פרוייקט הסקי הדתי

נתניהו: "הערב נגיע להסכם שלום נוסף, עם בחריין"

השבוע יחתם הסכם השלום ההיסטורי עם איחוד האמירויות, והערב מודיע ראש הממשלה על הסכם שלום עם מדינה ערבית נוספת. "השקענו בשלום שנים ארוכות ועכשיו השלום ישקיע בנו"

חדשות כיפה 12/09/20 19:52 כג באלול התשפ

נתניהו, צילום: קובי גדעון / לע"מ
נתניהו, צילום: קובי גדעון / לע"מ

ביום שלישי צפוי להיחתם הסכם השלום עם איחוד האמירויות, והערב (ש') מודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הסכם שלום נוסף עומד לפתחינו: "אזרחי ישראל, אני נרגש לבשר לכם שהערב נגיע להסכם שלום נוסף עם מדינה ערבית נוספת, עם בחריין. זה מצטרף להסכם השלום ההיסטורי עם איחוד האמירויות. זה לקח לנו 26 שנים להגיע מהסכם השלום השני עם מדינה ערבית להסכם השלום השלישי, וזה לקח לנו לא 26 שנים אלא 29 יום להגיע להסכם השלום בין המדינה הערבית השלישית למדינה הערבית הרביעית ויהיו עוד". 

"זה עידן חדש של שלום", אמר נתניהו, "שלום תמורת שלום. כלכלה תמורת כלכלה. אנחנו השקענו בשלום במשך שנים ארוכות ועכשיו השלום ישקיע בנו, יביא להשקעות גדולות מאוד לכלכלת ישראל וזה חשוב מאוד. כל ההסכמים הללו נעשים ע"י עבודה מאומצת מאחורי הקלעים במשך שנים אבל הם הגיעו לכלל מימוש ע"י העזרה החשובה של ידידנו נשיא ארה"ב, הנשיא טראמפ, ואני מבקש להודות לו ולצוותו על העזרה החשובה הזאת. עידן חדש - שלום תמורת שלום".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, בירך את נתניהו על ההישג ההיסטורי: "כל קידום של מהלך שיש בו שלום הוא עת ברכה. אני מברך את ראש הממשלה ואת מלך בחריין על קידום הנורמליזציה בין ישראל ובין בחריין, ומודה בשם כל אזרחי ישראל לנשיא טראמפ ולממשל האמריקאי על המאמצים יוצאי הדופן לבנות מזרח תיכון יציב יותר".

גנץ הוסיף ואמר כי "הסדרת היחסים ביננו לבין שותפות באזור, מקדמת את היום בו המזרח התיכון יהיה מקום בטוח לכל יושביו. כשר הביטחון בצומת היסטורית וחשובה זו, אפעל ביחד עם חבריי, להיות שותפים בכל תהליך ולהגנה מתמדת על האינטרסים החיוניים והביטחוניים של מדינת ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר