סגור

נדחתה ההצעה לקיים בדיקה בפרשת הצוללות

הוועדה לביקורת המדינה דחתה את ההצעה לבקש ממבקר המדינה לקיים בדיקה בפרשת הצוללות, ברוב של שבעה מתנגדים מול שלושה תומכים. יו"ר הוועדה ח"כ שלח: "לנתניהו יש הרבה מה להסתיר ולהסביר"

חדשות כיפה
ז בתמוז התשפ
,
29 ביוני, 2020 13:45

צילום: דוברות הכנסת, עדינה וולמן

הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח התכנסה לדיון בהצעה לבקשת חוות דעת מבקר המדינה בנושא: "טיפול רשויות המדינה ברכש כלי השייט מחברת טיסנקרופ ותהליך קבלת ההחלטות בנושא". ההצעה נדחתה כאשר שבעה חברי כנסת התנגדו לעומת שלושה שתמכו.

יו"ר הוועדה ח"כ עפר שלח אמר בפתח הדיון: " אנחנו מדברים על מאות מיליונים מתקציב הביטחון, ונגזרות צדדיות ששוות הרבה מאוד כסף, מבלי שנעשית הכרעה מוקדמת כמה צוללות אנחנו צריכים. למה הדברים האלה אל הוכרעו קודם שנפלו ההחלטות? הבדיקה של המבקר היא רלוונטית והייתה צריכה להיעשות גם אם לא היה חשד לשחיתות והיא עוד יותר מחמירה כשאנחנו מדברים על חשד לשחיתות.

"לנתניהו יש הרבה מה להסתיר ולהסביר, איך החליט על צוללת שישית כשמערכת הביטחון טוענת עד עכשיו שצריך רק חמש? איך קנינו כלי שיט יקרים דווקא בטיסנקרופ, כדי להגן על אסדת גז שבסוף הוצבה 10 ק"מ מהחוף? בדיוק בשביל זה יש מבקר, ובדיוק בגלל זה ביבי הורה לאנשיו למנוע ממנו לחקור".

ח"כ מיקי זוהר פנה ליו"ר הוועדה ח"כ שלח ואמר: "עפר אתה יו"ר הוועדה לביקורת המדינה וזו אולי אחת הוועדות החשובות בכנסת. הייתי סבור שבשום מצב לא ייתכן שהוועדה הזו תהפוך כלי לניגוח פוליטי. אני לא חושב שהדיון היום הוא ענייני או מקצועי. אין שום אפשרות גם לא משפטית להביא למצב שהמבקר יבדוק את הנושא. זה דיון מופרך, אנחנו יודעים את האמת, אין לכם דרך לנצח את נתניהו בקלפי ולכן הדרך היחידה שאתם נוקטים בה זו רדיפה פוליטית ומשפטית נגד ראש הממשלה. 

"היה לי חשוב לעמוד במילה שלי ולא להתערב בהחלטות האופוזיציה מי עומד בראש איזו ועדה. אני לא פוסל את האפשרות לבחון להחליף אותך כיו"ר הוועדה לאור ההתנהלות הלא מקצועית שפוגעת בשמה הטוב של הוועדה וייתכן שיש לשקול את המשך כהונתך בראשות הוועדה. נבחן את האפשרות שיש בפנינו".

29.06.2020

1. כֹּה, אָמַר יְהוָה, עַל-שְׁלֹשָׁה פִּשְׁעֵי יִשְׂרָאֵל, וְעַל-אַרְבָּעָה לֹא אֲשִׁיבֶנּוּ (בישופ)

על תמיכתכם בשוחד מירמה הפרת אמונים

דווח על תגובה לא ראויה
29.06.2020

2. כולם מתגייסים להסתיר את הבגידה במולדת (ארנה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
יאיר נתניהו צילום: מארק ישראל סלם-פלאש 90

יאיר נתניהו מתנצל בפני דנה ויס: "למה שפרסמתי אין בסיס"

קרא עוד