ח"כ מעוז: ''ממשלת שמאל זה חילול השם, נתמוך בממשלת ימין בהימנעות רע"מ"

יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת "הציונות הדתית" פרסם מכתב לפעילים בנוגע לעמדת מפלגתו בעניין המגעים להקמת ממשלה: "מזימת השמאל הקיצוני ופקידי משרד המשפטים להדיח את נתניהו היא חילול ה' יותר גדול"

חדשות כיפה 03/05/21 18:02 כא באייר התשפא

ח"כ מעוז: ''ממשלת שמאל זה חילול השם, נתמוך בממשלת ימין בהימנעות רע"מ"
אבי מעוז, צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

ח"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת "הציונות הדתית", פרסם היום (ב') מכתב לפעילים בנוגע לעמדת מפלגתו בעניין המגעים להקמת ממשלה וקביעתו הנחרצת של יו"ר סיעתו ח"כ בצלאל סמוטריץ' בנוגע לישיבה עם חברי מפלגת רע"ם, לצד אמירתו מעוררת הסערה של רבו, ראש ישיבת הר המור, הרב צבי טאו.

במכתבו הביע ח"כ מעוז תמיכה בעמדתו של יו"ר "הציונות הדתית" ח"כ סמוטריץ' "לאחר שנודעו תוצאות הבחירות לכנסת ה-24, והתברר כי יקשה על ראש הממשלה להקים ממשלת ימין, הבהיר יו"ר הציונות הדתית, ידידי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', כי הוא מתנגד נחרצות לאפשרות שתוקם ממשלה על ידי קואליציה הכוללת 59 חברי סיעות הימין, בתמיכה או בהימנעות של סיעת רע"ם. תמכתי בעמדה זו כפי שהביע אותה ח"כ סמוטריץ', ואני עדיין תומך בעמדתו זאת, מכיון שהסתמכות בהקמת ממשלה על מפלגה ערבית, מהווה פריצת גדר משמעותית, הן מצד חילול השם הגדול שיש בכך שבמדינה היהודית תוקם ממשלה התלויה במפלגת גויים, והן מצד עמדתם של חברי אותה מפלגה ביחס לטרור, כפי שהביעו אותה לאורך השנים".

ח"כ מעוז הדגיש את המחויבות של מפלגת נעם לרבני המפלגה: "מפלגת נעם היא מפלגה שמודרכת על ידי תלמידי חכמים גדולים המורים את דרכה. וכעת, פחות מ- 48 שעות לפני תום פקיעת המנדט שניתן לראש הממשלה, הורו לנו רבותינו, כי בין שתי אלטרנטיבות לא טובות, יש לבחור את זו הפחות חמורה".

ח"כ מעוז, הסביר את השינוי בעמדת המפלגה: "ממשלה הנשענת על מפלגה ערבית תומכת טרור היא אכן מציאות קשה מבחינתנו ומהווה חילול השם גדול. אולם, מזימתם של השמאל הקיצוני בשיתוף 'מערכת שלטון החוק', פקידי משרד המשפטים, להדחת ראש הממשלה מר בנימין נתניהו מתפקידו - אשר אין בנמצא מנהיג המשתווה לשיעור קומתו ואין חולק על גודל הכרת הטוב שמדינת ישראל כולה חייבת לו על מנהיגותו המיוחדת בהתמודדות עם מגיפת הקורונה וביצירת קואליציה בינלאומית כנגד מזימותיה של הגדולה באויבינו, איראן - וזאת רק בכדי לפגוע בכל הקדוש והיקר לעם ישראל, הן במישור הרוחני והן במישור הלאומי, היא חילול השם גדול ונורא לאין ערוך". 

יו"ר נעם הוסיף ואמר כי הוא אכן תומך בדעת רבו הרב טאו כי יש להקים ממשלת ימין בהישענות על רע"מ: "איננו מגמישים את עקרונותינו מתוך שיקולים פרגמטיים, ואיננו בוחרים, כפי שיהיה מי שיצייר זאת, להיות חכמים ולא צודקים, אלא מתוך נאמנותנו להדרכת רבותינו, ומתוך הבנת מורכבות השעה והסכנות העומדות לפתחה של מדינת ישראל, אנחנו בוחרים לתמוך באפשרות הפחות גרועה, ולהסכים, במצב שנוצר, להקמת ממשלה המסתמכת באופן זמני על הימנעות של חברי כנסת שאינם יהודים, כפי המתבקש משלוחי ציבור נאמנים".

כמו כן, קרא ח"כ מעוז לבנט וסער להצטרף לממשלת ימין: "אני מנצל את הבמה הזאת, וקורא שוב לגדעון סער ולנפתלי בנט: חדלו באופן מיידי מהניסיונות להקים ממשלה רעה, שתחריב ותהרוס את כל מה שלטענתכם, יקר וקדוש גם עבורכם. הצטרפו עכשיו להקמת ממשלת ימין על מלא. ממשלה שתשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל. ממשלה שתילחם בכל עוז באויבי ישראל הקרובים והרחוקים ותגן על מדינת ישראל."

לסיום, הסכים ח"כ מעוז לתמוך בהישענות, באופן זמני בלבד, על ח"כים שאינם יהודים "אני מחזק את ידיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להקים ממשלה שמבטאת את רצונו של רוב העם היושב בציון, כפי שבא לידי ביטוי בבחירות האחרונות, ומיד לאחר הקמתה יש לפעול בהקדם שיצטרפו אליה תומכים יהודים נוספים, בכדי שגם ההסתמכות על הימנעות ח"כים שאינם יהודים תהיה זמנית בלבד, ותקום ממשלת רוב יהודי למען צביון יהודי למדינה". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר