סגור

סוף לימינה: סמוטריץ' הכריז על פרידה מבנט

אחרי ניסיונות להגיע להסכמות שכשלו יו"ר מפלגת הציונות הדתית מכריז בראיון כי הוא נפרד מהימין החדש. ימינה בתגובה: "סמוטריץ' בחר הערב לפצל את הימין. אנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך הדרך"

חדשות כיפה
כז בטבת התשפא
,
11 בינואר, 2021 19:21
מפרידים כוחות. בנט ובמוטריץ

מפרידים כוחות. בנט ובמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פצצה בקרב הציונות הדתית: יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', מכריז כי הוא והימין החדש בראשות נפתלי בנט נפרדים. בראיון לחדשות 12 אמר סמוטריץ': "אני ונפתלי בנט נפרדים איש איש לדרכו" ובכך סתם את הגולל לאפשרות של קיום משא ומתן למפלגה מאוחדת עם הימין החדש. כזכור סמוטריץ' דרש ארבעה מקומות בשמיניה הראשונה ברשימת ימינה, בעוד שבימין החדש הסכימו רק לשניים, זאת כחלק מקביעת האופי של ימינה, האם היא ימין כללית או ימנית ציונית דתית.

עם תחילת הראיון מכריז סמוטריץ' על הפירוד: "איש איש לדרכו. מעריך את בנט ונשאר חברים, אך הוא לקח על עצמו משימה גדולה וחשובה". ואז עבר לתקוף את גישת בנט הקוראת לשים הכל בצד ולנהל את משבר הקורונה: "אנחנו מפלגה ימנית שלא מזניחה את נושא ההתיישבות, ולא נוותר על חינוך יהדי וזהות יהודית". סמוטריץ' היה מעוניין להשאיר את מפלגת ימינה כמפלגת הציונות הדתית, ולא מוכן לקבל את התכתיבים של בנט כמפלגה ימינית כללית.

ימינה מיהרה להוציא הודעת תגובה: "סמוטריץ' בחר הערב לפצל את הימין. אנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך הדרך". מקורבים לבנט מספרים כי לא היו מוכנים לצעד הזה בשידור חי וכי בנט לא קיבל ידיעה על הפרידה מראש. כעת עומדת השאלה האם פירוד של שתי המפלגות יביא לכך שאחת מהן לא תעבור את אחוז החסימה, וסכנה כי קולות רבים "יזרקו לפח".  

ח"כ אופיר סופר פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמיכה ביו"ר מפלגתו סמוטריץ': "בשבוע שעבר עוד דמיינתי שזה יגמר אחרת. התנהלות הימין החדש ונפתלי בנט בימים האחרונים הייתה בעלת מסר ברור: מתפצלים וכל אחד הולך לדרכו.  לא הייתה התנהלות של ״שותפים״, ולא באמת היה משא ומתן שהתנהל בתום לב. במצב שהתקיים, לא הייתה כל סיבה להמשיך בהקזת הדם ההדדית למשך שבועות ארוכים. חבריי ב״הימין החדש״, זה בסדר שבחרתם לרוץ לבד, זה גם בסדר שהתעקשתם לשים בצד את ערכי הציונות הדתית והימין האידיאולוגי, הכל בסדר! רק אל תגררו אותנו שוב למשחקים קטנוניים של האשמות הדדיות ושל ספינים ותדרוכים חוזרים. תהיו בשלכם, אנו נהיה בשלנו. בכבוד הדדי וכל אחד למען מטרותיו שלו. הציונות הדתית, החל מהיום יש לכם בית. לא מתפשר, ערכי, עם דרך ברורה".

המעומדים לראשות הבית היהודי מבכים

בבית היהודי טרם בחרו יו"ר אך נראה כי המועמדים המובילים הלכו לקו אחיד של הבעת מורת רוח על הפיצול. מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך הגיב: "בצלאל, נפתלי אין לנו פריבילגיה לפצל את הקולות של הציונות הדתית. את המוטציה של הפיצולים חייבים לחסן. עדיין לא מאוחר, חייבים ללכת יחד. ביום שלישי הבא, מיד כשאבחר בעז״ה ליו״ר הבית היהודי אפעל לאיחוד כל הכוחות".

סגנית ראש עיריית ירושלים והמתמודדת לראשות הבית היהודי חגית משה: "כשאבחר לראשות המפלגה אקרא לכל מי שרוצה לייצג את הציונות להתלכד יחד. בכל מקרה ברגע שאבחר אדע לדבר גם עם בצלאל וגם עם נפתלי, כמו שידעתי לדבר עם כולם עד היום". 

11.01.2021

1. בנט סגר ריצרץ עם גנץ (אריק)

מה לציונות הדתית ולגנץ

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

2. בנט סגר ריצרץ עם גנץ (אריק)

מה לציונות הדתית ולגנץ

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

3. נתניהו אנחנו אוהבים! מחל! מחל!מחל! (בני)

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

4. ברוך שפטרנו (דניאל י. י. בן אבו)

ברוך שפטרנו מעונשו שלזה!!! סמוטריץ עם הפה הגדול גרם נזקים רבים ליהדות הדתית לאומית. לא כולם תושבי ההתנחלויות ורבים מחובשי הכיפות הסרוגות הם מחברי המפד״ל ויוצאי פועלי אגודת ישראל שדרכם דרך תורה ועבודה ולא הפלגנות והכסאולוגיה הם מהווים תושבי ערים ועיירות קבוצות וקיבוצים ובני מושבי הפעמ״ז שלא יתנו קולם לשורף הקולות ומחרחר המריבות! אז ברוך שפטרנו מה סמוטריץ הזה

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

5. סמוטריץ לא מתאים (בוחר מודאג )

שמעתי אותו במרכז הרב שדבר בבחירות הראשונות שישנה את בית המשפט. כמה התרברבות מילים גדולות. הבחור לא למד מה זה צניעות. מזכיר נער של בנע. טוב יותר שבנט ייצג אנשים לא מתלהמים

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

6. מה הקשר קולות לפח? הרי זה שתי מפלגות משני גושים שונים, אם אחת עוברת ואחת לו זה100% הצלחה למי שעובר (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

7. מבין את סמוטריץ (חיים)

לבסוף יקרה כמו בפיצול הקודם...סמוטריץ יכנס ובנט ושקד לא יעברו את אחוז החסימה.

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

8. הפיצול טיפשי אבל אנחנו נמשיך עם בנט- בהצלחה! (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

9. בהצלחה לסמוטריץ הקול שהוא מביא חשוב (יהודה)

וגם בנט שיצליח! חבל שאין מספיק קולות בטוחים לכולם. אבל הויכוח העקרוני הוא אמיתי זה לא רק כיסאות.

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

10. ישכוייח בצלאל! חבר את בן גביר ונועם (אבי)

גם יחד וזהות

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

11. ברוך שפטרנו מעונשו של הזה. סמוטריץ יאללה ביי ( )

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

12. אם משה חושבת לרוץ על איחוד עם בנט, אז זה כב לא ציונות דתית. להט''ב? תחבורה ציבורית בשבת? התראה לרבנות הראשית? (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2021

13. וואי יש פה תגובות של שנאה!!! (ווווו)

יש פה כאלה שכותבים תגובות משנאה לבנט/ לסמוטריץ...
אם אתם לא מסכימים עם ההשקפה שלו אל תצביעו לו!!!
לא צריך להגיד ברוך שפטרנו!!!!
זה בכלל לא קשור!!!
בשביל זה יש דמוקרטיה!!!
שכל אחד יבחר לפי השקפתו והרוב ינצח!!!

דווח על תגובה לא ראויה
12.01.2021

14. תגובה ל4,, ברוך שפטרנו. (אליעזר)

אל תדבר בסיסמאות, נאמני תורה ועבודה, יהדות מגשרת, פאג"י ועוד , דבר במספרים, כמה המניה שלכם שווה, לפי המספרים אתם סוס שאבד עליו הכלח כמו מפלגת מפא"י ז"ל ,יהי זכרכם ברוך.
תודה ,וניפגש בבית אבות.

דווח על תגובה לא ראויה
12.01.2021

15. נקווה שלא יעבור את אחוז החסימה כמו בן גביר (סימה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר