בנט המריא לארצות הברית: "אני מביא רוח חדשה, ביידן הוא ידיד אמת"

ראש הממשלה עלה על הטיסה לוושינגטון, שם יפגוש את נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, השניים ידונו בסוגיה האיראנית ובטיפול בקורונה, גילת והילדים נשארו בארץ

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 24/08/21 17:42 טז באלול התשפא

בנט המריא לארצות הברית: "אני מביא רוח חדשה, ביידן הוא ידיד אמת"
בנט בדרכו לוושינגטון, צילום: אבי אוחיון /לע"מ

ראש הממשלה, נפתלי בנט, יצא כעת לביקורו המדיני הראשון בוושינגטון, הביקור מגיע אחרי הזמנתו של נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן. השניים צפויים להיפגש במהלך יום חמישי ולדון בשלל נושאים, כשבראשם הגרעין האיראני.

לפני שעלה למטוס מסר בנט הצהרה לתקשורת. בנט אמר: אני יוצא עכשיו לוושינגטון כדי לפגוש את נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, ידיד ותיק וידיד אמת של מדינת ישראל. ביום רביעי אני מתכוון לפגוש גם את צמרת הממשל, כולל מזכיר המדינה ומזכיר ההגנה. 

יש ממשל חדש בארה"ב וממשלה חדשה בישראל, ואני מביא איתי מירושלים רוח חדשה של שיתוף פעולה, וזו נשענת על קשר מיוחד וארוך שנים בין שתי המדינות. אנחנו נטפל בהרבה חזיתות, בראשן החזית האיראנית, ובמיוחד קפיצת המדרגה בשנתיים-שלוש האחרונות בתכנית הגרעין האיראנית. נדבר במיוחד על התכניות לבלימת תכנית זו. 

נטפל גם במספר פעולות לביצור העליונות הצבאית הישראלית. לצד זה, נעסוק גם בתחומי הכלכלה, ההיי-טק, החדשנות, משבר האקלים שמטריד את כולנו, וכמובן - המאבק בקורונה. אני מתכוון לשתף את הנשיא ביידן בידע ובתובנות שאנחנו צוברים במבצע ההתחסנות השלישי פה, במדינת ישראל, שאני שמח שכבר חצתה את רף מיליון וחצי המתחסנים. 

נדמה לי שכשאני אעלה על המטוס, אני משאיר אחריי ישראל עם ניצני תקווה של התייצבות במאבק נגד זן הדלתא. אין לי ספק שהרוח החדשה, של שיתוף הפעולה, מניבה ותמשיך להניב למדינת ישראל ולביטחונה הישגים גדולים. 

משתתפים בפמליית ראש הממשלה לוושינגטון: ראש המטה לביטחון לאומי, מזכיר הממשלה, ראש הסגל של רה"מ, המזכיר הצבאי לרה"מ, היועצת המדינית ובכירים נוספים. גילת בנט, רעייתו של בנט לא טסה עם ראש הממשלה כחלק מהרצון של בנט לטוס במשלחת מצומצמת בעקבות התפשטות הקורונה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר