נתניהו על התפטרותו של ליצמן: "מכבד את ההחלטה. אנחנו חייבים להתקדם"

ראש הממשלה התייחס בפתח ישיבת הממשלה, להתפטרותו של שר השיכון וכן למצב ההתמודדות מול התפשטות נגיף הקורונה. "פרופ' גמזו, הניף דגל אדום. דגל אדום לגבי היכולת של מערכת הבריאות לטפל באתגרים שבאים לקראתנו"

חדשות כיפה 13/09/20 13:03 כד באלול התשפ

ליצמן ונתניהו, צילום: Yonatan Sindel/Flash90
ליצמן ונתניהו, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאם בפתיחת ישיבת הממשלה שתחליט האם להטיל סגר בחגים ואלו מגבלות יוכרעו. בנאומו התייחס ראש הממשלה להתפטרותו של שר השיכון יעקב ליצמן, שהחליט להתפטר לפני פתיחת הישיבה עקב ההחלטה הצפויה להטלת סגר. "הצטערתי מאוד על החלטתו של השר ליצמן לפרוש מהממשלה. אני מאוד מעריך את יעקב ליצמן ואני גם מכבד את ההחלטה שלו. אנחנו חייבים להתקדם, לקבל את ההחלטות הנדרשות למדינת ישראל בתקופת הקורונה וכך נעשה בישיבה הזאת", אמר נתניהו.

ליצמן התפטר מהממשלה: "הסגר מונע ממאות אלפי יהודים להתפלל בבתי הכנסת"

נתניהו התייחס גם לחשיבות הישיבה ולמצב התחלואה החמור בו ישראל נמצאת. "פנה אלינו פרופ' גמזו, ויחד עם המומחים ועם ראשי מערכת הבריאות בעצם הניף דגל אדום. דגל אדום לגבי היכולת של מערכת הבריאות לטפל באתגרים שבאים לקראתנו, והצורך לנקוט בצעדים מתבקשים כתוצאה מכך. זו בעצם המטרה של הישיבה הזאת שבאה בעקבות ישיבת קבינט. ישיבת הקבינט העלתה הצעות החלטה, המטרה היא כמובן לדון בהן במהלך הישיבה הזאת".

נתניהו: "נגיע להסכם שלום נוסף, עם בחריין"

נתניהו התייחס גם לקראת יציאתו לארצות הברית לחתום על הסכם השלום עם איחוד האמירויות, וההסכם הנוסף שייחתם עם בחריין. "קיימתי שיחה נוספת עם הנשיא טראמפ ועם מנהיג של מדינה ערבית, הפעם עם המלך חמד, מלך בחריין. שיחה מאוד חמה שבה סיכמנו על כינון שלום בין בחריין לישראל, כינון שלום רשמי עם יחסים דיפלומטיים מלאים ועם כל הדברים שנגזרים מכך".

עוד הוסיף: "יש לנו עכשיו שני הסכמי שלום היסטוריים, עם שתי מדינות ערביות, שנוסדו תוך חודש אחד. אני בטוח שכולנו מברכים על העידן החדש. אנחנו בפתחו של עידן חדש. אני רוצה להבטיח לכם שלכל אחד ואחד מכם, באמצעות המשרדים שלכם, יהיה חלק בו, כי זה הולך להיות שלום אחר. זה יהיה שלום חם, שלום כלכלי בנוסף על השלום המדיני, שלום גם בין עמים. תהיה תנועה ערה של קשר אווירי ישיר בין המדינות. ההתלהבות הגדולה שקיימת בארץ משתקפת גם בהתלהבות גדולה מאוד שנמצאת בבחריין ובאמירויות אצל הציבור הרחב. יש כאן באמת שינוי עצום".


 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר