סגור

ראש הממשלה המיועד נגד נתניהו: "שחרר. המשטר בישראל אינו מלוכני"

יו"ר ימינה נשא דברים, קרא לנתניהו להפסיק עם ההסתה, וטען שבכל הקשור ליו"ר רע"מ, נתניהו זה משקר: "הוא מסתיר את פגישותיו עם מנסור, ואני לעומת זאת מכבד אותו ולא מתחבא". מלוין הוא ביקש: "קבע ליום רביעי הקרוב את ההצבעה להקמת הממשלה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כו בסיון התשפא
,
06 ביוני, 2021 19:57
בנט נגד נתניהו. "שחרר"

בנט נגד נתניהו. "שחרר"צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בזמן שגוש השינוי מחכה להחלטתו של ניר אורבך כיצד ינהג בהצבעה על הקמת הממשלה, יו"ר ימינה וראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט, נשא נאום במשכן הכנסת, אמר כי ישראל היא אינה משטר מלוכני וקרא לראש הממשלה בנימין נתניהו לשחרר את מדינת ישראל. בנט הקפיד במהלך דבריו לקרוא לראש הממשלה "מר נתניהו". מיו"ר הכנסת יריב לוין ביקש שיכנס את המליאה כבר ברביעי הקרוב לצורך הצבעה על הקמת הממשלה.

ניר אורבך: "מתפלל שהקב"ה יכוון אותי לקבל את ההחלטה הנכונה"

"בעוד מספר ימים נשביע, בעזרת השם, ממשלה חדשה", פתח את דבריו. "כדרכו של עולם, חלק מהמפלגות יכללו בה, ואחרות ישבו באופוזיציה. ממש כפי שאנחנו, בימינה, מתפקדים עד עצם ימים אלה כאופוזיציה לממשלה הנוכחית. זה הכל. זה לא קטסטרופה, זה לא אסון. חילופי ממשלה. אירוע רגיל ומובן מאליו בכל מדינה דמוקרטית".

ראש הממשלה המיועד אמר כי "המשטר במדינת ישראל אינו מלוכני. לאף אחד אין מונופול על השלטון.
כל שלטון, מטבע הדברים, מסתאב ומתנוון אחרי שנים ארוכות, הוא מוחלף, וחוזר חלילה. זהו מחזור החיים הבריא במדינה נורמלית".
 
יו"ר ימינה התייחס בעקיפין לביקורת שהושמעה כלפיו בשבועות האחרונים ואמר שהממשלה החדשה תעמוד בסופו של דבר, למבחן העם. "ישבנו מוקדם יותר כל ראשי המפלגות יחד, ואני יכול לומר לכם שיש רוח טובה בין כולם, ובעיקר רצון לגשת לעבודה כמה שיותר מהר. נפעל כדי לא לאכזב אתכם, כדי שתרגישו שלמישהו שם בירושלים אכפת מכם, שהשרים עובדים בשבילכם. לא בשביל עצמנו. בשבילכם".

"לא כל התנגדות לממשלה היא הסתה, ואסור לחסום בפייסבוק מאמרי ביקורת"

על ההסתה אמר בנט: "יש מי שמתנגד לממשלת האחדות ופועל למנוע את הקמתה וזה בסדר גמור.
אפשר לדבר נגד, לכתוב נגד ואף להפגין נגד. לא כל התנגדות לממשלה היא הסתה, ואסור לחסום בפייסבוק מאמרי ביקורת, חריפים ככל שיהיו. במהלך שנותיי בפוליטיקה הבנתי שמנהיג חייב לדעת להקשיב לביקורת, להכיל אותה, וגם אם היא לא צודקת או מוגזמת - לפתח עור עבה וכושר עמידה, ולהמשיך הלאה".
 
בנט האשים בהסתה גם את נתניהו: "שמעתי את נתניהו היום אומר לתומכיו, ממש בשפה הזאת: 'אל תפחדו להיכנס בהם'. 'להיכנס בהם', זה לעקוב יום שלם במכונית אחרי חברת כנסת, עם רמקולים מחרישי אוזניים, להפחיד את ילדיה בדרך לבית ספר, לאיים בפיטורים מהעבודה, ולשלוח קללות ואיומים מכל עבר. אני קורא מכאן למר נתניהו: תרפה. תשחרר את המדינה להמשיך הלאה. מותר לאנשים להצביע בעד הקמת ממשלה גם אם אתה לא עומד בראשה. ממשלה שהיא, אגב, עשר מעלות יותר ימנית מהנוכחית".  

על מפלגת רע"מ והשותפות שלה עם הליכוד וימינה אמר בנט: "נתניהו טען היום בקולו שהוא מעולם לא הסכים להקים ממשלה שנשענת על מנסור עבאס. כולנו מבינים שהוא אינו דובר אמת. כולנו צפינו ב"אבו יאיר" מחזר אחרי מנסור עבאס. הרי אני הייתי חלק ממשא ומתן להקמת ממשלה בראשות נתניהו עם רע"מ, ויודע בדיוק מה נתניהו הבטיח להם. הרי כל המשא ומתן שלנו עם רע"מ התבסס על מה שהליכוד כבר התחייב לתת, רק שאנחנו היינו קצת יותר קשוחים ושמרנים. הדברים מתועדים ואני מניח שעוד יחשפו. על מי נתניהו חושב שהוא עובד?".
 
"הבדל היחיד ביני לבין נתניהו בהקשר הזה הוא שנתניהו מסתיר את פגישותיו עם מנסור, ואני לעומת זאת מכבד את מנסור ולא מתחבא. אני אומר את הדברים לציבור כפי שהם. נתניהו גם מספר לכם שמוכרים את הנגב. שוב, שקר מוחלט. האמת היא שנתניהו הוא שמכר את הנגב משך 12 שנות שלטונו, לבנייה בלתי חוקית, לאלימות, לפרוטקשן, לפריצות לבסיסי צה"ל ולאובדן משילות רחב. תכנית ההסדרה שלנו עושה את הפעולה ההפוכה - מטרתה להחזיר את המשילות, ולפעול לריכוז הבדואים מכל הגבעות מסביב, לתוך יישובים מוסדרים. זה טוב לבדואים וטוב למדינה. במקום לגלגל את הבעיות הלאה, בכוונתנו לטפל בהן".

"קבע ליום רביעי הקרוב את ההצבעה להקמת הממשלה"

בנט טען בנאומו שממשלתו תהיה ימנית. "אזרחי ישראל, נתניהו גם מכריז שמדובר בממשלת שמאל קיצונית. זה עוד שקר. ממשלה שאני עומד בראשה, איש ימין, חובש כיפה, בשר מבשרה של הציונות הדתית, ממשלה עם רוב למרכז-ימין, גם בקבינט ובפורומים האחרים, היא ממש לא "ממשלת שמאל".
 
"כולנו, כל העם, רוצים לזכור את הטוב שהבאת בעת שירותך, ולא חלילה רוח רעה שתותיר עם פרידתך. אני מבחינתי, אמשיך לנהוג בך בכבוד".

כאן עבר בנט ופנה ליו"ר הכנסת להביא למליאה את ההצבעה על הממשלה כבר ברביעי הקרוב. "אני פונה מכאן ליושב ראש הכנסת יריב לוין: תקבע ליום רביעי הקרוב את ההצבעה להקמת הממשלה. כך ראוי, והסמכות בידך. אנו יודעים שנתניהו לוחץ עליך לעכב את ההצבעה, לדחות, למשוך, בעוד חמישה ימים, כדי לתת עוד זמן לציד העריקים. זו אולי טובת נתניהו, אבל אתה יודע, יריב, זו לא טובת המדינה.
גם בליכוד כבר מזמן מבינים את זה. שחרר אותנו מעוד ימים ארוכים של רעל, אש, ותימרות עשן. יריב, נשבעת אמונים למדינה, ולא לאדם מסוים. העם מצפה ממך שתעשה את זה".

06.06.2021

1. נתניהו אנחנו אוהבים! (בני)

דווח על תגובה לא ראויה
06.06.2021

2. נאום של גאווה ואגו מנופח. (ידידיה שילה)

אין כאן שום התייחסות לשאלה כיצד נגנבו הקולות של מצביעי הימין לטובת ממשלת שמאל.
הטענה שזו ממשלה יותר ימנית מקודמתה מגוחכת, מה גם שבפעם הקודמת היה אילוץ להקים ממשלה עם בני גנץ, כי לימין היו רק 59 מנדטים. בכנסת הזו יש לימין 65 מנדטים, ולא היתה שום סיבה ללכת עם הצד השני. חוץ מהרצון של בנט להיות ראש ממשלה.
אין כאן שום הסבר איך אדם שהכריז על מועמדותו לראשות ממשלה וקיבל רק 7 מנדטים, ממנה את עצמו לראש ממשלה בניגוד לרצון העם.
אין כאן שום הסבר כיצד הוא יצליח להתמודד עם הבעיות שהעלה נתניהו, כשהקואליציה שלו היא נגד מה שהימין מאמין בו.
יש כאן מהמר כפייתי ותזזיתי שמפלג את העם ומסכן את בטחונה של מדינת ישראל בצורה נוראית.

דווח על תגובה לא ראויה
06.06.2021

3. נכון שהמשטר אינו מלוכני. אך גם מצד שני המשטר הוא דמןקרטי, ולהיות ראש ממשלה עם 5 וחצי מנדטים זה לא בדיוק דמוקרטי. (שלמה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.06.2021

4. בנט נוכל (אזרח)

בנט במתק שפתיים חתום על הרס גוש הימין :
1. יצירת חוצץ בין הליכוד לציבור הדתי לאומי
2.חיזוק של מנהיג העתיד של השמאל יאיר לפיד
3.מתן לגיטמציה לשמאל להשען על קולות הערבים ובמיוחד רע"מ המקבילה של חמאס.

שאתר כיפה יתחיל לצלם נערות שרות "תפילה לעני " ע"י המגרשים בנט ולפיד
אולי תתפכחו

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

5. אי אפשר לומר על שמאל שהוא ימין (אמת נעדרת)

להזכירך מר בנט, גם לבני היתה בעבר שייכת לימין ועברה להיות ראש השמאל.
בשביל להקרא מפלגת ימין, לא מספיק שתצהיר על עצמך שאתה איש ימין, חובש כיפה, בשר מבשרה של וכו'...
אל תזרה מלח בעיניים ותסתיר את חברי הממשלה... בממשלה אתה לא לבד...
יש איתך הורביץ זנדברג ועיסאווי ממרץ- שמאל קיצוני-רדיקלי,
וכן מיכאלי ומרוואנה וכמובן את עבאס הצדיק בהכשר הבג"ץ

אז זו לדעתך ממשלת ימין???

באמת תחשוב שכולנו מטומטמים???

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

6. שהמדינה מחלקת ועו (אוריעו)

סוס טרויאני ערמומי. עם יהירות מנופחת של כלום שמראה עצמו עם 30 מנדטים. איזה ביזיון למדינה שתומכת בך. להרוס ולחבל בארץ היקרה הזו. הזוי עם טירוף העיקר כסא למלך העירום מלא עורמה. עם שנאה לא הולכים למכולת. תיפול תיפול עם השקר שאתה מבסס.

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

7. שקרן ונוכל רימה את בוחריו וימכר את המדינה (נפלתי בנט)

ממשלה רדיקאלית בתמיכת תומכי טרור ודונאי ישראל לא תקום. ה' עימנו נפלתי פול תפול

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

8. 8. (8.)

בנדיט אתה אולי תיהיה רה”מ של השמאל לא של הימין הרי לא נבחרת על ידי העם רק כל ידי קומבינות בכנסת תשחרר אותנו יא בוגד אשכנזי שמאלני מסריח סע לעזה שם מקומך ותוריד כיפה על הדרך בנט אתה מזרע עמלק.

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

9. ישב עם סער + ליברמן + גנץ + בנט + מפלגת העבודה (ביבי זה שמאל)

בנט יותר ימני מנתניהו . ביבי פוחד ואיבד את זה
אם חיילים מפחדים מבדויים בנגב אצל ביבי - איך ביבי זה ימין ?

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

10. הקורח של דורנו (נפלתי בנט)

נפלתי בנט הקורח של דורינו
שיקרא טוב את פרשת השבוע מקווה שיסיק מסקנואחרת רע ומר יהיה גורלו

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

11. הקורח של דורנו (נפלתי בנט)

נפלתי בנט הקורח של דורינו
שיקרא טוב את פרשת השבוע מקווה שיסיק מסקנואחרת רע ומר יהיה גורלו

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

12. הקורח של דורנו (נפלתי בנט)

נפלתי בנט הקורח של דורינו
שיקרא טוב את פרשת השבוע מקווה שיסיק מסקנואחרת רע ומר יהיה גורלו

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

13. אם לא נחתמו ההסכמים הקוהליציונים לא עלה בידו של לפיד להקים ממשלה חדשה ולכן אין ללוין להודיע על כך בעוד בנט ולפיד בעצמם הצהירו ביום שישי שטרם נחתמו ההס (נאווה)

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2021

14. אני לא ציוני דתי? (אלן גלמן)


אני המום לגמרי מרמת השיח של מי שמכונה כמנהיגים הדתיים שלי, והמעורבות שלהם בשיח הפוליטי.

הציונות הדתית שלי כל כך רחוקה משלהם, עד כדי כך שגופי מתמלא בצמרמורות כשמכנים את הרבנים האלו כמנהיגות הציונות הדתית הבלעדיים. אני ורוב חברי לא מינוי אותם לנציגים שלנו. אם הם מייצגים מישהו, זה לא אותי, ולא רבים אחרים.

הקול של הציונות הדתית האמיתית הוא א-פוליטי, הוא מפוזר בכל כיווני הספקטרום הפוליטי והם תומכי דמוקרטיה וחלק אינטגרלי במבנה של המדינה המפוארת שלנו. אני עליתי לארץ לפני כארבעה עשורים כדי להיות חלק מעם יהודי מחובר, במקום היחיד בעולם שיכולים להיות בו מחוברים, ולכבד את כולם כולל כל המיעוטים בה, במדינה של עשייה ומוסריות ומובילה בעולם - בוודאי לא כדי לשסע את החברה למען הארץ ולכאורה למען התורה. זה בוודאי לא דת ובוודאי לא מקום למנהיגים דתיים כלשהם. אני זוכר כמו אתמול את הבוקר אחרי רצח רבין, כשעבדתי כמנהל בחברת תקשורת, שבעל כורחי התביישתי להיות דתי במדינה שלי! לא בגלל שנשאתי באחריות למעשה הנורא ההוא, אבל הרגשתי שכל אחד ואחד ברחוב ובעבודה ראה אותי כתומך של הרוצח המתועב ״הציוני הדתי״.

אני הצטרפתי לפני כ12 שנים לוועד המנהל של ארגון רבני צוהר כדי לתקן את העוול הזה, ולהקרין את הפנים הסובלניים והאחדות של הדת. לרוב הצלחנו. אני מבקש מהמנהיגים הדתיים שמביעים את דעתם כמנהיגים של הציונות הדתית ללמוד מהעבר, ולא להרוס מה שלקח לנו בצוהר יותר מעשרים שנה לתקן.

אלן גלמן

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

צפו ביריב לוין "מפרגן" למנסור עבאס ולרע"מ

קרא עוד