו לרשויות המס לשנים 2015-2014, ובכך נמנע מלדווח בפני פקיד השומה על הכנסה בסך כ-534 אלף שקל לשנים אלו. בגין פרשה זו הוא נאשם בעבירות של הכנת דו"ח וידיעות לא נכונים וכן אי הגשת דו"ח ואי ניהול פנקסי חשבונות.

העונש של דרעי: מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 180 אלף שקלים

במסגרת הסדר הטיעון הוסכם כי חבר הכנסת דרעי יודה ויורשע בכתב האישום, וכי הצדדים יעתרו במשותף לכך שייגזר על ח"כ דרעי עונש מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 180 אלף ש״ח. כמו כן, הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי במסגרת שיקולי ההסדר הוא רשם בפניו את הודעת ח״כ אריה דרעי בדבר החלטתו להתפטר מהכנסת, ועל כן, ועל פי הדין ביחס למי שאינו נבחר ציבור, היועץ המשפטי לממשלה לא יטען בעניין הקלון בפני הערכאה הדיונית.


(דרעי נפרד).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר