עוצמה יהודית נגד הרב פרץ : מפר הבטחות

בעוצמה יהודית טוענים כי יו"ר הבית היהודי מתמהמה בהחלטה להתפטר מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי, ולאפשר לעו"ד איתמר בן גביר להיכנס במקומו. בבית היהודי אומרים כי אין אפשרות להעביר כעת חוק נורבגי

חדשות כיפה 19/06/19 20:21 טז בסיון התשעט

עוצמה יהודית נגד הרב פרץ : מפר הבטחות
ראשי עוצמה יהודית, צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

גורמים במפלגת עוצמה יהודית מותחים הערב (ב') ביקורת על יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ. לדברי הגורמים, פרץ אינו מקיים את חלקו בהסכם עם עוצמה יהודית ובמקום לנסות ליישם את ההסכם הוא מתעלם ממנו. כזכור, ההסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לעוצמה יהודית קובע כי במידה ויתמנו שרים מטעם איחוד מפלגות הימין הם יתפטרו לטובתו של הנציג הראשון של עוצמה יהודית, איתמר בן גביר. 

בימים האחרונים פנו גורמים בעוצמה יהודית לרב רפי פרץ ולבצלאל סמוטריץ', לאחר היוודע כי ראש הממשלה החליט למנותם לשרים, אולם בעוד סמוטריץ' בוחן משפטית אם אפשר לחוקק את החוק הנורבגי בממשלת מעבר, או לחילופין להתפטר מהכנסת גם ללא חוק נורבגי מורחב ולאפשר לבן גביר להיות ח"כ, הרב פרץ מתעלם מפניות הגורמים. 

גורם בכיר בעוצמה יהודית אומר הערב: "הרב רפי פרץ מתחיל לאכזב אותנו. שכבנו בשבילו על הגדר, בזכותנו הוא נכנס לכנסת כפי שהוא העיד אף בעצמו, ובנסיבות אלו מצופה ממנו להסתפק בתפקיד שר החינוך שהוא תפקיד חשוב ביותר, ולאפשר לאיתמר בן גביר להיות חבר כנסת". 

מחכים לסוף השבוע. פרץ וסמןטריץ

מתחמקים? פרץ וסמןטריץ'צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

הגורם מוסיף כי "לא חייבים לקבל הכל, לאכול הכל ועדיין להישאר עם תיאבון - בזכות ההסכם הרב רפי הפך להיות שר, חבר בקבינט, הבית היהודי עם ארבעה חברי כנסת, נתון שהוא מעבר לכל פרופורציה ביחס לכמות המצביעים שהבית היהודי הביאה, ולמרות זאת הוא מתעלם מהפניות. זו לא דרך ארץ וזו אינה דרכה של הציונות הדתית".

כזכור, החוק הנורבגי נחקק בכנסת הקודמת כהוראת שעה, ולא כחוק קבוע, ויש צורך לחוקק אותו מחדש. גורמים בבית היהודי אומרים כי מאחר והכנסת פוזרה, אין אפשרות להעביר את החוק הנורבגי.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר