נשיא המדינה על המצב בעזה: "לא נסבול שיפנו אלינו אצבע מאשימה"

הנשיא ריבלין ביקר באוגדת עזה ולאחר ששמע את סקירה ביטחונית על האזור שוחח עם תלמידים מיישובי הסביבה, "לא ננוח ולא נשקוט עד שנבנה חומת ברזל, קיר ברזל, שיחד עם כיפת ברזל יגנו על תושבינו מפני מבקשי רעה. יבוא יום שהם יבינו כי אנו פה כדי להישאר ולפרוח"

משה ויסטוך 21/01/18 16:52 ה בשבט התשעח

נשיא המדינה על המצב בעזה: "לא נסבול שיפנו אלינו אצבע מאשימה"
הנשיא באוגדת עזה, צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיים היום (ראשון) ביקור באוגדת עזה, במהלכו קיבל סקירה ביטחונית ושיגר מסר לעולם בנוגע לאחראיים למשבר שלדעתו עתיד לפקוד את תושבי הרצועה.

ריבלין קיבל סקירה אזורית מסגן הרמטכ"ל אלוף אביב כוכבי, מפקד פיקוד דרום אלוף אייל זמיר ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף יהודה פוקס אשר ליוו את הביקור

מייד לאחר מכן הוא סייר בקיבוץ נירים, ונפגש עם כ-250 תלמידים ותושבים מהאזור, "אני מגיע אליכם עכשיו מפגישות עם כוחות הביטחון ומסקירות מבצעיות." פתח הנשיא והתייחס לימי צוק איתן, "במבצע הזה נלחמנו על הבית. על גני הילדים ובתי הספר. על השבילים והשדות. זו הייתה מלחמה על קיום ועל שגרה".

לדבריו, "המערכה הסתיימה זה מכבר. אבל המלחמה לא תמה, משימתה של מדינת ישראל – לא הושלמה. אנו נלחמים בארגון טרור. ארגון טרור שהוא אכזרי. קיצוני ורצחני. ארגון טרור שאינו מקדיש ולו בדל מחשבה לעתידם ולרווחתם של תושבי עזה, ושעבורו "פיוס" מסוג כזה או אחר הוא רק צעד לקידומה של המלחמה,.

עוד הוא אמר כי "ארגון טרור שאינו מכיר בקיומנו וששם לו למטרה לפגוע ולהשמיד את מדינת ישראל. החמאס מטפח בסיסי טרור בבתי חולים, במסגדים, בבתי ספר. הוא ממשיך להשקיע את מרצו בהתחמשות צבאית, בבניין מנהרות, ובתכנון מתקפות כנגד מדינת ישראל".

על המלחמה של מערכת הביטחון באיום המנהרות אמר, "אנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שנבנה חומת ברזל, קיר ברזל, שיחד עם כיפת ברזל יגנו על תושבינו מפני מבקשי רעה. יבוא יום שהם יבינו כי אנו פה כדי להישאר ולפרוח".

הנשיא הזהיר מפני המצב הקשה שהאוכלוסיה העזתית עומדת בפניו, "עזה עומדת בפני קריסה. קרבה השעה בה תקרוס התשתית העזתית ותותיר אחריה אזרחים רבים במצוקתם. ללא תנאים סניטריים, עם חשיפה לזיהום מי תהום ומגפות. העולם כולו חייב לדעת ולהבין, שמי שמונע שיקום זה אנשי חמאס".

הנשיא עם תלמידי עוטף עזה

הנשיא עם תלמידי עוטף עזהצילום: מארק ניימן, לע"מ

בהמשך הוא הצהיר כי ישראל לא תסכים שהעולם יאשים אותה בנעשה בעזה, "ישראל היא הגורם היחיד באזור, שמעביר בכל מצב, צרכים מינימליים לתושבים על מנת שיוכלו לקיים את הגוף והנפש. לצערנו חמאס שב ומנצל את מצוקתם של אזרחי הרצועה ומשתמש בחומרים העוברים אל הרצועה לרווחת חייהם של התושבים לצרכי טרור. אסור לשתוק אל מול מעשי העוול האלה. אנחנו לא נסבול שיפנו אלינו אצבע מאשימה. אני פונה לכל אומות העולם, לכל מי שיש לו את היכולת, ואת ההשפעה, ללחוץ על המערכת השלטונית בעזה, על החמאס, לקבל אחריות על מעשיו ועל חיי התושבים".

ריבלין גם הודה לתושבי עוטף עזה וציין כי הם "ממשיכים להוות עבורנו מקור עוצמה. פעם אחר פעם אני שומע על הגידול המופלא ביישובים, בקיבוצים, במושבים ובערים של עוטף עזה. הביקוש כיום גדול על ההיצע. אני מבין שיש רשימות המתנה, של צעירות וצעירים שרוצים, לגור כאן. זאת הציונות, ואת הציונות הזו, אי אפשר להפסיק".

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני הודה לנשיא על הדברים ואמר כי "אין סמלי לארח אותך כבוד הנשיא בבית הספר התיכון שלנו. זה הלב הפועם של מועצה אזורית אשכול. ילדינו מתחזקים ומתעצבים ומביאים לנו גאווה. בימים של אי הסכמות ובדלנות, אנו חותרים לשמור על צו מצפוננו הקהילתי, על הערכים, המוסריות והאנושיות. בינינו ובין עצמנו וכלפי הצד השני".

אתה כבוד הנשיא מודל עבורנו. אתה המצפן החברתי ואנו רואים בך גורם מאחד על בסיס ערכי הציונות והדמוקרטיה. כישראלים המקדשים חיים ואנושיות אנו שואפים שגם הילדים בצד השני של הגבול יגדלו למציאות חיים טובה יותר שמקדשת חיים, חינוך וערכים ולא טרור. ידינו מושטת לשלום לצד השני אך לצערנו אנו מכירים במציאות המורכבת. אנו רואים בך ידיד אמיתי של אשכול ושל ההתיישבות והציונות ומייחל שנשוב וניפגש שוב, רק באירועים משמחים וחגיגיים,.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר