סוף סוף: נחתם ההסכם בין האיחוד הלאומי לבית היהודי

על פי ההסכם, שנחתם בביתו של הרב דרוקמן, הרב רפי פרץ יעמוד בראש הרשימה, ואילו את התפקיד הבכיר יקבל בצלאל סמוטריץ'. שאר המועמדים ישובצו בשיטת הריצ'רץ'

משה ויסטוך, חדשות כיפה 14/02/19 23:29 ט באדר א'

סוף סוף: נחתם ההסכם בין האיחוד הלאומי לבית היהודי
רצים ביחד, צילום: יחצ

לאחר משא ומתן ארוך ומתיש, חתמו הלילה (ה') הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' על הסכם לריצה משותפת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי בבחירות הקרובות.

על פי ההסכם, הרב רפי פרץ, יו"ר הבית היהודי, יעמוד בראש הרשימה, ולאחריו בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי. המשך הרשימה יורכב בשיטת הריץ-רץ מנציגי שתי המפלגות. עוד סיכמו הצדדים כי האיחוד הלאומי יהיה זה שיבחר את התפקיד הראשון שיוצע לסיעה, אך אם יקבלו רק תפקיד שר אחד יכהנו השניים ברוטציה.

יו״ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ: "הערב הציונות הדתית ניצחה.  אני מברך על ההסכם שנחתם הערב עם שותפנו הטבעיים באיחוד הלאומי, הסכם שהושג מתוך הבנת גודל השעה והאתגרים העומדים בפניינו, ומתוך חברות וענווה משותפת אנו יוצאים הערב לדרך חדשה.יחד נוביל את הציונות הדתית לבית גדול, חזק ומשפיע במדינת ישראל".

הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ

הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץצילום: יחצ

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ: "זה אמנם היה ארוך ומתיש, אבל ברוך ה׳ המטרה הגדולה הושגה. אחדות מנצחת בציונות הדתית. אני מודה לשותף שלי לדרך החדשה הרב רפי פרץ. אני משוכנע שיחד נוביל להישג עצום בבחירות.

"בימים הקרובים נמשיך לעשות מאמצים גדולים כדי לצרף לרשימה גורמים נוספים כדי שהימין האמיתי לא יזרוק קולות לפח. ועכשיו סוף סוף, הולך לישון".

יש לציין כי במידה והרשימה תזכה במפר אי זוגים של מנדטים, תופעל רוטציה גם על תפקיד חבר הכנסת האחרון ברשימה. השניים התחייבו לקבל החלטות במשותף ולפעול לחלוקה שווה בין המפלגות. עדיין לא ברור מי יקבל את הסמכויות הנוספות, כמו ניהול הסיעה, קיום המו"מ הקואליציוני ואת החברות הקבינט.

הסכם בין הצדדים נחתם לאחר שהערב זימנו הרב חיים דרוקמן והרב זלמן מלמד את הרב פרץ וסמוטריץ' לפגישה שהוגדרה כדחופה, זאת לאחר שצוותי המשא ומתן של המפלגות לא הצליחו להגיע לפשרה.

צילום: כיפה

בליכוד בירכו על ההסכם וקראו למפלגות "להתאחד עם כוחות נוספים כדי להבטיח את ניצחון גוש הימין בבחירות".

מעוצמה יהודית נמסר כי הם "מברכים את הבית היהודי והאיחוד הלאומי שהגיעו סוף סוף לחיבור בין המפלגות. מקריאת ההסכם עולה כי אנשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי לא התייחסו ולא השאירו מקום לאנשי עוצמה יהודית ומפלגות נוספות וסבורים כי פיצול נוסף בימין אפשרי. בעוצמה ירוצו בבחירות הקרובות עם גורמים נוספים ויחד איתם נהיה הפתעת הבחירות. מאחלים לבית היהודי והאיחוד הלאומי לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת הבאה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר