הצעת החוק שתפגע בעמותת בצלם

עמותות השמאל בישראל נהנות ממימון זר בשווי מיליונים שעוזר להם לקדם את פעילותם השנויה במחלוקת בשטחי יהודה ושומרון. חברת הכנסת קטי שטרית מנסה לשים סוף למעורבות הזרה באמצעות חוק חדש

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 20/01/22 13:05 יח בשבט התשפב

הצעת החוק שתפגע בעמותת בצלם
קטי שטרית, צילום: חי שמואל

בהמשך לכינוס הדיון שיזמה השבוע ח״כ קטי שטרית מהליכוד בוועדת חוץ וביטחון על השתלטות הפלסטינים על שטחי C, תעלה ביום א׳ הקרוב ח״כ שטרית לוועדת שרים לענייני חקיקה, הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה, מיסוי תרומה מישות מדינית זרה, שמטרתה לצמצם את היקף התרומות הגבוה שמקבלות עמותות השמאל מארגונים ארופיים.

הצעת החוק מבקשת לצמצם באמצעות מיסוי את מעורבותן של ישויות מדיניות זרות בדמוקרטיה הישראלית. המעורבות אותה מבוקש לצמצם היא כזו המתבצעת באמצעות תמיכה כספית בעמותות ומלכ"רים, אשר פעילותם כוללת התערבות בסוגיות משפטיות בישראל, בפעילות הפוליטית, במדיניות הממשלה, במדיניות המוניציפלית או בדעת הקהל הרחבה. התערבותן של ישויות מדיניות זרות בהצפת בתי המשפט בקידום הליכים משפטיים בעלי מאפיינים פוליטיים, בהשפעה ישירה על השיח הציבורי ובניסיון לשנות את מדינות הממשלה והשלטון המקומי - מהווה פגיעה במאפייני היסוד של מדינת ישראל העצמאית וכן פגיעה בריבונות אזרחיה.


(פעילי "בצלם" שהציתו שטח סמוך לקריית ארבע).

ח״כ שטרית אמרה עם הגשת הצעת החוק: "בדיון שכינסנו השבוע בוועדת חוץ וביטחון, היינו עדים לכך שישויות ומדינות זרות, ממנות את עמותות השמאל שממנות את הפלסטינים והפוך. הגיע הזמן שגורמים זרים יפסיקו להתערב בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל ובמדיניותה באמצעות כספים.
ואם לא- אז לכל הפחות שישלמו על כך מס".

שטרית הוסיפה: "מטרת הצעת החוק שלי הינה למנוע התערבות של מדינות ועמותות זרות במרקם היחסים העדין של המדינה ובדמוקרטיה שלנו באמצעות מיסוי. אין שום סיבה שהצעת החוק שלי לא תעבור. זה לא עניין של אופוזיציה וקואליציה. החוק יביא להגברת השקיפות בישראל ויחזק את הדמוקרטיה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר