סגור

אלקין: "אם יהיו בחירות כחול לבן תימחק"

השר להשכלה גבוהה מעריך כי הסיכוי לבחירות גבוה - אם בכחול לבן לא יתעשתו: "אין סיבה להחזיק כבני ערובה המון אזרחים רק בגלל שמישהו עלה על עץ ולא יודע לרדת ממנו". השר ניסנקורן: "הסיפור של התקציב תמוה ומוזר"

חדשות כיפה
יט באב התשפ
,
09 באוגוסט, 2020 10:37
השר זאב אלקין

השר זאב אלקיןצילום: הדס פרוש/פלאש 90

האם מדינת ישראל בדרך לבחירות? השר להשכלה גבוהה ומים, זאב אלקין, אומר הבוקר (א') בראיון לכאן חדשות כי התקציב לשנה זו כבר מוכן, ואם תהליך אישורו ייעצר כרגע, בגלל המלחמות בקואליציה בין הליכוד וכחול לבן או אפילו הליכה לבחירות, התקציב יעבור רק בחודש דצמבר. 

המשבר מחריף: בוטלה ישיבת הממשלה

לדברי אלקין, "כרגע התקציב היחיד שמוכן הוא לשנת 2020, אם אנחנו עוצרים את התהליך, המשמעות היא שגם התקציב לשנה הזו יאושר רק בדצמבר. אין סיבה להחזיק כבני ערובה המון אזרחים רק בגלל שמישהו עלה על עץ ולא יודע לרדת ממנו".

על ביטול ישיבת הממשלה בשל המשבר בקואליציה אמר השר אלקין, הנחשב למקורב לראש הממשלה נתניהו: "ביטול ישיבת ממשלה זה לא אירוע של כל יום. אני לא מבין מה ההיגיון של כחול לבן להסלים את המשבר. לא משחקים בסיוע, בוודאי לא לשכבות החלשות". על הסיכוי להליכה לבחירות בשל אי אישור התקציב אמר אלקין: "אם לא תהיה התעשתות של כחול לבן - הסבירות מאוד גבוהה. כחול לבן הולכת להימחק בבחירות הקרובות".

ראיון עם השר זאב אלקיןצילום:

שר המשפטים אבי ניסנקורן האשים בכאן חדשות את הליכוד, ואמר כי "יש פה שני צדדים – צד אחד זה כחול לבן שרוצה ממשלת אחדות וצד שני שלא הפנים שיש כרגע קורונה ומשבר כלכלי וצריך לעבוד בשביל האזרחים. הסיפור של התקציב תמוה ומוזר".

ניסנקורן שלח עקיצה לראש הממשלה: "הליכה לבחירות זו סיטואציה קשה לישראל. אני מקווה שלא ניגרר לבחירות משיקולים לא ענייניים. מהותית אנחנו לא חושבים שראש ממשלה צריך לכהן עם כתב אישום, אבל אחרי 3 סבבי בחירות וקיפאון חשבנו שצריך להירתם ולשים דברים בצד".

עם זאת שר המשפטים טוען כי אינו מתחרט על החלטת מפלגתו להיכנס לקואליציה: "אני לא מתחרט על הכניסה לממשלה. גם בתוך הקואליציה אנחנו חייבים לעמוד על העקרונות שלנו".

שר המשפטים אבי ניסנקורן

שר המשפטים אבי ניסנקורן צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

09.08.2020

1. אני מתבייש להאזין לך (א)

חשבתי שאתה הגון, ישר שכל, איש אמת. אני שומע אותך ולא מאמין לכם. לכולכם. חתמתם חוזה של קואליציה בו תתחייבו לתקציב דו שנתי, איזו עילה יש לכם להפר אותו איזה נסיבות השתנו? מראש לא חשבתם לקיים את ההסכם. אם כץ באוצר היה רוצה הוא לא היה מורה להכין תקציב חד שנתי. עכשיו אתה בא ומתלונן שהאוצר לא ערוך...אם הייתם קבלן בניה והייתי רוצה לבנות בית לא הייתי עושה איתכם שום הסכם. אם הייתם סוכני ביטוח לא הייתי קונה מכם פוליסה אחת. איך אתם רוצים לנהל מדינה. איזה אמון אתם רוצים מאזרחים?

דווח על תגובה לא ראויה
09.08.2020

2. שקרנים (המעניש)

ראש הממשלה נתניהו הצהיר במאי "אקיים בדיוק את מה שכתוב בהסכם", אך התעקשותו על תקציב חד שנתי, בניגוד למה שסוכם, מאיימת להוביל לבחירות בפעם הרביעית תוך שנה וחצי • יו"ר ש"ס הבטיח: "אם ההסכם לא יתקיים, נתמוך בגנץ", אלא שכעת הוא מתקשה לחזור על ההתחייבות

דווח על תגובה לא ראויה
30.08.2020

3. שאלקין (הנכבד)

לא ישלה לא את עצמו ! ולא אותנו ! מי שהחדירו בכח ! 15 ! תומכיי מחבלים ! לתוך כנסת , מעודדים בנייה בלתי ! חוקית שלהם ושלנו - הורסים ! - זייפו 3 ! תוצאות בחירות ! בחירות רביעייות - לא ? יזייפו !

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אברהם סתיו צילום: מרים צחי

הרב סתיו משיב לטענות: הוצאת זרע לבטלה לא חמורה יותר מאי עניית אמן

קרא עוד