חברי מרכז הבית היהודי הצביעו בעד ריצה עצמאית

חברי מרכז הבית היהודי הצביעו בכינוס המרכז בזום בעד ריצה עצמאית של המפלגה בבחירות, על אף הסיכוי האפסי לעבור את אחוז החסימה, לאחר שהמו"מ עם סמוטריץ' התפוצץ

עדיאל שביט ואלעד הומינר, חדשות כיפה 04/02/21 19:22 כב בשבט התשפא

חברי מרכז הבית היהודי הצביעו בעד ריצה עצמאית
מרכז הבית היהודי. ארכיון, צילום: כיפה

הבית היהודי ירוץ עצמאית בבחירות. חברי מרכז הבית היהודי הצביעו הערב (ה') בכינוס המרכז בזום, בעד ריצה עצמאית בבחירות לכנסת, על אף הסיכוי האפסי לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת. 

יו"ר הבית היהודי, חגית משה, חשפה במהלך השיחה כי יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' מאיים עליה. "בצלאל אמר לי, מה את חושבת שאת עושה? אני חזק פי אלף ממך! אני אמחק אותך בתקשורת כמו שמחקתי את הרב רפי פרץ". מדבריה של משה עולה כי פניו של סמוטריץ' אינם לאיחוד.

ההסכם נחשף: זה הסעיף שמנע את האיחוד בין הבית היהודי והציונות הדתית

בהמשך השיחה הצטרף הרב אלי סדן, ראש מכינת עלי, שהיה מעורב במו"מ עם סמוטריץ', ואמר כי סמוטריץ' משקר. לדברי הרב סדן, "אנחנו הסכמנו למיזוג, זה הופיע בהסכם שהכנו, הטענה של סמוטריץ כאילו לא הסכמנו היא פשוט שקר".

נזכיר כי סמוטריץ' חתם אמש עם יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר על הסכם לריצה משותפת, והשניים אף קראו ליו"ר הבית היהודי חגית משה להצטרף להסכם: "נשמרו לה מקומות מכובדים ברשימה", אמרו.

אך היום התברר כי סמוטריץ' היה קרוב לחתימה אתמול, דווקא עם חגית משה והבית היהודי. ההסכם שכמעט ונחתם, כבר אושר על ידי משה, אך לטענת גורמים בבית היהודי, סמוטריץ' התמהמה במכוון עם החתימה, בעיקר בגלל הסעיף שכלל הצגה של משה כיו"ר משותפת. לבסוף פנה לבן גביר וחתם עמו על הבלוק הטכני.

אם לא יקרה משהו חריג ומשמעותי, הערב, נציגי הבית היהודי יגישו לוועדת הבחירות המרכזית את רשימתם העצמאית לכנסת ה-24. "אנחנו צפויים להפתיע עם שמות מרכזיים מאד מלב המיינסטרים של הציונות הדתית שצפויים להביא בשורה גדולה ולייצג את הציבור המרכזי בציונות הדתית שמצפה לרשימה כזו", אמרו גורמים במפלגה.

 


(חגית משה באולפן חדשות כיפה)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר