סגור

כנסת משותקת: הוועדה המסדרת התפזרה ללא הסכמות

הוועדה המסדרת התנגדה להצעת יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי זוהר, לבחור בשני סגנים ליו"ר הכנסת, ח"כ אחד מכל גוש, סגנים שיכהנו כנשיאות הכנסת. 12 ח"כים תמכו בהצעה מול 20 ח"כים שהתנגדו להצעה. זוהר: "בנימין נתניהו יהיה יו"ר האופוזיציה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ז באייר התשפא
,
19 באפריל, 2021 22:07
הוועדה המסדרת, הערב

הוועדה המסדרת, הערבצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

האם בליכוד הרימו ידיים? לקראת סיומו של יום פוליטי סוער, הוועדה המסדרת בראשות ח"כ מיקי זוהר התכנסה הערב (ב') לדיון ראשון, דיון בו אמורה היתה למנות סגנים זמניים ליו"ר הכנסת וכן לדון בהרכב הוועדות הזמניות והמלצה על ראשי הוועדות הזמניות לענייני כספים ולענייני חוץ וביטחון.

נתניהו: "יש פתרון לפלונטר הפוליטי"

לבסוף, דיוני הוועדה ננעלו ללא הסכמות. זוהר סירב להעלות להצבעה הצעה נגדית להצעתו להמלצה לבחירת מספר שונה של סגני יו"ר הכנסת. ח"כ מאיר כהן הציע לבחור בשלושה סגנים ליו"ר הכנסת שמשתייכים לגוש השינוי, מעבר ליו"ר הכנסת יריב לוין ויעקב מרגי מסיעת ש"ס. זוהר הודיע כי הוא יחדש את דיוני הוועדה רק לאחר שיושגו הסכמות. בנוסף, הוועדה לא דנה בהקמת ועדות זמניות. המשך הפסקת פעילות הוועדות משמעו - כנסת משותקת.

ההצבעה

ההצבעהצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בפתח הדיון אמר זוהר: "אני מנסה להגיע להבנות עם כל חברי הוועדה לגבי הנושאים העומדים על על סדר היום". לאחר שהפסיד בהצבעה לבחירת שני סגנים ליו"ר הכנסת, ח"כ אחד מכל גוש, סגנים שיכהנו כנשיאות הכנסת, אמר זוהר דברים לא רגילים, מהם ניתן להבין כי הליכוד לוקחת בחשבון שראש הממשלה בנימין נתניהו לא יצליח להקים ממשלה חדשה, ומנגד גוש השינוי כן יצליח.

"אני שש שנים מכהן כחבר כנסת, קצת יותר, את כולן ביליתי בקואליציה, הייתי חלק ממקבלי ההחלטות, הייתי במוקדי ההשפעה. האמינו לי שלא יהיה לכם קל איתי כשאני אהיה באופוזיציה. הכול בסדר. אם צריך נלך בכבוד, בראש מורם לאופוזיציה".

עוד אמר זוהר: "אנחנו כבר מבינים ומפנימים שאנחנו בדרך לאופוזיציה. בנימין נתניהו יהיה יו"ר האופוזיציה. הוא ממשיך, חד משמעית. עוד הוא אמר: "מה אתם חושבים שהליכוד לא ידע מה זה להיות באופוזיציה? אתם רוצים שאזכיר לכם את שנות בגין הארוכות והקשות באופוזיציה עד שחזרנו לשלטון?

ח"כ זאב אלקין שלוקח חלק בדיוני הוועדה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מיקי זוהר כעת בוועדה מסדרת אחרי ההפסד בהצבעה במליאה וגם הפסד בהצבעה בוועדה מסדרת: "אנחנו בדרך לאופוזיציה, בנימין נתניהו יהיה יושב ראש האופוזיציה!". מעניין מה יגידו על זה בבלפור?! נראה לי זה לא היום של מיקי זוהר".

נזכיר כי מוקדם יותר היום, ימינה והליכוד הגיעו להסכמה על הקמת הוועדה המסדרת כשימינה הצביעה בעד הצעת הליכוד ההסכמה המשותפת, עליה עדכן זוהר רגע לפני ההצבעה, אך ההסכמה לא עזרה לבסוף, מכיוון שחברי הכנסת של רע"מ התנגדו - וההצעה של הליכוד נפלה. לאחר מכן, רע"מ תמכה בהצעת יש עתיד אשר זכתה לרוב של 60 תומכים מול 51 מתנגדים, כאשר חברי ימינה נעדרו מההצבעה.

 

 

 

19.04.2021

1. מיקי-חסר אמונה (גימי-יהודי מיהודה)

הליכוד יהיה בשלטון עם או בלי נתניהו ומי שיפריע לימין מתוך הימין יענש קשות מבורא העולם כולל אשתו ומשפחתו!!

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

2. בנט - בוגד, שאת בגידתו המעשית רואים כבר היום!! (א)

נפתלי בנט הבוגד היה במגעים עם לפיד ועבאס בנוגע לוועדה המסדרת, והסכים מראש עם לפיד ועבאס על הכשלת הליכוד!! רק לאחר שבנט ווידא את ניצחון השמאל בוועדה הוא הציג את ההצגה לבוחרי הימין של כאילו מסכים עם הליכוד!!


בגידתו של בנט התחילה עם שיתוף הפעולה והמגעים היומיים הבלתי פוסקים בינו לבין השמאל על קידומו בממשלת שמאל!! הכתובת היתה על הקיר מאז!! בנט וסער הכריזו לפני הבחירות האחרונות שיתאחדו לסיעה אחת בממשלת שמאל!! בנט וסער עשו הסכם עודפים שישלח את קולותיהם לממשלת שמאל!! טירופו של בנט הגיע לידי כך שהוא דרש מסמוטריץ "לשים את יהדותה של המדינה בצד"!!


ואת הצגתו בנט ממשיך לשחק עם ה"משא ומתן" שלו עם הליכוד, תוך סירובו המוחלט להתחייב שלא יצטרף לממשלת שמאל!!הניצחון של השמאל בוועדה המסדרת היום לא נגרם ע"י עבאס, אלא ע"י בנט (וסער כמובן) - איש הציונות הדתית!!


ולסמוטריץ, גם איש הציונות הדתית, גם הוא אשם בניצחון השמאל הוועדה המסדרת ובהעלאת השמאל לשלטון, בפנטיות מחליאה שבה הוא פוסל לחלוטין את עבאס שבנאום בעברית התנער מכל תמיכה בטרור או באלימות, ודאג לא להזכיר אף מילה על לאומיות או את המילה פלסטינים!!

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

3. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

4. זאב אלקין אתה מבייש את הכיפה שלך! איזה נקמה!! (אליהו)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

צפו ביריב לוין "מפרגן" למנסור עבאס ולרע"מ

קרא עוד